• تاریخ انشار: 3 اکتبر 2018
  • سرویس: فرهنگی
  • کد خبر: 22250
  • 1,338 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

جوانان باید با مسلح شدن به سلاح مهم و ارزنده علم کشور را در آینده مدیریت بکنند

نایاب گفت: مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان با داشتن فکر شاخص و ارزشی تلاش دارد برای سازماندهی و مدیریت جامعه اسلامی مدیران ارزشگرا، دلسوز، متعهد و متدین به جامعه تقدیم کند چرا که افغانستان فردا به کودکان و نوجوانان و جوانان پویای امروز نیاز دارد تا با مسلح شدن به سلاح مهم و ارزنده […]

نایاب گفت: مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان با داشتن فکر شاخص و ارزشی تلاش دارد برای سازماندهی و مدیریت جامعه اسلامی مدیران ارزشگرا، دلسوز، متعهد و متدین به جامعه تقدیم کند چرا که افغانستان فردا به کودکان و نوجوانان و جوانان پویای امروز نیاز دارد تا با مسلح شدن به سلاح مهم و ارزنده علم بتوانند کشور را در آینده مدیریت کنند.

 

به گزارش حبرگزاری صدای افغان(آوا)،سید عبدالله نایاب مسئول دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در هرات، با اشاره به پرورش نیروهای فکری و فرهنگی ازسوی این مرکز فرهنگی و اجتماعی  گفت: بخش زیادی از جوانان آموزش دیده و پرورش یافته اکنون در رسانه های داخلی و خارجی، نهاد های تربیتی و آموزشی درخدمت مردم و جامعه هستند و این مرکز فرهنگی با داشتن فکر شاخص و ارزشی تلاش دارد برای سازماندهی و مدیریت جامعه اسلامی مدیران ارزشگرا، دلسوز، متعهد و متدین به جامعه تقدیم کند.

 

 

مسئول دفتر نمایندگی مرکز فعالیتهای فرهنگی  اجتماعی  تبیان در هرات  ادامه داد: به مدت هفت سال می شود که دفتر نمایندگی مرکز تبیان در زون غرب با مرکزیت ولایت هرات در چندین بخش دینی، فرهنگی، اجتماعی ، آموزشی و سیاسی، تفریحی و هنری فعالیت می کند.

 

وی در ادامه با اشاره به سخنان حضرت امام خمینی(ره) در رابطه با اهمیت وحدت بین مسلمین در جهان اسلام اظهار داشت:  این همه شبکه هایی که بر علیه مقدسات اهل تشیع و اهل تسنن به وجود آمده شبکه هایی هستند که از سوی انگلیس برای ایجاد نفاق در بین جامعه اسلامی تمویل مالی می شوند.

 

نایاب در ادامه با قرائت این سخن امام صادق (ع) که می فرماید” برای ما مایه زینت باشید مایه شرمساری نباشید” یادآور شد:  ما به عنوان مسلمان در هر اجتماعی که حضور پیدا می کنیم با توجه به احترام به مقدسات و باور دیگران زمینه احترام به باورها و مقدسات خودمان را فراهم بکنیم تا با این روش و منش مورد تحسین همگان قرار بگیریم.

 

مسئول دفتر نمایندگی مرکز فعالیتهای فرهنگی اجتماعی تبیان در هرات در ادامه سخنانش خطاب به جوانان و نوجوانان حاضر در این جلسه گفت:  جوانان و نوجوانان ما باید پویا، فعال و خستگی ناپذیر باشند و با توجه به زمینه هایی که برای کسب علم و دانش در کشور به میان آمده  تلاش کرده، درس بخوانند و برای آینده کشور و جامعه خود فردی مفید واقع شوند.

 

وی درپایان با اشاره به وضعیت نابسامان کشور در حال حاضر خاطر نشان ساخت:  افغانستان فردا به کودکان و نوجوانان و جوانان پویای امروز نیاز دارد تا با مسلح شدن به سلاح مهم و ارزنده علم بتوانند کشور را در آینده مدیریت بکنند و در عرصه های مختلف علمی، دینی، فرهنگی، سیاسی، هنری و اجتماعی در سطح دنیا و بین الملل حرف ارزنده ای برای گفتن داشته باشند.

 

شایان ذکر است: دهها تن از سارندوهای جوان و نوجوان صبح امروز به صورت دسته جمعی از دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در هرات دیدار کردند.