• تاریخ انشار: ۲۴ قوس ۱۳۹۴
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 5527
  • 1,413 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

جنایاتی را که آل سعود علیه اسلام روا داشته، هیچ مردمی نکرده است/ محبت به اهل بیت پیامبر (ص) عشق است

محبت به اهل بیت پیامبر (ص) عشق است، وقتی عشق به ائمه و رسول خدا در میان باشد، دیگر مذهب معنی ندارد، کسی بدون محبت به اهل بیت پیامبر(ص) و ائمه معصومین به بهشت نمی رود.   به گزارش خبرگزاری آو، این مطلب را مولوی محمد مختار مفلح؛ رهبر حزب نهضت اسلامی افغانستان، در مراسم […]

محبت به اهل بیت پیامبر (ص) عشق است، وقتی عشق به ائمه و رسول خدا در میان باشد، دیگر مذهب معنی ندارد، کسی بدون محبت به اهل بیت پیامبر(ص) و ائمه معصومین به بهشت نمی رود.

 

به گزارش خبرگزاری آو، این مطلب را مولوی محمد مختار مفلح؛ رهبر حزب نهضت اسلامی افغانستان، در مراسم شهادت پیامبر بزرگ اسلام، حضرت امام حسن مجتبی  و امام رضا (علیهما سلام) که از سوی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مشهد مقدس برگزار شده بود، اظهار داشت.

 

مولوی مفلح با اشاره به اینکه این دنیا ارزشی ندارد و ما در این دنیا مامور به انجام وظایفی هستیم، روایتی را مربوط به حجه الوداع پیامبر و حوادث روز های منتهی به شهادت حضرت محمد(ص) تشریح کرد و گفت:واقعه ی غدیر خم در سفر حجه الوداع پیامبر و نزول آیه” الیوم اکملت لکم دینکم و اتممت علیکم نعمتی و رضیت لکم الاسلام دینا” بدان معنی بود که ماموریت پیامبر اسلام(ص) در این کره خاکی به پایان رسیده است.

 

وی در ادامه سخنان خود به نقل از پیامبر از سختی”مرگ” گفت و افزود: پیامبر نه روز قبل از شهادتش به زیارت شهدای احد رفت و از ملحق شدن به آنها و برادران خود سخن گفت و فرمودند: برادران من کسانی هستند که بعد از من می آیند به من ایمان می آورند، اما مرا نمی بینند.

 

مولوی مفلح  یادآور شد که پیامبر سه روز قبل از شهادت در خانه حضرت عایشه(رض) مستقر شد در حالی که ناتوانی وجودش را فرا گرفته بود و مردم نگران در مسجد پیامبر تجمع کرده بودند.

وی بیان کرد که پیامبر(ص) با حضور در جمع مردم، به آنها فرمود که وعده گاه مومنین با ایشان حوض کوثر در روز قیامت می باشد و نسبت به غرق و فریفته شدن به امور دنیوی و مادی به مردم هشدار داد.

مولوی مفلح در تکمیل مطلب فوق تصریح کرد: پیامبر تا آخرین لحظات عمر خود به فکر هدایت مسلمانان و تذکر به آنها بود تا نسبت به امور دینی خود بی توجه نباشند، اما متاسفانه امروز جوانان تحصیل کرده ی ما از شرعیات خود آگاهی ندارند و هنگام نماز جماعت در مساجد هم فقط پیرمردان شرکت می کنند.

 

وی با بیان یک روایت از پیامبر اسلام درباره نیکی و اکرام زن ها از حضرت عایشه(رض) نقل کرد که حضرت محمد(ص) در آخرین روز از حیات خود در بستر بیماری قرار داشت که حضرت فاطمه(س) بر ایشان وارد شد، پیامبر (ص) خواست از جایش برخیزد، اما نتوانست، چرا که حضرت محمد(ص) هر بار با دیدن حضرت فاطمه از جایش بر می خاست و بر پیشانی وی بوسه می زد و می فرمود: “فاطمه پاره تن من است”.

 

مولوی مفلح افزود: پیامبر(ص) که دید حضرت فاطمه بسیار گریه می کند، در گوش ایشان چیزی گفتند که لبخند برلبان حضرت نشست که بعد ها مشخص شد که پیامبر به ایشان فرموده بودند، اولین کسی که به ایشان ملحق می شود، حضرت فاطمه می باشد.

 

رهبر حزب نهضت اسلامی افغانستان در همین رابطه، خاطره ای از حج امسال خود در قبرستان بقیع نقل کرد و گفت: هنگام زیارت قبرستان بقیع، یکی از سعودی ها به وی گفته است ،شما  که اینجا را زیارت می کنید مشرک هستید، من در جوابش گفتم که تمام کسانی که بعد از پیامبر(ص) خلیفه و امام مسلمانان شدند بعد از زیارت حرم نبوی،جنت البقیع را زیارت می کردند.

وی افزود: به فرد معترض در حالی که اشکهایم جاری شده بود، گفتم مگر نشنیدی که پیامبر فرمود:” فاطمه پاره تن من است،چگونه من پاره تن پیامبر را زیارت نکنم.آدم شو، تو خبیث هستی و حکومت سعودی هم خبیث است”.

مولوی مفلح با بیان اینکه همیشه دعایمان این باشد که خداوندا ما را از جمله محبین اهل بیت پیامبر اسلام قرار بدهد، گفت:  فرق نمی کند که سنی باشی یا شیعه، باید اهل بیت پیامبر بزرگ اسلام را الگو و سرمشق خود قرار دهیم و همانند آنها رفتار کنیم.

 

وی تصریح کرد: ما نباید مذاهب یکدیگر را توهین کنیم و به اختلافات و دشمنی ها دامن بزنیم؛ چرا که اختلاف با تعارض فرق دارد، تعارض ما در بسیار مسائل کوچک می باشد.

 

مولوی مفلح گفت: در طول تاریخ در حق اهل بیت پیامبر(ص)، ائمه، صحابه و بزرگهای دین، جفای زیادی صورت گرفته است.

 

مولوی مفلح در بخش دیگر از سخنان خود در مراسم شهادت پیامبر بزرگ اسلام، امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع) در تالار اجتماعات مرکز تبیان در مشهد مقدس، گفت: چهره مذهبی مکه مکرمه و چهره ی معنوی مدینه منوره تغییر کرده است که جای تاسف دارد، از خداوند می خواهم که این حکومت به نام اسلامی آل سعود را سرنگون بسازد، جنایاتی را که این حکومت در حق اسلام روا داشته اند، هیچ مردمی نکرده است.