• تاریخ انشار: ۴ عقرب ۱۳۹۸
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 27639
  • 894 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

جامعه امروز اسلام را تحریف کرده است/هدف دشمنان فقط نابودی اسلام است

n00193999-b

یکی از نمونه های تغییر و تحریف اسلام در جامعه امروز ضایع کردن وقت گرانبهای جوانان است که آن را هدر می دهند و مصارف بیجا را متحمل می شوند و هدف کسانی که چنین کار های را انجام می دهند فقط نابودی جامعه اسلامی است.   به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)-مزار شریف؛ سید سجاد […]

یکی از نمونه های تغییر و تحریف اسلام در جامعه امروز ضایع کردن وقت گرانبهای جوانان است که آن را هدر می دهند و مصارف بیجا را متحمل می شوند و هدف کسانی که چنین کار های را انجام می دهند فقط نابودی جامعه اسلامی است.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)-مزار شریف؛ سید سجاد موسوی دانشجوی  دانشگاه بلخ در گفتمان دانشجویی” پیامبر(ص)، برترین الگو الهی” که با حضور دانشجویان و طلاب حوزات علمیه در شهر مزار شریف برگزار گردیده بود، گفت: ما به عنوان یک مسلمان باید از چندین بعد پیامبر را الگو خود قرار بدهیم که یکی از آن بعدها، بعد عبادی است  که باید ببینیم  پیامبر چگونه عبادت می کرد.

 

وی افزود: از لحاظ زندگی فردی ما نیز باید پیامبر خود را الگو قرار دهیم و ببینیم که پیامبر چگونه شخصیت سازی کرده بود، قبل از این که پیامبر به بعثت برسند به محمد امین مشهور بودند و نزد مردم از جایگاه بلند برخودار بود.

 

موسوی ادامه داد: بعد دیگری که به آن نیاز بیشتر داریم بعد اجتماعی است و باید پیدا کنیم که زندگی اجتماعی پیامبر بر چه مبنایی استوار بوده چرا که تمام اخلاقیات و رفتار پیامبر با دیگران تبارز داشته است.

 

وی افزود: جامعه امروز اسلام را تغییر و تحریف کرده چنانچه یکی از نمونه های آن ضایع کردن وقت گرانبهای جوانان است که آن را هدر می دهند و مصارف بیجا را متحمل می شوند  و هدف کسانی که چنین کار های را انجام می دهند فقط نابودی جامعه اسلامی است.

 

این دانشجوی دانشگاه بلخ ادامه داد: از جوانان و اشتراک کنندگان خواستاریم که با اشتراک کردن در چنین گفتمان های بتوانند حداقل یک نکته علمی را برداشت کرده و به آن عمل کنند و این بهترین مسیر خواهد بود که خود و جامعه را اصلاح کنند.

 

رحیمه یزدانی دیگر اشتراک کننده این گفتمان اظهار داشت: زمانی در یک جنگ بین مسلمانان و یهودیان، مسلمانان پیروز می شوند و چندین زن و فرزند یهودیان اسیر گروه مسلمانان می شوند، بلال حبشی اسیران را از کنار جسد های کشته گان شان انتقال می دهد و وضعیت آنان با دیدن پیکر های برادران و پدران شان بهم می خورد.

 

وی عنوان کرد: وقتی بلال اسیران را با سر و صورت خراشیده به پیش پیامبر می آورد، پیامبر سوال می کند که چرا وضعیت این ها چنین است، یکی از اسیران جواب می دهد که ما را از کنار جسد های برادران و پدران ما عبور دادند و ما توان دیدن چنین وضعیت را نداشتیم، در این حال پیامبر به بلال می گوید که آیا تکه مهری در دل تو نبود که چنین کار را کردی و بلال را سرزنش می کند.

 

یزدانی خاطر نشان ساخت: پیامبر در اینجا بیان می کند انسان باید با همه کس مهربان باشد و مهر و صمیمیت داشته باشد چنانچه که پیامبر نمونه‌ای بودند که جامعه بشریت در تاریخ خود نخواهد داشت.

 

وی اظهار داشت: ما پیامبران را داشتیم که با آزار دیدن از طرف مردم، امت خود را لعنت کردند اما پیامبر با دیدن زجر های زیاد و فشار های زیاد چنین کاری را انجام نداد.

 

منصور احمدی دیگر دانشجو دانشگاه بلخ بیان داشت: علم عبارت از دانایی و دانستن است یعنی آنچه که در مقابل جاهلیت قرار می گیرد، یکی از موضوعات مهم امروز عادی سازی خرافات مانند خرافات رفتاری و دینی و غیر دینی است.

 

وی ادامه داد: بحث بی حجابی یکی دیگر از موضوعات مهم است که عادی شده است و امروز اگر خانم لباس غیر منظم بپوشد به او می گویند خانم پیشرفته و بروز، در حالیکه اصل حجاب در جامعه امروزی رعایت نمی شود.

 

احمدی با اشاره به نکته مهم یکی از دانشمندان در بحث حجاب  ابراز داشت: شما الماس را در کجا می توانید پیدا کنید؟ در معدن ذغال سنگ، یعنی اینکه زمانی مالیکول های او با هم جمع می شوند و با هم یکجا می شوند در واقع الماس بوجود می آید.

 

این دانشجو افزود: هر چه یک خانم با حجاب و پوشیده باشد در واقع او مانند الماس می شود و هر چه حجاب وی بازتر باشد او مانند ذغال سنگ می شود و امروز اگر کسی می گوید که بحث حجاب مهم نیست در حقیقت این جاهلیت است.

 

فاطمه جعفری دیگر دانشجوی  دانشگاه بلخ اظهار داشت: طبق روایت ها غضب و شهوت سبب جاهلیت مدرنیزه است چنانچه در گذشته هر جنگی که میشد به علت غضب و کینه، شهوت و حس جاطلبی که آنان داشت بوده است.

 

وی عنوان کرد: امروزه غضب، شهوت و دشمنی جای مهر و محبت را در جامعه گرفته  و انسان بخاطر بدست آوردن جایگاه مادی از هر چیز خود می گذرد.

 

یادآور می شود:  گفتمان دانشجویی خبرگزاری صدای افغان(آوا) هر جمعه راس ساعت ۸:۳۰ صبح با موضوعات مختلف روز در سالن اجتماعات دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در شهر مزار شریف برگزار می گردد.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>