• تاریخ انشار: ۲۲ دلو ۱۳۹۴
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 6157
  • 1,187 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

جوانان پیرو خط امام ، فعالیت خود را از مساجد، حوزه های علمیه و دانشگاه ها آغاز کردند

جوانان پیرو  خط امام از سه مرکز اصلی یعنی مساجد، حوزات علمیه و دانشگاه ها فعالیت های خودشان را شروع کردند و توانستند که یک دیکتاتوری ۲۵۰۰ ساله را سرنگون کنند.   به گزارش خبرگزاری آوا،مطلب فوق توسط حجت الاسلام و المسلمین سید محمد موسوی؛ مسئول  مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مزارشریف در […]

جوانان پیرو  خط امام از سه مرکز اصلی یعنی مساجد، حوزات علمیه و دانشگاه ها فعالیت های خودشان را شروع کردند و توانستند که یک دیکتاتوری ۲۵۰۰ ساله را سرنگون کنند.

 

به گزارش خبرگزاری آوا،مطلب فوق توسط حجت الاسلام و المسلمین سید محمد موسوی؛ مسئول  مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مزارشریف در همایش بزرگ ” جوانان و انقلاب اسلامی” بیان گردید.

 

این همایش عصر امروز از سوی  مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در ولایت بلخ به مناسبت دهه فجر در این مرکز در شهر مزار شریف برگزار گردیده بود.

 

در این همایش صدها تن از دانشجویان، سران احزاب، مقامات دولتی، علما و اقشار مختلف مردم شرکت نموده بودند.

 

حجت الاسلام سید محمد موسوی؛ مسئول مرکز تبیان در ولایت بلخ به عنوان یکی از سخنرانان این مراسم به نقش جوانان در جامعه و پیروزی انقلاب اسلامی پرداخت.

 

موسوی با بیان اینکه خداوند متعال در قرآن کریم ده مرتبه از کلمه جوان یاد کرده است، گفت که اگر نگاه گذرا به روایات داشته باشیم، تمامی انبیاء و ائمه به مسئله جوانان پرداخته و اهمیت این قشر را برای ما بیان می کنند.

 

وی با اشاره به اینکه جوانان ستون فقرات جامعه هستند، افزود که این جوانان است که آینده کشور را می سازند و باعث رشد و ترقی کشور در عرصه های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، ورزشی و غیره می شوند.

 

وی به وضعیت جوانان ایران قبل از انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت که طاغوت زمان برای اینکه بتواند با خیال راحت دارایی های کشور را به یغما ببرد، جوانان را مشغول فساد و خوش گذرانی کرده بودند تا به راحتی منویات خودشان را عملی سازند.

 

موسوی گفت: اما بت شکن زمان حضرت امام خمینی (ره) با راهنمایی های خودش جوانان را بیدار کرد و تمامی نقشه های دشمن نقش بر آب شد و مهم ترین رکن جامعه ی آن روزی جان دوباره ای گرفت.

 

مسئول مرکز تبیان در ولایت بلخ خاطر نشان نمود که جوانان پیرو خط امام از سه مرکز اصلی یعنی مساجد، حوزات علمیه و دانشگاه ها فعالیت های خودشان را شروع کردند و توانستند که یک دیکتاتوری ۲۵۰۰ ساله را سرنگون کنند.

 

موسوی تاکید نمود که اگر در کشور افغانستان می خواهیم تحولات چنینی به وجود بیاید، باید این سه محور اصلی ( مساجد، حوزه و دانشگاه) را حفظ کنیم و مسئولین جوانان را به خوبی در این مراکز آموزش دینی و اخلاقی بدهند.

 

وی به مسئله مساجد اشاره و کرد و گفت که متاسفانه امروز بسیاری از مساجد ملا امام ندارند و طلابی که در خارج از کشور هستند باید برگردند، چرا که جامعه به حضور آنان نیازمند است.

 

وی همچنین به مسئله دانشگاه نیز اشاره کرد و گفت که متاسفانه امروز خیلی عظیمی از دانشجویان ما مدرک گرا شده اند و به دنبال قوی نمودن پایه های علمی خودشان نیستند و اگر این افراد فردا در یکی از ادارات دولتی مستقر شوند، چون پایه علمی قوی ندارند، جامعه را دچار مشکل می کنند.

 

موسوی در پایان ابراز امیدواری نمود که انشاء الله با بیداری جوانان به قله های رفیع اقتصادی،سیاسی، فرهنگی و غیره در آینده نزدیک دست پیدا خواهیم کرد.

 

مولوی محمود دانشجو، ریاست حج و اوقاف ولایت بلخ- مولوی جیلانی، عضو شورای اخوت اسلامی و علی غلامی، رایزن فرهنگی کنسولگری جمهوری اسلامی در بلخ از دیگر سخنرانان این مراسم بودند.

 

خوانش مقاله، اجرای سرود و اهدای جوایز از دیگر برنامه های این مراسم بود.