• تاریخ انشار: ۱۹ حمل ۱۳۹۶
  • سرویس: فرهنگی
  • کد خبر: 9668
  • 631 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

توسط علمای ربانی، بلادها آباد می شود، زندگی سرو سامان و انسان ها هدایت می شوند

حجت الاسلام و المسلمین سید محمد تقدسی در جلسه هفته وار بخش علمای مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مشهد مقدس، تصریح کرد: عالم ربانی هدایت گر و مشعل دار جامعه می باشد و امراض روحی مردم را درمان می کند.   به گزارش خبرگزاری آوا، حجت الاسلام و المسلمین تقدسی ضمن تبریک سالروز […]

حجت الاسلام و المسلمین سید محمد تقدسی در جلسه هفته وار بخش علمای مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مشهد مقدس، تصریح کرد: عالم ربانی هدایت گر و مشعل دار جامعه می باشد و امراض روحی مردم را درمان می کند.

 

به گزارش خبرگزاری آوا، حجت الاسلام و المسلمین تقدسی ضمن تبریک سالروز میلاد حضرت امام علی و حضرت امام جواد(علیهماالسلام)، از نگاه امام  سجاد(ع) مردم دنیا را به سه بخش تقسیم کرد و گفت: در میان این گروه بندی عالم ربانی هدایت گر و مشعل دار جامعه است در نقش اطبای جامعه مرضهای قلبی و روحی آدم ها  را مداوا می کند.

 

وی اظهار داشت: برخی از مرضها به قدری خطرناک هستند که اگر مداوا نشوند، دین را هلاک می کنند.

 

وی طالبان حقیقت را در گروه دوم این دسته بندی  قرار داد و گفت: این افراد گرچه عالم نیستند اما به دنبال حقیقت هستند .

 

آقای تقدسی با بیان اینکه تمام مصیبت ها در جوامع اسلامی از ناحیه دسته سوم بر مردم تحمیل شده است، در توصیف این گروه به نقل از امام سجاد گفت: این گروه رها هستند، بدون تعقل به دنبال هر صدایی می روند و با هر بادی به سویی خم می شوند.

 

 

 

آقای تقدسی گفت: این گروه به خاطر اینکه ثبات ندارند و طالب حقیقت نیستند، به دنبال هر صدایی می روند و باعث بروز مشکلات در جامعه می شوند.

 

 

 

وی با اشاره به نقش برجسته ی علما در جامعه، وظیفه آنها در قبال گروه سوم را سنگین خواند و با اشاره به نامه امام علی  به مالک اشتر گفت: امام در این نامه به مالک اشتر می فرماید: با علما و فقها زیاد مناظره و گفتگو کن چون نقش حیاتی در جامعه دارند و توسط اینها بلادها آباد می شود، زندگی سرو سامان و انسان ها هدایت می شوند.

 

 

 

آقای تقدسی به نقل از امام علی(ع) تصریح کرد: کسی که مسلح به سلاح ایمان و تقوا باشد در هر میدانی که وارد شود تاثیر گذار خواهد بود و فردی که خود را پیشرو و رهبر دیگران می داند  اول باید خودش را اصلاح کند و سپس برای اصلاح جامعه وارد میدان شود.

 

وی با بیان یکی دیگر از حکمت های نهج البلاغه گفت: پایین ترین سطح علم آن است که انسان آن را با زبان می گوید و بالاترین سطح علم انسان آن است که با اعضا و جوارحش به علمش عمل می کند.

 

این عضو مرکزتبیان، گفت: فردی دینداری که با علم، بردباری و سعه صدر و بندگی خداوند به کمال رسیده باشد عالم کبیر جامعه بوده و قابل قدر و احترام است.

 

 

 

آقای تقدسی با بیان اینکه  در طول تاریخ مردم دنباله رو علما بوده و با رهبری آنها در مقابل استعمارگران ایستاده اند از فعالیت گسترده در جهت تخریب وجهه علما سخن گفت و خاطرنشان کرد: امروز در لندن و امریکا رسما علیه علما و مراجع موضع گرفته و برای تخریب وجهه آنان علنا فعالیت صورت می گیرد.

 

او در پایان سخنان خود به حدیثی از امام موسی کاظم(ع) گفت: کسی که خود را ساخته و ایمان محکم به خداوند دارد هیچگاه به بن بست نمی خورد، زیرا مومن با شرح صدر بسیاری از مشکلات را تحمل می کند و خود را از دست نمی دهد.