• تاریخ انشار: ۱۹ دلو ۱۳۹۷
  • سرویس: آئین و اندیشه
  • کد خبر: 23410
  • 696 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

جمهوری اسلامی ایران قلب تپنده ی جهان اسلام است / یک عده ی قلیل در مقابل هجمه سنگین دشمنان در افغانستان ایستادگی می کنند

همزمان با گرامیداشت چهلمین بهار انقلاب اسلامی ، ایام فاطمیه، اولین سالروز شهدای حمله تروریستی هفتم جدی سال ۹۶ و بیست و چهارمین سالگرد شهادت سید علی اکبر مصباح و یارانش،” همایش  تجلیل از رهبران انقلابی ؛ روش احیای حرکت مبارزاتی ” از سوی نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان برگزار شد.   به […]

همزمان با گرامیداشت چهلمین بهار انقلاب اسلامی ، ایام فاطمیه، اولین سالروز شهدای حمله تروریستی هفتم جدی سال ۹۶ و بیست و چهارمین سالگرد شهادت سید علی اکبر مصباح و یارانش،” همایش  تجلیل از رهبران انقلابی ؛ روش احیای حرکت مبارزاتی ” از سوی نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان برگزار شد.

 

به گزارش خبرگزاری آوا، در ابتدای این همایش که در تالار شهید مهندس مشکی  و با حضور صدها تن از اقشار مختلف مهاجرین و مسوولین نهادها و مراکز افغانستانی و ایرانی دایر شد، سید وحیدالله حبیبی ؛ مسوول نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مشهد مقدس، ضمن عرض خیر مقدم، به حضار و مهمانان ایام شهادت بانوی دو عالم  حضرت فاطمه زهرا(س) ، بیست و چهارمین سالگرد شهادت سیدعلی اکبر مصباح، یکی از استوانه های جهاد مقدس افغانستان  و اولین سالگرد شهدای فرهنگ و رسانه حمله تروریستی به دفاتر مرکزی مرکز فعالیت فرهنگی تبیان و خبرگزاری صدای افغان در کابل را تسلیت گفت.

 

وی همچنین ضمن تبریک چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی طی سخنانی در رابطه با انقلاب اسلامی اظهار داشت:  امروز جمهوری اسلامی ایران قلب تپنده ی جهان اسلام است.

 

وی یادآور شد،  زمانی که حضرت امام خمینی (ره) با صبر و شکیبایی و ایستادگی مردم قهرمان ایران این انقلاب اسلامی را به پیروزی رساندند، یک روح تازه به پیکره جهان اسلام دمیده شد و به الگویی برای جهان اسلام و مستضعفان جهان مبدل گردید.

 

حبیبی با اشاره به روند حرکت های انقلاب از اشک ریختن های حضرت فاطمه زهرا(س)در بیت الاحزان و قیام امام حسین(ع)، گفت: انقلاب اسلامی هم در تداوم همان حرکت ها و متکی به راه ائمه اطهار (ع) می باشد، که طی چهل سال گذشته مورد هجمه استکبار قرار دارد، دشمنان تلاش دارند تا این قلب تپنده ی جهان اسلام را از حرکت بازدارند ، اما با درایت رهبری و هوشیاری مردم ایران، تمام توطئه ها و نقشه های آنها ناکام مانده است.

 

مسوول مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مشهد مقدس، جمهوری اسلامی ایران را حامی مستضعفان جهان عنوان کرد و گفت: در شرایط امروز وظیفه ی همه ماست که از این نظام حمایت نماییم و مردم مسلمان افغانستان می توانند با  الگو قرار دادن این انقلاب یک حکومت اسلامی ایجاد نمایند.

nf00179297-1

مسوول نمایندگی مرکز تبیان در مشهد مقدس،  در ادامه صحبت های خود، اظهار داشت: امروز در بیست و چهارمین سالگرد شهادت شخصیتی مثل شهید مصباح هستیم، اولین سالگرد شهادت نیروهای نخبه ، مخلص هستیم که جانشان را در راه اعتلای اسلام عزیز تقدیم کردند.

 

حبیبی متذکر شد که در شرایط فعلی افغانستان،یک هجمه ی بسیار سنگین از سوی کشورهای استکباری برای از بین بردن فرهنگ، دین و  اعتقادات ما آغاز شده است که به جرات می توان گفت که یک عده ی قلیل در مقابل این هجمه سنگین ایستادگی می کنند.

 

وی تصریح کرد:کسانی که در داخل افغانستان مقابل هجمه دشمنان ایستادگی می کنند نیازمند، یک عقبه و پشت جبهه قوی می باشند که این عقبه من و توی مهاجر هستیم که  در جمهوری اسلامی زندگی می کنیم.

 

حبیبی گفت: مهاجرین باکسب علم، مهارت و تحصیل می توانند از نیروهایی که در داخل افغانستان مقابل استکبار قرار دارند حمایت کنند و به عنوان پشت جبهه عمل نمایند چرا که به باور من، این یک تکلیف می باشد.

 

سید وحیدالله حبیبی خاطر نشان کرد: چرا نباید از یک مرکز بزرگ مثل مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان، که به صورت گسترده در راستای فرهنگ و آگاهی مردم افغانستان فعالیت می کند و در راستای رسیدن به  اهداف عالی ده ها شهید تقدیم کرده حمایت کنیم و این تکلیفی است که در عالم مهاجرت بر گردن ما هست تا از نیروهای انقلابی  در افغانستان حمایت نماییم.

 

در ادامه این همایش، محمد عجمی؛ مدیر سابق اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی خراسان رضوی، ناصر جهانشاهی؛ رایزن فرهنگی سابق جمهوری اسلامی ایران در افغانستان، و حجت الاسلام و المسلمین سید عیسی حسینی مزاری؛ رئیس عمومی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان پیرامون موضوع همایش، پروسه صلح و مسائل مربوط به مهاجرین  به ایراد سخن پرداختند که در گزارش های جداگانه منتشر خواهد شد.

 

اجرای گروه سرود آل طه  به سرپرستی مجتبی شریفی،مربوط به مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان، پخش کلیپ در ارتباط با فعالیت های مرکز تبیان طی نزدیک به سه دهه گذشته و حمله تروریستی به دفاتر مرکزی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان و خبرگزاری صدای افغان(آوا)در کابل، و تقدیر  از آقایان، سید نورالله راغی؛ سرکنسول جمهوری اسلامی افغانستان، ناصر جهانشاهی؛ رایزن فرهنگی سابق ایران در کابل و محمد عجمی؛ مدیر سابق اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی خراسان رضوی از دیگر برنامه های این همایش باشکوه بود.

 

شایان ذکر است که انانسری / اجرای این همایش را آقای تقی توکلی از اعضای مرکز تبیان برعهده داشت.