• تاریخ انشار: ۳۰ اسد ۱۳۹۴
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 3415
  • 1,332 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

جوان مسلمان، امروز باید دشمن شناس باشد

n00115566-b

یک جوان مسلمان علاوه بر اینکه امام زمان خودش را بشناسد باید دشمن شناس نیز باشد،چرا که بدون شناخت دشمن نمی توان با آن مبارزه کرد.   به گزارش خبرگزاری آوا، محفلی به مناسبت تجلیل از ولادت حضرت معصومه (س) و ولادت برادر بزرگوارش هشتمین اختر تابناک امامت و ولایت حضرت علی بن موسی الرضا […]

یک جوان مسلمان علاوه بر اینکه امام زمان خودش را بشناسد باید دشمن شناس نیز باشد،چرا که بدون شناخت دشمن نمی توان با آن مبارزه کرد.

 

به گزارش خبرگزاری آوا، محفلی به مناسبت تجلیل از ولادت حضرت معصومه (س) و ولادت برادر بزرگوارش هشتمین اختر تابناک امامت و ولایت حضرت علی بن موسی الرضا (ع) از سوی هیئت مذهبی جنت الحسین (ع) در شهر مزارشریف برگزار شد.

 

این مراسم شب گذشته و با حضور ده ها جوان مذهبی و مسئولین دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مزار شریف، دایر شده بود.

 

حجت الاسلام و المسلمین سید محمد موسوی؛ رئیس دفتر مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مزارشریف ضمن عرض تهنیت به مناسبت دهه کرامت در این محفل به بحث ضرورت امام شناسی پرداخت.

 

وی با طرح این سوال که چه ضرورت دارد ما امام خود را بشناسیم؟، گفت که تمامی مشکلات و ضربه هایی که جوامع اسلامی از صدر اسلام تاکنون خورده اند به خاطر عدم امام شناسی بوده است.

 

موسوی گفت: وقتی ما به قرآن کریم مراجعه می کنیم می بینیم که در قضیه حضرت ابراهیم (ع) خداوند متعال مقام امامت را بالاتر از مقام نبوت قرار داده است.

 

وی همچنین افرود: خداوند متعال در قرآن کریم اعلام امامت را باعث اکمال دین و اتمام نعمت بیان کرده و به پیغمبر خودش می فرماید که اگر امامت را اعلام نکنی، رسالت خودت را به طور کامل انجام نداده ای.

 

رئیس دفتر مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مزارشریف همچنین در صحبت هایش به حدیث پیامبر اکرم (ص) ” من مات و لم یعرف امام زمانه مات میته جاهلیه” اشاره کرد و گفت که این حدیث برای ما ثابت می کند که اگر بدون شناخت امام زمان خودمان بمیریم به مرگ جاهلیت از دنیا رفته ایم.

 

موسوی در ادامه صحبت هایش با طرح این سوال که ما چه قدر امام زمان خودمان را می شناسیم؟، خطاب به جوانان گفت که امام زمان آوردنی است و ما باید تلاش نماییم که با اعمال و رفتارمان در جهت تعجیل ظهور حضرت کوشش نماییم.

 

این عالم دینی گفت: یک جوان مسلمان علاوه بر اینکه امام زمان خودش را بشناسد باید دشمن شناس نیز باشد، چرا که بدون شناخت دشمن نمی توان با آن مبارزه کرد.

 

موسوی گفت که با شناخت سه دشمن مشترک ” نفس، شیطان و طاغوت” می توانیم در تمامی عرصه ها گام برداریم و در جهت خودسازی و جامعه سازی موفقانه عمل نماییم.

 

این مراسم با مداحی سید حسن حسینی از مسئولین هیئت جنت الحسین (ع) نیز همراه بود.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>