• تاریخ انشار: ۱۴ جدی ۱۳۹۳
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 1681
  • 1,555 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

تولد پیامبر (ص) هدف غائی خلقت

تا زمانیکه در زندگی اجتماعی و فردی از پیامبر(ص) الگو گیری نشود، جوامع اسلامی همچنان ضعیف خواهد بود و هیچگاه به رشد، ترقی، سعادت و خوشبختی نمی رسد. به گزارش خبرگزاری آوا، مطلب فوق توسط حجت السلام و المسلمین سید عندلیب ضیایی؛ مسوول روابط عمومی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مسجد جامع دره […]

تا زمانیکه در زندگی اجتماعی و فردی از پیامبر(ص) الگو گیری نشود، جوامع اسلامی همچنان ضعیف خواهد بود و هیچگاه به رشد، ترقی، سعادت و خوشبختی نمی رسد.

به گزارش خبرگزاری آوا، مطلب فوق توسط حجت السلام و المسلمین سید عندلیب ضیایی؛ مسوول روابط عمومی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مسجد جامع دره چهلتن ولسوالی پغمان شهر کابل به مناسبت ولادت پیامبر گرامی اسلام (ص) عنوان شد.

 

وی افزود: در عصریکه ظلمت و تاریکی، فجایع چون بت پرستی، زنده بگور کردن دختران معصوم، جنگ های قبیله ای خانمان سوز و هم چنین تفاخر و تکاثر نژادی در جهان بشریت به خصوص در شبه جزیره عربستان به اوج رسیده بود، اراده خداوند براین قرار گرفت که آخرین نماینده و رسولش، برای نجات بشریت از مادر متولد شود.

 

ضیایی گفت: همزمان با ولادت پیامبر گرامی اسلام (ص) اتفاقات و حوادثی درجهان به وقوع پیوسته که بیانگر عظمت و بزرگی این مولود شریف می باشد.

این عالم دینی گفت که زندگی پیامبر گرامی اسلام (ص) از ولادت تا بعثت و پس از آن پر از رمز و راز و زیبایی هایی است که بشر از وصف آن عاجز می باشد.

به گفته ضیایی در عظمت و مقام حضرت پیامبر (ص) همین بس که خداوند در قرآن کریم می فرماید” و ما ارسلناک الا رحمت للعالمین”.

 

به گفته این عالم دینی، باران که در فصل بهار می بارد رحمت است زیرا خاصیت زندگی دارد و زمین مرده را حیات می بخشد، پیامبر گرامی اسلام(ص) نیز علت غایی خلقت و وجودش رحمت برای همه ما سوالله است.

وی با اشاره به اسوه حسنه اخلاق نیکوی پیامبر (ص)، گفت که ایشان تعلیمات آسمانی خویش؛ خشونت و وحشی گری را از جامعه بر داشت و بجای آن انسانیت و کرامت انسانی را به ارمغان آورد.

به گفته ضیایی مسلمان بودن تنها تسلیم شدن به اوامر و تکالیف شرعی نیست، بلکه رکن مهم مسلمان بودن این است که مردم و همسایگان از دست و زبان او در امان باشند.

 

وی افزود که متاسفانه امروز در جوامع اسلامی جای امانت داری را وحشت و دهشت ترور گرفته است و بجای مدارا و تساهل میان مسلمانان و پیروان مذاهب؛ قشر گرایی و تعصب حاکم شده است.

ضیایی تاکید نمود:تا زمانیکه در زندگی فردی و اجتماعی از پیامبر (ص) الگو گیری نشود، جوامع اسلامی همچنان ضعیف خواهد بود و هیچگاه به رشد،ترقی، سعادت و خوشبختی نخواهد رسید.