• تاریخ انشار: ۱۶ حوت ۱۳۹۸
  • سرویس: سیاسی، نظامی
  • کد خبر: 29748
  • 490 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

جریان های گوناگون به دنبال حساب کشی سیاسی و بهره بردن از اوضاع و رسیدن به منویات شوم خود هستند

حسینی مزاری در واکنش به حمله تروریستی بر مراسم سالگرد شهید مزاری ضمن بیان اینکه جریان های گوناگون به دنبال حساب کشی سیاسی و بهره بردن از اوضاع و رسیدن به منویات شوم خود هستند، گفت: قدرتهای حامی نیز نظاره گر و تنها به دنبال منافع و مطامع ملی خودشان هستند. حجت الاسلام والمسلمین سیدعیسی […]

حسینی مزاری در واکنش به حمله تروریستی بر مراسم سالگرد شهید مزاری ضمن بیان اینکه جریان های گوناگون به دنبال حساب کشی سیاسی و بهره بردن از اوضاع و رسیدن به منویات شوم خود هستند، گفت: قدرتهای حامی نیز نظاره گر و تنها به دنبال منافع و مطامع ملی خودشان هستند.

حجت الاسلام والمسلمین سیدعیسی حسینی مزاری رئیس خبرگزاری صدای افغان(آوا) و مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان حمله تروریستی به شرکت کنندگان در مراسم سالگرد شهید مزاری را محکوم کرد.

متن بیانیه حسینی مزاری به شرح زیر است

بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون
امروز بار دیگر جمعی از هموطنان مظلوم ما طعم تلخ مصیبت بزرگ را چشیدند و در معرض رگبار دیوصفتان انسان نما قرار گرفتند و زن و مرد و پیر و جوان و کودک و نوجوان جانهای شیرین خود را از دست دادند.

این مردم که به هوای پاسداشت از یک شخصیت جهادی یعنی شهید عبدالعلی مزاری در مراسم سالیاد او شرکت داشتند نمیدانستند که در قربانگاه قدم می گذارند و گمان داشتند امنیت همه جانبه از سوی حکومت برقرار است و میروند تا پس از مثلا امضای توافقنامه میان امریکا و طالبان، صفحه جدید زندگی را به تجربه بنشینند و آهسته و به تدریج حرکت های مدنی و تجمعات مسالمت آمیز را پی بگیرند، غافل ازینکه تروریست تنها طالبان نیستند و ضعف و سستی تنها از ناحیه نیروهای امنیتی متصور نیست بلکه جریانهای گوناگون به دنبال حساب کشی سیاسی و بهره بردن از اوضاع و رسیدن به منویات شوم خود هستند و قدرتهای حامی نیز نظاره گر و تنها به دنبال منافع و مطامع ملی خودشان.

اینجانب شهادت این عزیزان را به خانواده های داغدارشان و مردم محنت کشیده افغانستان تسلیت می گویم و از خدای متعال برای شهدا علو درجات و برای زخمی ها شفای عاجل خواهانم و اما امیدوارم نهادهای مربوطه امنیتی چون گذشته شانه از پیگیری و به نتیجه رساندن تحقیق و بررسی و شناسایی عوامل حادثه و دستگیری شان شانه خالی نکنند و با سپردن این عوامل به پنجه قانون و مجازات آنان دل خانواده های داغدار را شاد و زمینه ها و شرایط استحکام و اقتدار نظام را بیش از پیش فراهم نمایند.

سیدعیسی حسینی مزاری
روز جمعه ۱۶ حوت/اسفند ۱۳۹۸