• تاریخ انشار: ۲۳ دلو ۱۳۹۵
  • سرویس: اندیشه
  • کد خبر: 9059
  • 601 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

جامعه‌ای که ایمان راستین به خدا داشته باشد رستگار می شود

مسوول بخش علماء و مبلغین مرکز تبیان در مشهد اظهار داشت: جامعه‌ای که دارای ایمان راستین به خدا، آگاهی در پرتو آموزه‌های دینی ، مسوولیت پذیری در عرصه‌های مختلف زندگی و برخوردار از یک رهبر قاطع باشد، به سوی رستگاری پیش می‌رود چنانکه در انقلاب اسلامی ایران نمونه بارز آن را مشاهده کردیم.   به […]

مسوول بخش علماء و مبلغین مرکز تبیان در مشهد اظهار داشت: جامعه‌ای که دارای ایمان راستین به خدا، آگاهی در پرتو آموزه‌های دینی ، مسوولیت پذیری در عرصه‌های مختلف زندگی و برخوردار از یک رهبر قاطع باشد، به سوی رستگاری پیش می‌رود چنانکه در انقلاب اسلامی ایران نمونه بارز آن را مشاهده کردیم.

 

به گزارش خبرگزاری آوا، حجت‌الاسلام و المسلمین “سید محمدحسین واعظی” مسوول بخش علماء و مبلغین مرکز تبیان مشهد در مراسم تجلیل از سی و هشتمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی(ره) به علل پیروزی انقلاب اسلامی پرداخت و خاطر نشان کرد: چهار عامل ایمان واقعی مردم به باورهای دینی و خداوند، آگاهی و بصیرت دینی، وحدت رهبری و وحدت کلمه باعث شد تا این انقلاب به رهبری امام خمینی(ره) به پیروزی برسد.

 

وی گفت: جامعه‌ای که دارای ایمان راستین به خدا، آگاهی در پرتو آموزه‌های دینی و مسوولیت پذیری در عرصه‌های مختلف زندگی و برخوردار از یک رهبر قاطع باشد، این جامعه به سوی رستگاری پیش می‌رود چنانکه در انقلاب اسلامی ایران نمونه بارز آن را مشاهده کردیم.

 

واعظی با توجه به نقش اساسی علماء در رهبری جامعه تاکید کرد: عالِم با عالَم مرتبط است و اگر عالِم واقعی باشد در عالَم تاثیر گذار است.

 

او به بیان خاطره‌ای از شهید مطهری در دیدار با امام خمینی(ره) پرداخت و گفت: زمانی‌که شهید مطهری از این دیدار به جمع دوستان‌شان بازگشتند، دوستان شهید پرسیدند که طرح امام چه بوده است؟

 

به گفته واعظی ، شهید مطهری خطاب به دوستانش می‌گوید: در امام چند موضوع را دیدم که بر ایمانم افزود و آن موضوعات این بود که امام ایمان به معنای واقعی به خداوند دارد و تسلیم خواسته‌های خداوند است در حالی که به هدف و حرفش هم ایمان دارد.

 

این عالم دینی و فعال فرهنگی خاطر نشان ساخت: شهید مطهری در جمع دوستانش گفت در جلسه‌ای که با امام داشتم، امام فرمود: این ما نیستیم که تحول را به وجود می‌آوریم، بلکه خداوند است.

 

مسوول بخش علماء و مبلغین مرکز تبیان در مشهد که در جمع کثیری از علما، فرهنگیان و اقشار مختلف جامعه در هرات صحبت می‌کرد: در پایان سخنانش تاکید کرد که اگر کسی خدایی حرکت کند و هدفش برای خدا باشد، خداوند نیز او را یاری می‌کند و ما نیز اگر ایمان به خدا و هدف و گفته‌های خود داشته باشیم، می‌توانیم منشاء خدمت قرار بگیریم.