• تاریخ انشار: ۲۵ عقرب ۱۳۹۴
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 5332
  • 1,216 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

توجه بیشتر به حوزات علمیه افغانستان، کمک بزرگی برای عبور از بحران کنونی است

علمای عامل از عناصر اصلی کمک کننده مردم برای رفتن به سوی پیشتازی در عرصه های مختلف هستند و اگر توده ها، به کمک علما، با آگاهی عمومی در عرصه های مختلف زندگی حضور داشته باشند به طور طبیعی می توانند با چالشها مقابله کرده و موانع را از پیش پای خود بر دارند و […]

علمای عامل از عناصر اصلی کمک کننده مردم برای رفتن به سوی پیشتازی در عرصه های مختلف هستند و اگر توده ها، به کمک علما، با آگاهی عمومی در عرصه های مختلف زندگی حضور داشته باشند به طور طبیعی می توانند با چالشها مقابله کرده و موانع را از پیش پای خود بر دارند و اینگونه است که کشور با وجود چنین مردمی به بسیاری از موفقیت ها دست پیدا می کند و ملت، با عبور از بحران، در راستای ساختن افغانستانی اسلامی،آزاد و آباد به توفیقات بزرگی نایل می شود.

 

به گزارش خبرگزاری آوا، این مطلب توسط توسط حجت الاسلام و المسلمین سید عیسی حسینی مزاری؛ نماینده آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی در افغانستان در دیدار با این مرجع بزرگ شیعیان جهان در شهر قم عنوان شد.

 

در این دیدار، که عصر روز شنبه در شهر قم مقدسه صورت گرفت، حجت الاسلام و المسلمین حسینی مزاری به مشکلات موجود افغانستان اشاره کرد و حوادث اخیر به ویژه سربریده شدن هفت تن از هموطنان ما در ولایت زابل و تظاهرات باشکوه میلیونی در کابل را یادآور شد و خاطر نشان کرد: گروه های تروریستی اگرچه سعی دارند مردم افغانستان را با به وجود آوردن چنین جنایاتی مرعوب بسازند اما افغانستان نه عراق است و نه سوریه.

حسینی مزاری تصریح کرد: مردم ما نیز مردمی قوی، فعال و مقاوم هستند که طی سه دهه گذشته شرایط به مراتب بد تر از سوریه، عراق و یمن را پشت سرگذاشته و نه تنها در برابر این همه مصائب کمر خم نکردند بلکه جانانه مبارزه کردند و کشور را از چنگال قدرتها و نیز عوامل وابسته شان نجات دادند و مطمئنا در برابر بحران به وجود آمده موجود ازسوی دشمنان و عوامل غدار آنها، به خوبی مقابله کرده و از این مجاهدت نیز سربلند بیرون خواهند آمد.

 

وی در بخشی دیگر از سخنان خود به نقش علمای عامل اشاره کرد و اظهار داشت: علما در افغانستان از جایگاه بسیار بالایی برخوردار اند و مردم نیز در اکثر موارد حرف شنوی مطلق از این طیف دارند و اینجاست که اگر علما از این ظرفیت به درستی بهره ببرند و در جهت هدایت و رهبری جامعه به کار بیاندازند، قطعا اثر گذار بوده، کمک بزرگی برای ارتقای وضع زندگی مردم خواهندکرد.

 

حسینی مزاری متذکر شد اگر چه علمای عامل از عناصر اصلی کمک کننده مردم برای رفتن به سوی پیشتازی در عرصه های مختلف هستند اما اگر توده ها، به کمک علما، با آگاهی عمومی در عرصه های مختلف زندگی حضور داشته باشند به طور طبیعی می توانند با چالشها مقابله کرده و موانع را از پیش پای خود بر دارند و با عبور از بحران، در راستای ساختن افغانستانی اسلامی، آزاد و آباد به توفیقات بزرگی دست خواهند یافت.

 

وی صحبت های خود را با اشاره به موقعیت بالا و تاثیر گذار حضرت آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی در دنیای اسلام و توانمندی های قابل توجه ایشان، ادامه داد و اظهار داشت:  حوزات علمیه در ساختن و تربیت علمای عامل نقش زیر بنایی داشته، از این رو توجه بیش از پیش به تقویت حوزات علمیه افغانستان از نگاه کمی و نیز کیفی، زمینه را برای رسیدن به این هدف فراهم می کند و در این بین حمایت مراجع عالیقدر به خصوص حضرتعالی برای جامعه افغانستان بسیار مهم و قابل ارج گذاری است.

 

نماینده آیت الله العظمی مکارم شیرازی در افغانستان، علمای ولایی عامل را محصول حوزات علمیه سالم و هدفمند دانست و گفت:تنها حوزاتی توانمندی ی تربیت نسل علمای عامل را دارند که با اشراف بیشتر مراجع ولایتمدار و حامی مستضعفان و پا برهنگان عالم، به فعالیت های آموزشی و پرورشی بپردازند.

 

در ادامه دیدار حضرت آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی(حفظه الله تعالی) طی سخنانی را به عنوان راهنمایی و هدایت گری در عرصه های کاری به نماینده ی خود در امور افغانستان عنوان کردند که قطعا به کاربستن این نصایح برای بهبود روند فعالیت های دینی و ارزشی در افغانستان، مفید و اثر گذار خواهد بود.

 

شایان ذکر است که حضرت آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی یکی از مراجع توانمند ولایی بوده و در راستای تداوم خط فکری حضرت امام خمینی(ره) حرکت کرده و حامیان محکم رهبری حضرت امام خامنه ای می باشند.

 

حجت الاسلام و المسلمین سید عیسی حسینی مزاری از تاریخ دهم حمل(فروردین) سال ۱۳۹۱هجری شمسی به نمایندگی تام ایشان در کل افغانستان منصوب شده اند.