• تاریخ انشار: ۱۵ جوزا ۱۳۹۹
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 30106
  • 402 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

توزیع ۲۵۰ بسته مواد غذایی و فرهنگی از سوی مرکز تبیان به مناسبت رحلت امام خمینی (ره) در هرات

مسئولین مرکز تبیان در هرات می‌گویند که این دفتر با همکاری جمعی از مقلدین و خیرین این ولایت، برای ۲۵۰ خانواده نیازمند و برخی از اقشار در حوزات علمیه، مراکز قرآنی، معلمان و اساتید دارالقرآن‌ها، فرهنگیان و طلاب علوم دینی که در شرایط تنگ دستی قرار دارند، کمک‌هایی را اهدا کردند.   خبرگزاری صدای افغان(آوا)-هرات: […]

مسئولین مرکز تبیان در هرات می‌گویند که این دفتر با همکاری جمعی از مقلدین و خیرین این ولایت، برای ۲۵۰ خانواده نیازمند و برخی از اقشار در حوزات علمیه، مراکز قرآنی، معلمان و اساتید دارالقرآن‌ها، فرهنگیان و طلاب علوم دینی که در شرایط تنگ دستی قرار دارند، کمک‌هایی را اهدا کردند.

 

خبرگزاری صدای افغان(آوا)-هرات: سیدعبدالله نایاب مسئول مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در هرات در نشست خبری در مراسم توزیع بسته های کمکی به نیازمندان فرهنگی در هرات، گفت: همه ساله به مناسبت فرارسیدن سالروز ارتحال ملکوتی امام خمینی(رح) مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان با همکاری تعدادی از مقلدین امام خمینی و امام خامنه‌ای در افغانستان مراسمات و همایش های بزرگ مردمی را برگزار می‌کند.

 

او گفت که امسال با توجه به شرایط کرونایی در کشور و وضعیت به وجود آمده و افزایش فقر و بیکاری تصمیم گرفته تا به گونه متفاوت‌تر از سالروز ارتحال حضرت امام تجلیل صورت گیرد.

 

وی افزود: مرکز تبیان با همکاری جمعی از مقلدین و خیرین هرات بسته های غذایی را برای ۲۵۰ خانواده که شامل قشر آسیب‌پذیر و نیازمند از حوزات علمیه، مراکز قرآنی، معلمان و اساتید دارالقرآن، فرهنگیان مراکز فرهنگی و دینی و طلاب علوم دینی که در شرایط بیکاری و تنگ دستی قرار دارند، کمک‌هایی را اهدا کردند.

 

نایاب بیان کرد که این بسته های مواد غذایی برای یک هفته به خانواده‌هایی که جمعیت شان متوسط است تدارک دیده شده که با همت مرکز تبیان در هرات و شناسایی قبلی مراکز و نهادهای قرآنی و فعالان عرصه امورات دینی توزیع و تقسیم شده است.

 

مسئول مرکز تبیان در هرات همچنان خاطرنشان ساخت: امام راحل در نزد مردم افغانستان و مخصوصا نهادهای دینی و مذهبی از اهمیت و جایگاه بالایی برخوردار است، ایشان دارای شخصیت چند بعدی بود که توجه ویژه به شرایط افغانستان، مجاهدین و مردم مسلمان افغانستان داشت و خلف صالح شان نیز ادامه دهنده راه امام بوده که همیشه مردم افغانستان مخصوصا اقشار آسیب پذیر و متدین را مورد توجه شان قرار دادند.

 

از سویی دیگر، حجت الاسلام و المسلمین مهدی علیزاده بامیانی، مسئول بخش علما و مبلغین و امور اجتماعی مرکز تبیان هرات، با اشاره به این سخن حضرت امام خامنه‌ای در رابطه با شخصیت امام خمینی گفت:” امام خمینی (ره) یک حقیقت همیشه زنده است.

 

وی علاوه نمود: امام خمینی در بین تمام رهبران اسلامی جهان از یک عظمت خاص برخوردار بوده و مشتاقان و مقلدین زیادی دارد و با گذشت ۳۱ سال از ارتحال ملکوتی آن امام بزرگوار تعدادی از مقلدینش با اجازه مراجع معظم تقلید بر تقلید ایشان باقی مانده‌اند که این نشان دهنده عظمت محبت مردم دنیا و از تمامی ملت ها به ویژه مردم افغانستان نسبت به ایشان است.

 

این عالم دین یادآور شد که هرساله در ۱۴ جوزا در کشور افغانستان توسط مقلدین، محبان و ارادتمندان آن امام، مراسم، همایش و سمینارها در سطح ولایات برگزار می‌شد، اما امسال با توجه به شرایط کرونایی مراسم با حضور مردم برگزار نگردید و به گونه متفاوت از این روز تجلیل شد که مرکز تبیان بسته‌های غذایی و فرهنگی را به خانواده های نیازمند و شهدا اهدا نمودند.