• تاریخ انشار: ۲۴ جدی ۱۳۹۵
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 8435
  • 1,111 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

تمرکز توجه و صرف هزینه دشمنان در حوزه زنان کشور، جهت ضربه زدن به افغانستان و به اسارت در آوردن مردم آن است

n00136544-b

با توجه به اهمیت عملکرد زن در انسان سازی، جامعه سازی و تاریخ سازی، دشمنان برای ضربه زن به افغانستان و تخریب و تضعیف آن و فراهم کردن زمینه های به اسارت در آوردن مردم کشور، بیش از پیش تمرکز توجه خود را در حوزه زنان متوجه ساخته، با صرف هزینه های سنگین تلاش دارند […]

با توجه به اهمیت عملکرد زن در انسان سازی، جامعه سازی و تاریخ سازی، دشمنان برای ضربه زن به افغانستان و تخریب و تضعیف آن و فراهم کردن زمینه های به اسارت در آوردن مردم کشور، بیش از پیش تمرکز توجه خود را در حوزه زنان متوجه ساخته، با صرف هزینه های سنگین تلاش دارند در راستای به انحراف کشاندن مادران و به فساد رو آوردن دختران؛ این مادران آینده وطن، برنامه های شوم و خانمانسوز خود را اجرایی نمایند. این مطلب توسط حجت الاسلام والمسلمین سیدعیسی حسینی مزاری در مراسم فاتحه مادر مجاهده الحاج جنرال سید ظاهر واثق عنوان گردید.

 

 

دراین مراسم که با حضور هزاران تن زن و مرد در مسجد قهرمان کربلا در چهارراه تایمنی کابل برگزارشده بود، دبیرکل حزب اسلامی تبیان گفت: مراسم کنونی هیلی مهم است چون به خاطر یادبود یک خانم برگزار شده است که درطول عمر خود همسرداری خوبی کرد و نیز درراستای تربیت فرزندان برومندی چون سیدظاهر واثق زحمت کشید و تقدیم خانواده واثق و درنهایت جبهه جهاد و مقاومت کرد.

 

 

حسینی مزاری عنوان کرد: والده ماجده الحاج جنرال سیدظاهر واثق، نه فقط مادر ایشان بلکه مادر مجاهدین سالهای جهاد مقدس ضد اشغال بود.

 

 

وی گفت: این مادر مکرمه بخشی از عمر خود را در عرصه خدمت به جهاد و مجاهدین نیز گذاشت و به این ترتیب می توان گفت که بسیاری از مجاهدان سالهای جهاد از خدمات و زحمات این مادر مؤمنه بهره فراوان برده اند.

 

 

حسینی مزاری افزود: والده ماجده الحاج سیدظاهر واثق را می توان به عنوان یک مادر مسؤل در عرصه همسر داری خوب، به دنیا آوردن فرزندان سالم و تربیت درست آنها و خدمت به جهاد و مجاهدین به عنوان شخصیت الگوی برایزنان کنونی کشور معرفی کرد.

 

 

رئیس کل مرکزفعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان گفت: مادر آقای واثق، به خصوص در راستای تربیت فرزندان صالح به گونه ای خوب و نیکو عمل کرد، که عرصه جهاد از وجود این فرزندان به خصوص جنرال سیدظاهر واثق بهره برد و شرایط پس از سقوط طالبان و فضای جدید نیز از خدمات شایان این فرزند برومند اسلام استفاده شایان کرد و اکنون نیز ایشان و سایر اعضای خانواده آقای واثق در خدمت دین، مردم و میهن است و بخشهای مهم دولتی نیز از وجود آنان بهره مند است.

 

 

حسینی مزاری سپس با استفاده از فرصت در رابطه با اهمیت مادر صحبت کرده گفت: در خصوص اهمیت مادر نه من و نه بزرگان دینی و مراجع عظام تقلید و نه حتی امامان معصوم(علیهم السلام) بلکه خدای بزرگ در کتاب آسمانی خود در این رابطه صحبت کرده و آیات متعددی در حوزه امیت مادر مطالب مهم و مفیدی دارد.

در عرصه اهمیت داشتن مادر همین بس که خداوند متعال احسان به والدین را پس از اطاعت خود مطرح کرده است و در جای دیگر نقش مادر را در این رابطه مشخص تر بیان می نماید.

 

 

وی گفت: از ائمه معصومین(علیهم السلام) نیز روایات زیادی پیرامون اهمیت مادر وجود دارد و بزرگان دینی و رهبران مذهبی و دیگر شخصیتها نیز هرکدام مطابق وسع و توان خویش و ادبیات متفاوت نکات مهمی دررابطه با اهمیت مادر گفته اند.

دبیر کل حزب اسلامی تبیان با بررسی آیات و روایات در این رابطه ابراز داشت: با بررسی همه متون دینی اعم از قرآن کریم و روایات امامان معصوم و بزرگان دینی و استنتاجی که من ازین متون دارم این است که سه نکته بیشتر از هر موضوع دیگر باعث اهمیت یافتن مادر گردیده است.

 

 

مادر، انسان ساز است

وی گفت: نکته اول اینکه مادر انسان ساز است. در خصوص انسان سازی مادر همه میدانند که چگونه وی نقش بسیارمحوری دراین رابطه دارد. از زمانی که نطفه در رحم مادر انعقاد می یابد تا مدت بارداری و وضع حمل و دوسال شیردهی و تغذیه و تربیت مادی و معنوی کودک، تا فرستادن به مدرسه و فراهم کردن زمینه های ازدواج فرزندان، مراحلی از انسان سازی مادر به نظر می رسد. مادر فرزند را به عنوان یک انسان متعهد مسؤل تربیه کرده و تقدیم خانواده می کند و سپس دراجتماع حضور می یابد. بنابراین ستون خانه و اضلاع خانواده با تلاشو پیکار بی وقفه مادر شکل می یابد ازین رو می توان گفت که در تاسیس و ادامه حیات خانواده نیز مادر نقش محوری به عهده دارد.

 

 

مادر، جامعه ساز است

دبیر کل حزب اسلامی تبیان با بیان شرایط شکل گیری جامعه گفت: همانگونه که یادآوری گردید اعضای خانواده به وسیله مادر تربیت و هدایت شده، مبنای شکل گیری و قوام خانواده می باشد و از وجود خانواده های متعدد جامعه نیز شکل می گیرد، پس می توان گفت که مادر در تاسیس، قوام و ادامه حیات جامعه اثر گذاری شایانی دارد، به گونه ای که اگر ازین روند وجود مادر را حذف کنیم اساسا جامعه ای شکل نمی گیرد.

 

 

مادر، تاریخ ساز است

حجت الاسلام والمسلمین سید عیسی حسینی مزاری نکته سوم اهمیت یافتن مادر را در تاریخ سازبودن آن عنوان کرد و گفت: اگر زنان در طول تاریخ مورد مطالعه قراربگیرند در خواهیم یافت که آنها یا به طور مستقل تاریخ ساز بوده اند یا در کنارتاریخ سازان مهم قرارداشته اند که همین تاریخ سازان نیز از دامن همین زنان و مادران پا به عرصه گیتی گذاشته اند.

 

 

وی افزود: پیامبران الهی، امامان معصوم(علیهم السلام) بزرگان دینی، رهبران مذهبی، شخصیتهای اثر گزارتاریخی، که هر کدام به گونه ای در ساختن و شکل دهی تاریخ مؤثر بوده اند، همه از دامن مادران مؤمن و متعهد به این موقعیت و مقامات بالا و حساس رسیده اند.

 

 

اینجاست که مادر از اهمیت وصف ناشدنی برخوردار است و هم خدای متعال در قرآن و هم امامان معصوم و هم تمام بزرگان دینی به این اهمیت یادآوری کرده و وقوف پیدا نموده، بدان تاکید داشته اند.

 

 

آیا هر مادری می تواند ازین ویژه گی ها برخوردارباشند؟

به گفته آقای مزاری؛ اینجا سوالی پیش می آید که آیا هر مادری می تواند انسان ساز باشد و در ساختن جامعه نقش محوری داشته و دستی در ساختن تاریخ داشته باشد؟

پاسخ این است که خیر، هر مادری قادر نیست انسان ساز، جامعه ساز و تاریخ ساز باشد، بلکه مادرانی ازین خصوصیات برخوردار می شوند که موحد باشند و در راه خدا حرکت و در مسیر اهداف او مبارزه کنند و سربازان وفادار امامان معصوم(علیهم السلام) باشند.

وی گفت: اگرمادری موحد نباشد و از ایمان کافی به خدا و روز قیامت برخوردار نبوده و از پیروی امامان معصوم چیزی نداند، نه تنها انسان نمی سازد که فرزندان ناسالم به دنیا آورده، زمینه های انحراف آنان را فراهم می کند و نه تنها جامعه نمی سازد که در جهت تخریب آن عمل خواهد کرد و نه تنها تاریخ نمی سازد بلکه به عنوان لکه و ننگ تاریخ مطرح خواهد بود.

 

 

وظایف کنونی ما

دبیر کل حزب اسلامی تبیان با بررسی شرایط موجود کشور گفت: مردم افغانستان در شرایط موجود دو وظیفه دارند.

 

 

الف: حمایت از مادران و تشویق آنها به تربیت مناسب فرزندان

حسینی مزاری گفت: اولین وظیفه ما در شرایط کنونی حمایت از مادران موجود است. اگرما خواهان نجات افغانستان ازبحران کنونی می باشیم و اگر نیازبه برقرار صلح و ثبات داریم و اگر میخواهیم حاکمیت قوی و مقتدر داشته و دست اجانب را از دخالت در امور داخلی کشور قطع کنیم بایستی ازمادران موجود حمایت جدی به عمل آوریم، با تشویق و ترغیب آنها شرایطی را فراهم آوریم تا آنان در راستای تربیت فرزندان سالم، درست و قوی عمل کنند. چون ما امروزه نیاز به نسل سالم داریم. نیاز به کادرهای شایسته داریم. نیاز به مدیرانی داریم که بتوانند شرایط بحرانی کشوررا درست مدیریت کرده، با ساماندهی صحیح مردم، افغانستان را مقتدر و عزتمند بسازند و معلوم است که این کار در مرحله اول از عهده مادران متعهد و مسلمان و قدرتمند بر می آید.

 

 

ب: توجه جدی به دختران، این مادران آینده

رئیس خبرگزاری صدای افغان(آوا) با ورود به حوزه زنان کشور و بررسی وضعیت کنونی آنان گفت: توجه به دختران جوان که هنوز مجرد اند اما در آینده به عنوان مادران ایفای وظیفه خواهندکرد، از اهم وظایف کنونی ماست. تربیت سالم این دختران چه از نگاه جسمی و چه روانی و معنوی و فراهم سازی زندگی سالم دینی برای آنان، کمک خواهد کرد تا در آینده از عزت و اقتدار برخوردارشویم. چه اینکه مادران سالم آینده، توان ایفای نقش مثبت در عرصه ساختن انسان، جامعه و تاریخ خواهد داشت و به طور قطع می توان گفت که؛ آینده پر امید و با طراوت ما بستگی به نحوه ظهور و بروزمادران آینده خواهد داشت.

 

 

برنامه دشمنان

حسینی مزاری گفت: حسینی مزاری گفت: با توجه به اهمیت عملکرد زن در انسان سازی، جامعه سازی و تاریخ سازی، دشمنان برای ضربه زن به افغانستان و تخریب و تضعیف آن و فراهم کردن زمینه های به اسارت در آوردن آن، بیش از پیش تمرکز توجه خود را در حوزه زنان متوجه ساخته، با صرف هزینه های سنگین تلاش دارند در راستای به انحراف کشاندن مادران و به فساد رو آوردن دختران؛ این مادران آینده وطن، برنامه های شوم و خانمانسوز خود را اجرایی نمایند.

 

 

 

 

پس بنابراین بایستی تلاش شود که در حوزه زنان توجه بیش از پیش صورت بگیرد و اگرچه از سوی دولت افغانستان، علما، حوزات علمیه، دانشگاه ها و همه مراکز اسلامی، کارروی حوزه زنان مغفول عنه قرار گرفته، اما اگر اسلام اصیل، مردم عزتمند و کشور یکپارچه و نظام قدرتمند میخواهیم، حتما بایستی پیرامون وضع زنان اهتمام پیدا کرده، با برنامه ریزی دقیق و فراگیر، برای نجات زنان از مشکلات و هدایت آنان در مسیر زندگی سالم و درست و راهنمایی به سمت و سوی انجام وظایف اصلی شان، کار شبانه روزی و بی وقفه روی دست گرفته شود.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>