• تاریخ انشار: ۱۹ میزان ۱۳۹۶
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 14493
  • 676 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

جنگ مذهبی نقشه دشمن در افغانستان است/علما در تامین امنیت نقش اساسی دارند

n00151234-b

رئیس مرکز تبیان در مزارشریف: یکی از اهداف دشمن این بود که با نا آرام ساختن تکایا و مساجد در محرم سال جاری جنگ های مذهبی میان شیعه و سنی را راه اندازی نمایند.   به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) سید محمد موسوی؛ مسئول نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در سمت ولایت بلخ […]

رئیس مرکز تبیان در مزارشریف: یکی از اهداف دشمن این بود که با نا آرام ساختن تکایا و مساجد در محرم سال جاری جنگ های مذهبی میان شیعه و سنی را راه اندازی نمایند.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) سید محمد موسوی؛ مسئول نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در سمت ولایت بلخ دیروز با سید کمال سادات قوماندان امنیه ولایت بلخ در دیدار و گفتگو کرد.

 

آقای موسوی به تامین امنیت محرم سال جاری اشاره نموده و گفت: دشمن قبل از برگزاری محرم سال جاری دو هدف اصلی را به خاطر نا امن ساختن این مراسم روی دست داشتند.

 

موسوی در ادامه افزود: یکی از اهداف دشمن که با نا آرام ساختن تکایا و مساجد می خواستند به دست بیاورند، راه اندازی جنگ های مذهبی میان شیعه و سنی بود.

 

وی در ادامه گفت: هدف دوم دشمن که در ایام محرم پلان داشتند و نیز قبل از محرم هم بعضی مساجد و تکایای دیگر ولایت را مورد هدف قرار داده بودند این بود که می خواستند حضور مردم را در مساجد و تکایا کمرنگ سازند.

 

مسئول نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در ولایت بلخ با بیان اینکه دشمن در قسمت ناامن سازی برنامه های عاشورا، با هوشیاری نیروهای امنیتی مواجه شده و شکست خوردند، در ادامه گفت: مردم ما نیز در تامین امنیت با نیروهای امنیتی شان همکار بودند و نگذاشتند که دشمن به اهداف شوم شان برسد.

 

وی در ادامه گفت: به پاس زحمات نیروهای امنیتی که شبانه روزی برای امنیت مردم تلاش کردند، این مرکز در نظر دارد تا با اهدا لوح تقدیر، از این نیروها تشکری نماید.

 

در ادامه سید کمال سادات قوماندان امنیه قوماندانی ولایت بلخ ضمن تشکری از این اقدام مرکز، گفت: وضعیت کنونی کشور نسبت به سالهای قبل فرق کرده و مردم ما روز به روز توسط آگاهی دهی شما عالمان دین، آگاه می شوند و به توطئه ها و اختلافات مذهبی دشمن، فریب نمی خورند.

 

وی در ادامه تصریح نمود: نباید در بین جامعه تعصب های مذهبی دامن زده شود زیرا همه ما مسلمان و پیرو یک دین هستیم.

 

آقای سادات در ادامه به تهدیدهای دشمن در ایام محرم اشاره نموده افزود: در محرم امسال واقعا تهدیدهای دشمن بالا بود ولی به همکاری نیروهای امنیتی، ما ۲۰ روز قبل از محرم پلان های خود را داشتیم و این تدابیر ما تا ۱۳ محرم ادامه داشت.

 

نامبرده در ادامه تصریح کرد: نیروهای امنیتی ما شبانه روزی در تمام این مدت در تامین امنیت تکایا و مساجد مصروف بودند.

 

وی با بیان اینکه همکاری، اتحاد و همدلی مردم در تامین امنیت محرم سال جاری نقش داشت در ادامه تصریح نمود: امسال شیعه و سنی یک صدا و در کنار همدیگر همکاری نمودند و با وحدت، پلان های دشمن را ناکام ساختند.

 

وی در مورد آمار اشتراک کنندگان در عاشورای حسینی در روضه مبارک اشاره نموده گفت: در روز عاشورای حسینی در روضه مبارک ۵۰ هزار نفر اشتراک نموده بودند.

 

فرمانده قوماندانی امنیه ولایت بلخ از ایجاد نیروهای امنیتی از خود مردم در تامین امنیت مساجد و تکایا خبر داده گفت: بر اساس فرمان رئیس جمهور که هدایت داده شده است در هر تکیه خانه ها و مساجد، افراد امنیتی از خود مردم ایجاد و جذب میشود.

 

وی در ادامه گفت: “کارهای ما در این راستا جریان دارد و این اشخاص از طرف علمای کرام در هر منطقه ای که هستند به ما معرفی می شوند و بعد به بای متریک میروند و بعد از آن تثبیت هویت می شوند و بعد به آنها سلاح توزیع می گردد تا خود آنها امنیت تکایا و مساجد را بگیرند”.

 

آقای سادات با بیان اینکه در ولایت بلخ نسبت به دیگر ولایات مساجد بیشتر است در ادامه افزود: نظر به تعداد مساجد در این ولایت پلان بر این است که نیروهای امنیتی مردمی بیشتر جذب گردد.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>