• تاریخ انشار: ۳۱ حمل ۱۳۹۵
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 6776
  • 1,322 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

جنایت دیگرباره، نشانه زبونی دشمن تا پیروزی بر سیاهی و توحش فاصله زیادی نیست

حجت الاسلام و المسلمین سید عیسی حسینی مزاری؛ رئیس عمومی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان افغانستان در پی حمله تروریستی امروز کابل با صدور پیامی ضمن محکوم کردن این اقدام تروریستی تصریح کرد: دشمن از رویارویی با نیروهای امنیتی و نظامی کشور ناامید و مایوس گردیده ازین جهت چون خفاشان شب رو ، در […]

حجت الاسلام و المسلمین سید عیسی حسینی مزاری؛ رئیس عمومی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان افغانستان در پی حمله تروریستی امروز کابل با صدور پیامی ضمن محکوم کردن این اقدام تروریستی تصریح کرد: دشمن از رویارویی با نیروهای امنیتی و نظامی کشور ناامید و مایوس گردیده ازین جهت چون خفاشان شب رو ، در تاریکی، خنجر از پشت بر پیکر مردم بی دفاع، مظلوم و غیر نظامی ما وارد می کند.

به گزارش خبرگزاری آوا، در بخش دیگر این پیام خاطر نشان شده است، توفیق در برخورد با عوامل شرارت زا و مخل امنیت عمومی کشور، با انتظار کشیدن همکاری برخی کشورهای همسایه و محافل و کشورهای دروغگوی غربی بیهوده است، بلکه، نیاز به اتکای به خدا و توان داخلی توأم با وحدت سران قوای کشور دارد.

وی در پیام مذکور متذکر شده است، مردم افغانستان خواهان شفافیت موضع دولت و بلکه جدیت و قاطعیت آن در برابر گروه های تروریستی هستند و تحت هیچ شرایطی هیچ بهانه ای را برای نرمش و نیز تاخیر در برخورد قاطع نمی پذیرند، در غیر آن، مردم افغانستان از دولت وحدت ملی بیش از گذشته رو گردان گردیده، آنگاه است که فاجعه ملی در راه خواهد بود.

 

 

متن کامل پیام حجت الاسلام و المسلمین حسینی مزاری در پیوند به حمله تروریستی امروز کابل به شرح ذیل است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

انالله و انا الیه راجعون

 

یکباردیگر دشمن دژخیم، جنایت آفرید و جمع زیادی از هموطنان ما را به خاک و خون کشاند و یک ملت را سوگوار کرد و روی تمام قدرتهای خارجی و عوامل وابسته داخلی ی مدعی ساختن افغانستان آباد و آرام را سیاه کرد.

در رابطه با حرکت تروریستی وحشت آور و دهشتناک امروزی چند نکته قابل توجه و تامل است:

۱- دشمن از رویارویی با نیروهای امنیتی و نظامی کشور ناامید و مایوس گردیده و به این اعتقاد رسیده است که قادر به مقابله نیست، ازین جهت به حرکت های تروریستی بزدلانه که کار هر مجموعه ی کوچکی نیز می تواند باشد، رو آورده است و چون خفاشان شب رو ، در تاریکی، خنجر از پشت بر پیکر مردم بی دفاع، مظلوم و غیر نظامی ما وارد می کند.

به این لحاظ با قاطعیت می توان گفت که تا پیروزی بر سیاهی و توحش، فاصله زیادی نیست و اگر دولت و نیروهای مدافع کشور و مردم، جدی و فراگیر، همچنان در صحنه و رویاروی با دشمنان زبون باشند دیری نخواهد پایید که کشور روی امنیت و آسایش را خواهد دید.

 

۲- گروه های تروریستی با این عمل هولناک خود یک بار دیگر ثابت کردند که به هیچ قول و قرار صلح و آرامش ملی پایبند نیستند و نمی توان بیش از این با این گروه ها مماشات به خرج داد، ازین رو دولت افغانستان نباید بیش ازین در برخورد با تروریستها از تساهل و تسامح و امروز و فردا کردن کاربگیرد و انتظار صلح را از عناصر و افراد گرگ صفتی که هر روز و شب علاقه به خون و دود و باروت دارد، نداشته باشد.

 

مردم افغانستان خواهان شفافیت موضع دولت و بلکه جدیت و قاطعیت آن در برابر گروه های تروریستی هستند و تحت هیچ شرایطی هیچ بهانه ای را برای نرمش و نیز تاخیر در برخورد قاطع نمی پذیرند، در غیر آن، مردم افغانستان از دولت وحدت ملی بیش از گذشته رو گردان گردیده، آنگاه است که فاجعه ملی در راه خواهد بود.

 

۳- بار ها گفته ام و باز تاکید می کنم که توفیق در برخورد با عوامل شرارت زا و مخل امنیت عمومی کشور، با انتظار کشیدن همکاری برخی کشورهای همسایه و محافل و کشورهای دروغگوی غربی بیهوده است، بلکه، نیاز به اتکای به خدا و توان داخلی توأم با وحدت سران قوای کشور دارد و یکی از اسبابی که زمینه های قوت دشمن و امیدواری آنها را در راستای پیروزی و در نهایت براندازی حکومت وحدت ملی، فراهم کرده است، وجود اختلاف و کشمکش های بی حاصل میان دست اندرکاران حکومت است. پس اگر زمامداران کنونی علاقه به ادامه ی حکومت دارند و می خواهند ازین طریق به مردم و میهن خویش خدمت کنند، هرچه سریعتر اختلافات خود را کنارگذاشته، با صف واحد برای رفع عوامل جنگ و نا امنی و فراهم کردن شرایط بهبود اقتصاد مردم، اقدامات جدی را روی دست بگیرند. درغیر آن، دیر نخواهد بود آن زمان که صدای شکستن پایه های لرزان حکومت وحدت ملی همه را به وحشت انداخته، باعث خوشحالی دشمنان و اندوه و غم دوستان و مردم افغانستان گردد.

 

۴- عملیاتهای انتحاری متعدد به خصوص عملیات انتحاری امروز به همه ثابت کرد و باز می کند که تروریستان علیه تمامیت ارضی و منافع ملی افغانستان است و فرد و جناح و جمعیت و ملیت خاصی را مورد هدف قرارنداده، بلکه نابودی ی تمام مردم افغانستان را مد نظر دارند. ازین رو می طلبد که مردم افغانستان از موضوعات اختلاف برانگیز زبان، قوم، منطقه و نژاد و مذهب دست برداشته، حول محور اسلام و اهداف والای اهل بیت عصمت و طهارت(علیهم السلام) که متعلق به پیروان هر دو مذهب شیعه و سنی هستند، در کنارهم و با مشت واحد، برای حفاظت از نوامیس ملی، در صحنه حضور داشته، با بیداری و هوشیاری کامل، از حکومت وحدت ملی، با وصف داشتن صدها مشکل، حمایت همه جانبه به عمل آورده، به وظایف دینی، انسانی و میهنی خویش عمل تکلیف مدارانه نمایند.

 

اینجانب به نمایندگی از مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان که یک تشکیلات اسلامی و ولایی توانمند و حاضر در صحنه های مختلف کشور است، حادثه تروریستی امروز را که در نزدیکی یکی از شعبه های امنیت ملی واقع در پل محمودخان از محله های مرکز شهر کابل، اتفاق افتاده و باعث کشته و زخمی شدن صدها هموطن مظلوم ما گردید، به شدت محکوم می کنم و از خدای متعال برای درگذشتگان جنت برین و برای زخمی ها شفای عاجل و برای بازماندگان صبر جمیل و اجر جزیل خواهانم.

سیدعیسی حسینی مزاری

سه شنبه ۳۱-۱-۹۵