• تاریخ انشار: ۲۳ عقرب ۱۳۹۸
  • سرویس: آئین و اندیشه
  • کد خبر: 27716
  • 605 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

جوانان مسلمان نیاز به وحدت، اخوت و همدیگر پذیری دارند

به گزارش خبرگزاری صدای افغان (آوا)-بلخ؛ همایش بزرگ “اخوت” به مناسبت میلاد النبی و هفته اخوت امروز پنجشنبه از سوی شورای اخوت اسلامی با همکاری مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مسجد روضه حضرت علی (علیه السلام) در شهر مزار شریف برگزار گردید. ‎   وی ادامه داد: امروزه دشمنان دین اسلام، سعی دارند […]

به گزارش خبرگزاری صدای افغان (آوا)-بلخ؛ همایش بزرگ “اخوت” به مناسبت میلاد النبی و هفته اخوت امروز پنجشنبه از سوی شورای اخوت اسلامی با همکاری مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مسجد روضه حضرت علی (علیه السلام) در شهر مزار شریف برگزار گردید. ‎

 

وی ادامه داد: امروزه دشمنان دین اسلام، سعی دارند تا وحدت میان مسلمانان را از بین ببرند؛ در این راستا مسلمانان باید وحدت خود را حفظ کنند.

 

آقای موسوی اظهار داشت: دشمنان با استفاده از ملانماها و اساتید دانشگاه در حوزه خود برای تخریب اسلام کار می کنند.

 

مسوول مرکز تبیان در شمال کشور تصریح کرد: من به عنوان یک مسلمان از برادران و خواهران می خواهم که  بیایند در کنار یکدیگر، پیامبر اکرم (ص) را الگو قرار بدهند تا بتوانیم وحدت و اخوت داشته باشیم.

 

حجت الاسلام سید حامد موسوی بیان کرد: این برنامه ها نباید مناسبتی باشد، بلکه باید هر روز و هر هفته و هر ماه و همیشه چنین برنامه هایی را برگزار کنیم تا جوانان ما بیشتر با مسائل دینی آشنا شوند.

 

وی همچنان درباره برگزاری این برنامه گفت: این گونه برنامه ها می تواند برای بحث اخوت در ذهن جوانان تاثیر خوبی داشته باشد؛امروز نیاز اول جهان اسلام اخوت و وحدت است.

 

موسوی ادامه داد: امروز اگر کسی بخواهد در میان سفوف مسلمانان رخنه ایجاد کرده و وحدت را برهم بزند قطعا آن حنجره، حنجره شیطانی است و اگر کسی بخواهد امروز دعوت به وحدت و اخوت بکند قطعا آن حنجره حنجره الهی است.

 

امیر محمد ضیایی معاون شورای علما و اخوت بلخ در جریان این همایش گفت: پیام ایام جوانی و نوجوانی رسول اکرم(ص) صداقت، راستی و امانت داری است.

 

آقای ضیایی گفت:پیامبر(ص) قبل از آن که از سوی خداوند به عنوان پیامبر معرفی شود، نشانه پیامبر گونه در وجودش دیده می شد، چنانکه هیچ گاه دروغ نگفت و در هیچ محفل که در آن معصیت باشد اشتراک نکرد.

 

وی بیان کرد: حضرت محمد (ص) نه تنها پیامبر برای مسلمین بلکه رحمت برای همه عالم بود، چنانچه ریختن خون یک فرد را به مثابه ریختاندن خون همه‌ای انسان ها و نجات یک انسان را به مثابه نجات همه‌ای بشریت به معرفی گرفت.

 

معاون شورای اخوت افزود: متأسفانه امروز امت پیامبر در وضعیتی قرار دارد که با عملکرد پیامبر فاصله دارد و جریان های وجود دارد که هیچ ارتباط به مکتب رسول خدا (ص) ندارد و از نام رسول خدا و دین اسلام سؤ استفاده می کنند.