• تاریخ انشار: ۴ حوت ۱۳۹۷
  • سرویس: حوزه و دانشگاه
  • کد خبر: 24020
  • 500 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

جوانان سرمایه‌ اصلی کشورند و می‌توانند همدلی و همبستگی را در جامعه محقق کنند

دانشجویان هرات بر این باورند که جوانان به سبب خصوصیات متفاوت‌شان نسبت به دیگر اقشار جامعه، می‌توانند به گونه‌ی بهتری صمیمیت، همبستگی و همدلی را در اجتماع ترویج بدهند.   گفتمان نخبگانی تحت عنوان “نقش جوانان در ایجاد همدلی در جامعه” در روز جمعه (۳ حوت) از سوی خبرگزاری آوا با حضور کارشناسان و دانشجویان […]

دانشجویان هرات بر این باورند که جوانان به سبب خصوصیات متفاوت‌شان نسبت به دیگر اقشار جامعه، می‌توانند به گونه‌ی بهتری صمیمیت، همبستگی و همدلی را در اجتماع ترویج بدهند.

 

گفتمان نخبگانی تحت عنوان “نقش جوانان در ایجاد همدلی در جامعه” در روز جمعه (۳ حوت) از سوی خبرگزاری آوا با حضور کارشناسان و دانشجویان ولایت هرات برگزار گردید.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان (آوا)، عبدالغفور ناظر سیغانی دانشجوی حقوق و علوم سیاسی دانشگاه هرات طی سخنانی در این گفتمان گفت: جوانان مهم‌ترین و موثرترین قشر جامعه می‌باشند و یک جامعه روی قشر جوان خود می‌چرخد، به همین سبب نیاز به همدلی، همکاری و هم‌بستگی بین جوانان بیشتر احساس می‌گردد.

 

او افزود: جوانان مفکوره‌های منفی کمتری دارند و دارای قلب پاک و حسن نیت بیشتری می‌باشند، از همین‌رو می‌توانند به خوبی بین همدیگر ارتباط صمیمی برقرار کنند و همدل و هم‌زبان هم باشند.

 

همچنان، مصطفی نظری دانشجوی سال چهارم رشته ژورنالیزم دانشگاه هرات، در رابطه با اهمیت نسل جوان تاکید کرد و گفت: جوانان قشر توانمند جامعه می‌باشند.

 

او افزود: قوت فزیکی و توانایی‌های ذهنی و روحی در جوانان نسبت به کهنسالان به مراتب بیشتر است و از همین رو آنان تاثیرگذارترین قشر جامعه محسوب می‌شوند.

 

از سوی دیگر، ملکه کاشفی فارغ‌التحصیل رشته ساینس دانشگاه هرات در این گفتمان اظهار داشت: جوانان سرمایه‌ی اصلی کشور محسوب می‌شوند.

 

وی همچنان علاوه کرد: فرقه‌گرایی و تعصبات قومی، سمتی و زبانی از میراث گذشتگان و قشر مسن کشور است.

 

خانم کاشفی همچنان تاکید کرد: جوانان و نسل نوین جامعه بهتر می‌توانند این حصارها را بشکنند و برای همدلی و همبستگی تلاش کنند، چون عملا پیامد پدیده‌های تعصب و فرقه‌گرایی را تجربه نموده‌اند‌.