• تاریخ انشار: 12 فوریه 2020
  • سرویس: سیاسی، نظامی
  • کد خبر: 29483
  • 562 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

جهان اسلام امروز بیش از هر زمانی به اتفاق و اتحاد نیاز دارد/ استعمار پیر انگلیس با تبلیغ عقاید و مذاهب من درآوردی به دنبال تنش زایی در جوامع اسلامی است

همزمان با ایام دهه مبارک فجر، نشست تخصصی “افغانستان و ضرورت عمل به اندیشه‌های امام خمینی (ره)؛ نگاهی به گذشته و جدیتی برای آینده” به مناسبت تجلیل از سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و مقام شامخ شهید مظلوم سیدعلی اکبر مصباح و هشت تن از یارانش، از سوی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان در شهر مشهد […]

همزمان با ایام دهه مبارک فجر، نشست تخصصی “افغانستان و ضرورت عمل به اندیشه‌های امام خمینی (ره)؛ نگاهی به گذشته و جدیتی برای آینده” به مناسبت تجلیل از سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و مقام شامخ شهید مظلوم سیدعلی اکبر مصباح و هشت تن از یارانش، از سوی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان در شهر مشهد برگزار شد.

حفیظ الله سلطانی؛ یکی از شخصیت های اهل سنت مقیم شهر مشهد مقدس به عنوان سخنران این نشست گفت: در زمان کنونی بیشتر از هر وقت نیاز به بیداری امت اسلامی است، در راستای بیدار گری جهان اسلام، امام خمینی ره با انقلاب خود ثمراتی هم چون، بازگشت مسلمین به قرآن و سنت، مطرح شدن ولایت امر و خلافت اسلامی، آزادی خواهی، عزت طلبی و حرکت های وحدت طلبانه مسلمین را ارائه کرد.

وی ادامه داد: حضرت امام در طول حیات طیبه خویش باعث و بانی تحرکات مهمی در جهان اسلام بودند که یکی از اقدامات مهم ایشان، ایجاد وحدت و اخوت دینی، در میان مسلمین بود، آن فرزانه هم چنین برای تحقق این هدف مقدس و ایجاد وحدت و همگرایی مسلمانان، در بسیاری از سخنان و نوشته های خود، امت اسلام را از تفرقه بر حذر داشته و آنان را به پیامد های زیان بار و ناگوار تفرقه و اختلاف توجه داده اند.

حفیظ الله سلطانی با توجه به مطلب فوق به سخنرانی امام خمینی اشاره نمود و گفت: ایشان در این باره می فرمایند: امروز اختلاف بین ما، تنها به نفع آن هایی است که نه به مذهب شیعه اعتقاد دارند و نه به مذهب حنفی و یا سایر فِرق، آن ها میخواهند نه این باشد نه آن ، راه را این طور می دانند که بین شما و ما ختلاف بی اندازند، ما به توجه این معنی که همه ما مسلمان هستیم و همه ما اهل قرآن و اهل توحید هستیم، باید برای قرآن و توحید زحمت بکشیم و خدمت کنیم.

این شخصیت اهل سنت مقم مشهد مقدس به اتحاد و اتفاق مسلمین در شرایط کنونی اشاره کرد و گفت:درد جهان اسلام، همین کینه ها میان مردم مسلمان است، دشمن همواره از همین شکاف ها سود می جوید.

وی بیان کرد: همان گونه که وحدت نیرو های خودی برای دشمن، شکننده و وحشت آفرین است، تفرقه و اختلاف آنان نیز باعث تقویت روحی و شادمانی دشمن می شود. دشمن با بهره گیری از این نقطه ضعف بی گمان در صدد پیاده کردن نقشه های خود و وارد کردن ضربه های کاری بر پیکر نیروهای اسلام خواهد بود.

این آگاه مسائل سیاسی تصریح کرد:استعمار پیر انگلیس به جاسوس های خود در مناطق اسلامی، با تبلیغ عقاید و مذاهب من درآوردی و ساختگی،برنامه زیری آکاهانه و منظمی داشتند، آن ها به این باور بودند که با این سبک کار، میتوانند سرزمین های اسلامی را تجزیه کنند و بر اختلاف آن ها افزوده و دچار سردرگمی و تنش بین آن ها قرار بگیرد.

سلطانی تاکید کرد: دشمنان اسلام بدانند که ملت مظلوم افغانستان با این حیله و تزویر، آگاه هستند و هیچ زمانی در هیچ مکانی بین برادران مسلمان شیعه و سنی اختلاف نخواهد افتاد، چرا که از محوریت امام راحل و رهبری نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران استفاده خواهیم نمود و در یک محوریت اسلامی قرار گرفته ایم و مسلمانان جهان دیدند که بعد از شهادت سردار دل حاج قاسم سلیمانی به پیام ها و حضور شان در کل جهان اسلام چطور درخشیدند و با شدیدترین لحن ترور ناجوان مردانه شهدای میدان هوایی بغداد را محکوم نمودند.

حفیظ الله سلطانی اظهار داشت:باید غرب و شرق به خصوص استکبار جهانی آمریکا بدانند که محوریت اسلام در مقابل او صف آرایی کرده اند و در اسرع وقت انتقام خون این شهدا خواهد گرفته شد، بنابراین اختلاف میان مسلمانان مهمترین ابزاری است که دشمنان در تجزبه سرزمین های اسلامی به کار می گیرند .

وی گفت: در این زمانی که دشمنان اسلام از سلاح رسانه ای و شبکه های اجتماعی و ماهواره ای ما را با موضوعاتی که به دین وابسته نیست بین مسلمانان تفرقه انگیزی می نمایند در این جا باید برای تحقق وحدت، ایجاد بستر و شرایط مناسب برای فراهم شدن مقدمات وحدت لازم و ضروری است، به طراحی و ایجاد نظام فکری و فرهنگی و عقدیتی واحد نوینی روی آرودند که در پر تو آن همبستگی معنوی و فرهنگی در میان جوامع اسلامی تقویت گردد، زیرا وحدت سیاسی، بدون پیش زمینه فکری، فرهنگی و شکل گیری باورهای همه شمول امکان پذیر نخواهد بود.

موصوف با بیان این که مسیر حرکت وحدت به دو شیوه پیموده می شود، افزود: اولین مسیر از طریق مفاهیم سیاسی در سطح نخبگان سیاسی و دیگری از طریق حرکت های سیاسی و انقلابی از سوی گروه‌های مردمی است .

حفیظ الله سلطانی با بیان این که آرزوی اسلام محقق خواهد شد، گفت: ما پیروی از خط اسلام داریم و در طول تاریخ اسلام، مسلمانان واقعی، همیشه خواهان یک امت واحده بوده و یک لشکر از جوانان آزادی خواه جهان داشته و همیشه در مقابل طاغوتیان زمان یهودیت و نصرانیت ایستادگی کرده اند و در این زمان هم در مکتب اسلام، جوانان توانا با غیرت و مجاهد پرور آماده نبرد با فرعونیان زمان تحت رهبری امام خامنه ای هستند و آماده دستور به جهاد و مبارزه در صف وحدت با توصیه های ایشان می باشند.