• تاریخ انشار: ۲۹ جوزا ۱۳۹۶
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 11430
  • 946 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

جریانات مشکوکی با تلاش برای دو قطبی سازی جامعه، به دنبال ایجاد رعب و وحشت کاذب علیه شیعیان کشور هستند

جریانات مشکوکی با تلاش برای دو قطبی سازی جامعه، به دنبال ایجاد رعب و وحشت کاذب علیه شیعیان کشور هستند امروز دشمن به دنبال دو قطبی سازی جامعه است و می خواهد وانمود کند که شیعیان در معرض تهدید است و بس. برخی شخصیتها، جریان ها و رسانه های دشمن، مزد بگیر داخلی و یا […]

جریانات مشکوکی با تلاش برای دو قطبی سازی جامعه، به دنبال ایجاد رعب و وحشت کاذب علیه شیعیان کشور هستند

امروز دشمن به دنبال دو قطبی سازی جامعه است و می خواهد وانمود کند که شیعیان در معرض تهدید است و بس. برخی شخصیتها، جریان ها و رسانه های دشمن، مزد بگیر داخلی و یا فریب خورده های خودی نیز به دنبال تحقق و یا رنگ و لعاب دادن این توطئه هستند.این مطلب را حجت الاسلام والمسلمین سیدعیسی حسینی مزاری در دیدار با جمعی ازمسؤلین و پرسنل دفاترمرکزفعالیتهای فرهنگی اجتماعی تبیان در کابل عنوان کرد.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، وی گفت: از دیر باز بدینسو افغانستان در معرض توطئه قرارداشته، زیر ساختهای کشور آسیب دیده و جمعیت بزرگی از مردم ما قربانی توطئه و زیاده خواهی های دشمن قرار گرفته اما برخی تلاش دارند القا کنند که گویا ازین پس تهدید فقط علیه شیعیان است و سنی ها نه تنها در معرض تهدید نیستند که با نیات و عملیاتهای دشمن هماهنگ اند و حد اقل رضایت دارند. این درحالی است که در طول تاریخ به خصوص از زمان جهاد بدینسو شیعه و سنی در کنار هم رزمیده و هر دو طیف شهید داده و به تناسب نفوس خود آسیب دیده اند.

 

وی گفت: دشمن، شیعه و سنی نمی شناسد. دشمن زبان و رنگ و نژاد نمی شناسد و حتی دین نیز نمی شناسد و در برابر همه است و هر فردی را که احساس کند به نفع تمامیت ارضی کشور و در راستای رشد و تعالی افغانستان مؤثر است، از سر راه خود بر میدارد. آیا این همه کشتاری که در چند دهه گذشته به خصوص پس از سال ۱۳۸۰ در ولایات جنوب، جنوب شرق و جنوب غرب، صورت گرفته است همه شیعه بوده اند؟ آیا کشتار مرکز، ولایات شمالی و غربی همه شیعه بوده اند؟ و آیا کشتار اخیر به ویژه از دهم جوزا به این طرف همه شیعه بوده اند؟ خیر اکثرا برادران و خواهرن پشتون و تاجیک بوده اند و نیز از سایر اقشار جامعه. درست است که دراین میان تعدادی از مراکز و مساجد و محل اجتماعات مذهبی شیعیان مورد تهاجم قرار گرفته است اما به تناسب سایر حادثات علیه سایر اقوام و پیروان سایر مذاهب به مراتب ناچیز و محدود بوده است.

 

دبیرکل حزب اسلامی تبیان افزود: امروزه تروریسم علیه انسانیت و آزادگی عمل می کند و سعی دارد در برابر شکل گیری تمدن اسلامی بایستد و هر آن روندی را که احساس می کند به اقتدار و عظمت کشورهای اسلامی منتج می گردد منکوب کرده یا حد اقل به انحراف بکشاند.

 

وی گفت: امروز تمام کشور و همه مردم در معرض تهاجم فرهنگی، سیاسی و نظامی امنیتی قراردارند، ازین رو برای نجات کشور بایستی همه قیام کنند و نهضت ملی را علیه دشمنان مردم افغانستان شکل بدهند.

آقای مزاری از همکاران مرکزتبیان خواست تا در برابر تضعیف روحیه شیعیان و ایجاد حرکت دوقطبی سازی جامعه و مطرح کردن بحث شیعه و سنی به شدت عمل کنند و در راستای هماهنگی و وحدت بیشتر شیعه و سنی کار نمایند.

وی با بیان ضرورت وحدت در شرایط موجود و عمل در راستای فراهم سازی زمینه های آن در میان اجتماع گفت: قبل از هر عملی، ابتدا بایستی در میان مسؤلین و اعضای مرکز تبیان هماهنگی و وحدت استوار باشد و اگرچه الحمدلله فعلا نیز چنین است اما فذکر ان الذکرای تنفع المومنین، سپس ورود در حوزه اجتماع و تلاش برای ایجاد زمینه های وحدت و هماهنگی میان شخصیتها، جریانها و احزاب و سازمان ها لازم به نظر می رسد.

 

وی گفت: اولین قدم کار درراستای ایجاد وحدت، ریشه کن کردن رذایل اخلاقی در میان اجتماع از جمله؛ غیبت، تهمیت، سخن چینی و دروغگویی است و سعی گردد به هیچ وجه علیه افراد و جریانهای دیگر بدگویی صورت نگیرد. گام دوم حمایت از دیگران است. در شرایط موجود لازم به نظر می رسد از تمام شخصیتهای دلسوز و متدین حمایت صورت بگیرد و در برابر حرکتهای تضعیف کننده آنها به شدت ایستادگی صورت بگیرد.

 

رئیس مرکزفعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در بخش دیگر صحبت های خود به ضرورت برپایی روزجهانی قدس اشاره کرد و به همگان سفارش کرد که در این عرصه از هیچ کوششی دریغ صورت نگیرد.