• تاریخ انشار: 9 دسامبر 2017
  • سرویس: سیاسی
  • کد خبر: 15762
  • 827 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

تنها نشر اعلامیه و محکومیت لفظی در قبال اقدام ترامپ کافی نیست

نماینده مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در ولایت غزنی گفت: حاکمان کشور های اسلامی تنها به صدور اعلامیه و حرف اکتفا نکنند باید سفرای آمریکا و اسرائیل از کشور های خود اخراج کنند.   به گزارش خبرگزاری صدای افغان( آوا) محمد جواد ولایتی؛ نماینده مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در غزنی در مراسم […]

نماینده مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در ولایت غزنی گفت: حاکمان کشور های اسلامی تنها به صدور اعلامیه و حرف اکتفا نکنند باید سفرای آمریکا و اسرائیل از کشور های خود اخراج کنند.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان( آوا) محمد جواد ولایتی؛ نماینده مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در غزنی در مراسم تجلیل از میلاد پیامبر اکرم(ص) در مورد اقدام اخیر ترامپ صحبت کرده اظهار داشت:ترامپ رئیس جمهور آمریکا به دلیل همدستی حاکمان برخی از کشورهای اسلامی ، قدس را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی اعلام کرد.

 

وی خاطر نشان کرد: متاسفانه حاکمان کشورهای اسلامی تنها به نشر اعلامیه و محکومیت لفظی در قبال این اقدام احمقانه ترامپ اکتفا کردند،ولی مناسب ترین گزینه این است که سفرای آمریکا و اسرائیل از کشور های اسلامی اخراج شوند و روابط دیپلماتیک خود را قطع کنند.

 

وی در ادامه تاکید کرد: هرچند سران کشورهای مختلف اقدام ترامپ محکوم کردند ولی ترامپ با توافق پشت پرده برخی حاکمان کشور های اسلامی دست به این اقدام زده است.

 

عالم عادلی؛ از علمای شهر غزنی نیز در این محفل گفت: سرنخ همه مشکلات کشور های اسلامی عدم وحدت میان مسلمانان و نفاق است پس اگر می خواهیم که مسلمانان بار دیگر صاحب عزت شوند و دشمنان اسلام خوار و ذلیل شوند باید برای وحدت و همدلی میان مسلمین تلاش کنیم تا وحدت میان مسلمانان در عمل نهادینه شود.

 

وی در مورد عوامل اختلافات در میان مسلمین ابراز داشت: دشمنان اسلام که سیاست و شعار شان نفاق انداختن و حکومت کردن است در تشدید اختلافات میان مسلمانان نقش کلیدی دارند. عدم آگاهی مسلمانان نیز در عدم ایجاد وحدت  نقش داشته است.

 

این عالم دین از مسلمانان خواست که به جای پرداختن به اختلافات جزئی به دنبال دست یافتن به وحدت باشند.

 

در این محفل شعر،مقاله نیز سروده شد و برای دو فرد که اسم شان محمد بود در قید قرعه برای شان از سوی مرکز فعالیت های اجتماعی و فرهنگی تبیان جوایز نیز به منظور تشویق مردم برای اسم های اسلامی انتخاب کردن جوایز اهدا گردید.