• تاریخ انشار: ۲۲ دلو ۱۳۹۷
  • سرویس: سیاسی، نظامی
  • کد خبر: 23607
  • 560 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی باشکوهتر از همیشه/ حضور مهاجرین افغانستانی پُررنگ تر از گذشته

با وجود تبلیغات منفی دشمنان علیه نظام جمهوری اسلامی، راهپیمایی جشن  چهل سالگی انقلاب اسلامی با حضور مردم استکبار ستیز ایران با هر نوع سلیقه سیاسی، در تهران و سایر شهرهای ایران برگزار شد.   به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، راهپیمایی یوم الله بیست دوم دلو / بهمن، سالروز پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام […]

با وجود تبلیغات منفی دشمنان علیه نظام جمهوری اسلامی، راهپیمایی جشن  چهل سالگی انقلاب اسلامی با حضور مردم استکبار ستیز ایران با هر نوع سلیقه سیاسی، در تهران و سایر شهرهای ایران برگزار شد.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، راهپیمایی یوم الله بیست دوم دلو / بهمن، سالروز پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره) امروز  در بیش از هزار شهر و ۱۰ هزار روستا در سراسر ایران از جمله در شهر مشهد مقدس با شعار «افتخار به گذشته، امید به آینده» برگزار گردید.

مهاجرین افغانستانی ساکن شهر مشهد مقدس از آغاز این راهپیمایی دوشادوش برادران و خواهران انصار خود، در این جشن اسلامی حضور یافتند، و ضمن تجدید میثاق با آرمان‌های بلند امام راحل و بیعت دگر باره با امام خامنه ای (مدظله)،تقویت روحیه مقاومت، انقلابی‌گری و بسط ارزش‌های معنوی نظام جمهوری اسلامی به‌ عنوان یک نظام سیاسی مقتدر در عرصه جهانی و امید مستضعفین عالم را خواستار شدند.

nf00179463-1

مسوولین و پرسنل نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان افغانستان در معیت حجت الاسلام و المسلمین سید عیسی حسینی مزاری؛ رئیس عمومی این مرکز، در راهپیمایی جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی در مشهد مقدس حضور یافتند.

 

برخی دیگر از نهادها، خیریه ها و مراکز مهاجرین افغانستانی با سازماندهی شورای هماهنگی تشکل های حوزه جنوب غرب افغانستان در جشن امروز شرکت کرده بودند.

 

در پایان قطعنامه هشت ماده ای قرائت شد و مردم با شعار الله اکبر آن را تایید کردند.

در بخشی از این قطعنامه آمده بود، در عمل به آیه شریفه «فَاستَقِم کَما اُمِرتَ وَ مَن تابَ مَعَکَ وَ لا تَطغَوا» دفاع همه‌جانبه از ستمدیدگان جهان خاصه جبهه مقاومت و مردم متدین عراق، سوریه، یمن، بحرین و فلسطین در مقابل مثلث شوم شرارت، تروریسم، جنگ‌افروزی و دهشت‌افکنی آمریکا، رژیم کودک‌کش صهیونیستی و آل‌سعود و اهتمام برای آزادی قبله اول مسلمین، قدس شریف را عمل به وظیفه دینی، انقلابی و انسانی خود می‌دانیم.

nf00179463-2

۶ هزار و ۵۰۰ خبرنگار، عکاس و فیلمبردار داخلی و خارجی راهپیمایی امروز را در سراسر ایران پوشش دادند که از این تعداد بیش از سه صد نفر خبرنگار خارجی بودند.