• تاریخ انشار: ۱۲ جدی ۱۳۹۴
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 5703
  • 1,461 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

جابجایی معیارهای اسلامی، توسط دشمنان، دلیل عمده ی مشکلات مسلمانان جهان است

خجسته سالروز ولادت با سعادت پیامبر نور و رحمت حضرت محمد بن عبد الله(ص) و ششمین پیشوای شیعیان جهان، حضرت امام جعفر صادق(ع) از سوی دفتر حضرت آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی روز جمعه، در کابل گرامی داشته شد.   به گزارش خبرگزاری آوا، در این محفل که با حضور جمع کثیری از علما، […]

خجسته سالروز ولادت با سعادت پیامبر نور و رحمت حضرت محمد بن عبد الله(ص) و ششمین پیشوای شیعیان جهان، حضرت امام جعفر صادق(ع) از سوی دفتر حضرت آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی روز جمعه، در کابل گرامی داشته شد.

 

به گزارش خبرگزاری آوا، در این محفل که با حضور جمع کثیری از علما، روحانیون، ائمه مساجد، اندیشمندان و فرهنگیان و اقشار مختلف مردم برگزار شده بود، سخنرانان پیرامون سیره عملی و اخلاق نبی اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع) صحبت کرده و مردم را به پیروی از سیره پیامبر(ص) و معارف اهلبیت دعوت کردند.

 

حجت الاسلام و المسلیمن سید عیسی حسینی مزاری رهبر حزب اسلامی تبیان و رییس عمومی خبرگزاری صدای افغان(آوا)، ضمن عرض تبریک و تهنیت به مناسبت فرا رسیدن سالروز ولادت حضرت پیامبر(ص) و امام جعفر صادق(ع) گفت: این مناسبت می تواند بهانه ی برای نشر فرهنگ مصطفوی و معارف اهلبیت(علیهم السلام) باشد.

 

این عالم دینی اضافه کرد: یکی از روشهای پیامبر(ص) که می تواند برای مسلمانان به عنوان مهمترین شاخصه و راهکار مطرح باشد رفتار وتعامل آن حضرت با گروه های مختلف انسانی در صدر اسلام است.

به گفته او، حضرت پیامبر(ص) بنا به دستور خداوند که در قرآن کریم می فرماید: “اشداء علی الکفار و رحماء بینهم” به مسلمانان تاکید می کرد که میان خود رءوف و مهربان باشند و در برابر دشمن از خود شدت و ایستادگی نشان دهند.

 

به گفته آقای مزاری، چگونگی برخورد و رفتار پیروان دین اسلام با دشمن، درهر دوره و زمان، شاخصه مهم و خط قرمز مسلمانان را تشکیل می دهد.

 

به عقیده این فعال سیاسی و فرهنگی، دشمنان از زمان پیامبر(ص) تا به امروز تلاش کرده اند تا این شاخصه و اصل رفتاری مسلمانان با دشمن را، وارونه بسازد و مسلمانان را به جان هم انداخته و معیارهای اسلامی را جابجا کنند.

 

به گفته او، دشمنان امروز به این هدف نزدیک شده اند، تا جایی که بسیاری از مسلمانان نسبت به همدیگر شدید برخورد می کنند و بر عکس نسبت با دشمن با مهر و محبت رفتار می کنند.

 

او با بیان اینکه تمام گرفتاری های مسلمانان، امروز ناشی از جابجایی معیارهای اسلامی توسط دشمنان است، افزود: حتی رهبران برخی از کشورهای اسلامی از خط قرآن پا فراتر گذاشته و آب در آسیاب دشمن می ریزند که نمونه بارز آن رفتار خصمانه ی دولت عربستان سعودی با کشور مسلمان یمن می باشد.

 

به گفته آقای حسینی مزاری، اگر مسلمانان براساس دستور اسلام و احکام قرآن رفتار می کردند، امروز دچار این همه مشکلات نمی شدند و در دام دشمن گیر نمی کردند.

 

رهبرحزب اسلامی تبیان درادامه سخنان خود به اوضاع سیاسی و اجتماعی و همچنین امنیتی افغانستان نیز اشاره کرد و گفت: امروز مردم افغانستان به دست کسانی کشته می شوند که با چهره اسلام و ندای الله اکبر ظهورکرده و با شعار دین وحشت و هراس ایجاد می کنند.

 

به باور مزاری، امروز افغانستان یک جامعه افسار گسیخته به نظر می رسد که حتی دوست از دشمن تمیز داده نمی شود و چه بسا کسانی امروز به صورت ناخودآگاه در راه اهداف استکبار قدم بر می دارند و در مسیر دشمن در حرکت هستند.

 

رییس خبر گزاری صدای افغان(او)، به مسوولیت سنگین حوزه و روحانیت در شرایط کنونی دنیای اسلام نیز اشاره کرد و گفت: علما باید در تمام عرصه ها اعم از سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی رهبر و امام مردم باشند.

 

به گفته او، از آنجایی که از دیدگاه اسلام سیاست عین دیانت است و سیاست به معنی مدیریت سالم جامعه می باشد، علما و روحانیت جامع الشرایط می توانند جوامع اسلامی را از این وضعیت نا گوار نجات دهند.

 

او ضمن سخنان خود به استعفای خود از نمایندگی حضرت آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی نیز اشاره کرد و گفت: من به میل خود آن هم به دلیل کثرت مسؤلیت و مشغله بیش از پیش، از این وظیفه استعفا دادم و هیچ اجبار و اکراهی در کار نبوده است.

 

او همچنان گفت: با وجود اینکه از نمایندگی معظم له استعفا داده ام، اما ترویج مرجعیت آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی را ترویج اسلام، ولایت و انقلاب دانسته و سعی خواهم کرد همیشه در این راه تلاش کنم.

 

به گفته او، مردم افغانستان امروز نیاز شدید به تفکر و رهنمودهای حضرت آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی دارد، زیرا او یکی از مراجع برجسته و کم نظیر جهان اسلام است.

 

به باور آقای مزاری، همانگونه که شخصیت آقای مکارم، پس از حضرت امام خامنه ای(ره) در جهان اسلام مطرح است، آثار وی نیز بزرگترین سرمایه برای شیعه و سنی می باشد و مسلمانان باید قدر این نعمت را بدانند.

 

آقای حسینی مزاری تاکید کرد: با وجود اینکه وی فعلاً مسوولیتی نسبت به نمایندگی حضرت آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی ندارد، اما در راستای ترویج اندیشه وی همچنان فعال خواهد بود.

گفتنی است که محفل، با قرائت آیاتی از کلام الله مجید توسط قای زین العابدین حیدری، اجرای حجت الاسلام و المسلمین سید عندلیب ضیایی و مداحی حاج کاظم گل محمدی ادامه و با دعائیه حجت اسلام و المسلمین اقای صُحفی پایان یافت.