• تاریخ انشار: ۳۰ ثور ۱۳۹۷
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 18879
  • 697 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

جهان اسلام برای دفاع از قدس، به بیداری و آگاهی نیازمند است

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)،عابد مختار؛ دانشجوی دانشگاه بلخ با اشاره به برگزاری گفتمان دانشجویی  انتقال سفارت امریکا به قدس،دلایل وپیامدها گفت: هدف اصلی امریکا و اسرائیل، استثمار و مستعمره کردن کشور های اسلامی و تقویت ناآگاهی مسلمانان و حمایت از  کسانی است که برای منافع آنها کار می کنند.   وی در این گفتمان […]

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)،عابد مختار؛ دانشجوی دانشگاه بلخ با اشاره به برگزاری گفتمان دانشجویی  انتقال سفارت امریکا به قدس،دلایل وپیامدها گفت: هدف اصلی امریکا و اسرائیل، استثمار و مستعمره کردن کشور های اسلامی و تقویت ناآگاهی مسلمانان و حمایت از  کسانی است که برای منافع آنها کار می کنند.

 

وی در این گفتمان که از سوی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مزار شریف دایر شده بود، افزود: اگر جوامع اسلامی خصوصا ملت افغانستان با آگاهی بر ضد منافع استکبار مبارزه کنند، می توانند از قدس دفاع نمایند، پس برای حفاظت از قبله اول مسلمین نیاز به بیداری امت اسلامی دارد.

 

زحل حیدری؛ فعال فرهنگی ولایت بلخ نیز در  ادامه پیرامون انتقال سفارت امریکا به قدس افزود: ترامپ با انتقال سفارت امریکا به قدس به شعار های انتخاباتی‌اش عمل کرد چون گفته بود که قدس را پایتخت اسرائیل می کند.

 

حیدری تصریح کرد: امریکا با استحکام پایه های حکومت غاصب اسرائیل می خواهد، مردم مظلوم فلسطین را پناهنده و یهودیان را مالک جلوه دهند، ما جوانان مسلمان باید با ابراز تنفر و محکوم کردن عمل رئیس جمهور امریکا در فضای مجازی و ابزار های در دست داشته خود بر بیداری مردم جهان و دادخواهی برای ملت مظلوم فلسطین ادامه دهیم.

 

سجاد عباسی؛ کارشناس مسائل دینی نیز اظهارداشت: اقدام ترامپ به معنی تصرف کامل بیت المقدس است اگر مسلمانان اقدام نکنند قبله نخست مسلمانان را خواهند گرفت، حتی می توان گفت که کعبه اکنون به نحوی در دست غرب، امریکا و کفر است و این تحرکات دشمن در آینده خسارات جبران ناپذیری بر جهان اسلام خواهد داشت.

 

عباسی ادامه داد: جوانان مسلمان وظیفه دارند حتی با گردهمای های کوچک بر ضد استکبار و طاغوت زمان مبارزه کنند و دایر کردن چنین گفتمان ها مشتی محکمی بر دهان غرب و دست اندرکاران او می باشد چرا که همین گفتمان هاست که تن اسرائیل و دشمنان اسلام را می لرزاند.

 

وی گفت: شهدای ۷ جدی مرکز تبیان نمونه‌ای از شهدای بیداری و آگاهی است و نشانه هراس دشمنان اسلام از آگاهی امت اسلامی می باشد چون این گفتمان ها جامعه را هوشیار می کند.

 

کارشناس مسائل دینی ابراز داشت:  مسلمان بدانید که طبق آیه قرآن اگر بر طاغوت و ظالمان کفر نورزید و ابراز تنفر نکنید ایمانتان کامل نیست پس باید با هر وسیله‌ی بر علیه اسرائیل اقدام کنید.

 

حیدری؛ دانشجوی دانشگاه بلخ نیز خاطر نشان ساخت: امریکا با انتقال سفارت خود نشان داد که هیچ تعهد و احترامی بر حقوق دیگران ندارد و به تمام مسلمانان جهان توهین نموده و وظیفه جوامع اسلامی اتحاد و اقدام مشترک بر علیه امریکا و اسرائیل است.

 

شایان ذکر است، گفتمان دانشحویی دفتر فعالیت های فرهنگی و اجتماعی تبیان از چهار سال بدین سو در شهر مزارشریف هر هفته روز جمعه ساعت ۹ صبح برگزار می گردد.