• تاریخ انشار: ۲۹ ثور ۱۳۹۸
  • سرویس: آئین و اندیشه
  • کد خبر: 25603
  • 418 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

تمام مسلمانان دوشادوش همدیگر از قدس دفاع کنند

امام جمعه ولسوالی دهدادی ولایت بلخ در نشست “علما و ضرورت دفاع از قدس” در شهر مزارشریف گفت که تمام مسلمانان دوشادوش همدیگر از قدس دفاع کنند.   به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) نشستی تحت عنوان “علما و ضرورت دفاع از قدس” امروز ( یک شنبه ۲۹ ثور) در سالن اجتماعات مرکز فعالیت های فرهنگی […]

امام جمعه ولسوالی دهدادی ولایت بلخ در نشست “علما و ضرورت دفاع از قدس” در شهر مزارشریف گفت که تمام مسلمانان دوشادوش همدیگر از قدس دفاع کنند.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) نشستی تحت عنوان “علما و ضرورت دفاع از قدس” امروز ( یک شنبه ۲۹ ثور) در سالن اجتماعات مرکز فعالیت های فرهنگی و اجتماعی تبیان در مزار شریف ولایت بلخ با حضور جمع کثیر از علمای دینی این ولایت برگزار شد.

 

حجت الاسلام والمسلمین سید اسحاق اخلاقی امام جمعه ولسوالی دهدادی ولایت بلخ در این مراسم گفت: خداوند به پیامبر(ص) میگوید اگر دستورات الهی را انجام ندهی و آن چیزی که خداوند به تو می‎گوید انجام ندهی رسالت خود را انجام نداده اید.

 

آقای اخلاقی افزود: تبلیغ یک وظیفه اسلامی و انسانی برای علمای دین می باشد علمای که در محراب عبادت قرار دارند، علمای که مردم آن را پیش رو قرار میدهند و می گویند که تو بین ما و خدا واسطه می باشی پس تو باید از عدالت بیان کنی مردم را از مسائل دینی و اسلامی شان آگاه بسازید.

 

وی می گوید وظیفه علمای دین بیداری و آگاهی مردم است.

 

وی اضافه کرد: ما در ماه مبارک رمضان سالروز ولادت امام حسن مجتبی، شهادت علی(ع) و روز قدس را پیشرو داریم که روز قدس تنها روز یک ملت و دو ملت نیست بلکه روز جهانی اسلام است که باید تمام مسلمانان به پا ایستاده شوند و دوشادوش همدیگر از قدس دفاع کندو

 

وی افزود که دفاع از قدس تنها وظیفه مردم فلسطین نیست بلکه به گفته بنیان گذار روز جهانی قدس حضرت امام خمینی(ره) دفاع از قدس و مردم فلسطین وظیفه همه‌ی مسلمین است.

 

او در ادامه گفت: پیامبر اکرم ۱۳ سال در مکه از دست مردم رنج دید زمانی که مسجد قبا را بنیان گذاری کرد همان مردم که ۱۳ سال پیامبر را اذیت کرد همان مردم گروه گروه آمدند و با پیامبر در خانه خدا بیعت کردند چون پیامبر توانا بود کار انجام میداد، در ایی راستا علما باید بیتشر تلاش کنند آنها نقش پیامبران الهی را دارند سفیران خدا هستند و با توامندی برنامه های شان را انجام بدهند.

 

آقای اخلاقیبا ابراز تشکر ویژه از مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان گفت: طی چند سال اخیری که تبیان وارد شهر مزارشریف شده فعالیت های سرشار انجام داده است و همین طور وظیفه همه علما است که در مناطق شان از همین حالا فعالیت های گسترده ای شان را آغاز کنند.