• تاریخ انشار: 8 اکتبر 2018
  • سرویس: سیاسی
  • کد خبر: 22372
  • 684 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

حادثه تروریستی ۷ جدی، از مجموعه مرکز تبیان الگویی برای دیگران خواهد ساخت

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) از تهران، حجت‌الاسلام والمسلمین سید عیسی حسینی مزاری، قبل از ظهر روز یک‌شنبه(۱۵ میزان) با آقای محمدنبی حبیبی، دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی در تهران دیدار و گفت‌وگو کرد.   در این دیدار، حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی مزاری ضمن بیان تسلیت به خاطر حمله تروریستی ۳۱ سنبله اهواز، از دبیرکل حزب مؤتلفه […]

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) از تهران، حجت‌الاسلام والمسلمین سید عیسی حسینی مزاری، قبل از ظهر روز یک‌شنبه(۱۵ میزان) با آقای محمدنبی حبیبی، دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی در تهران دیدار و گفت‌وگو کرد.

 

در این دیدار، حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی مزاری ضمن بیان تسلیت به خاطر حمله تروریستی ۳۱ سنبله اهواز، از دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی به خاطر صدور بیانیه و ابراز همدردی با مسئولین و خانواده‌های شهدای حمله تروریستی حمله انتحاری به خبرگزاری صدای افغان”>7 جدی ۱۳۹۶ بر دفاتر مرکزی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان و خبرگزاری صدای افغان(آوا) در کابل، تشکر کرد.

 

وی با تشریح ابعاد مختلف حمله تروریستی بر مرکز تبیان و خبرگزاری صدای افغان(آوا)، خاطرنشان کرد که این حادثه، ۵۲ تن از نخبگان فرهنگی، رسانه‌ای، استادان دانشگاه و علما را از مردم ما گرفت که در این بین بیشتر شهدای همکار بین ۷ تا ۳۰ سال تجربه حضور و فعالیت در این مرکز را داشتند.

IMG_1596

اما رییس مرکز تبیان با بیان این‌که دشمن تصور می‌کرد با این حمله تروریستی کار مرکز تبیان را یک‌سره کرده، تأکید کرد که بازتاب این حمله در جامعه افغانستان به گونه دیگری رقم خورد و پس از آن، صدها جوان دیگر برای حضور در کنار مرکز تبیان و خبرگزاری صدای افغان(آوا) اعلام آمادگی کردند، تا حدی که دیگر ظرفیتی برای پذیرش این نیروهای جوان باقی نماند.

 

وی انتقاد کرد که به دنبال حمله تروریستی حمله انتحاری به خبرگزاری صدای افغان”>7 جدی ۱۳۹۶، برخی رسانه‌ها در جبهه قدرت نرم دشمن عمل کرده و کوشش کردند جای قاتل و مقتول را عوض کنند، اما این رسانه‌ها برای به دست آوردن یک حرف منفی علیه مرکز تبیان از میان خانواده‌های شهدا و زخمی‌ها و حتی همسایگان این مرکز ناکام ماندند.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی مزاری تأکید کرد که تا قبل از حادثه تروریستی حمله انتحاری به خبرگزاری صدای افغان”>7 جدی ۱۳۹۶، مرکز تبیان یک گفتمان علمی پژوهشی در کابل داشت، اما پس از آن، هر هفته سه گفتمان را در سطح علما، دانشجویان و زنان برگزار می‌کند. هم‌چنین فعالیت‌های این مرکز در ولایات دیگر، پررنگ‌تر از هر زمانی دنبال می‌شود.

IMG_1550

وی با اشاره به واکنش‌های گسترده علیه حمله تروریستی بر مرکز تبیان از اقصی نقاط جهان، واکنش وسیع ملی و بین المللی نسبت به این حمله را نشانگر اهمیت مرکز تبیان و خبرگزاری صدای افغان(اوا) در سطح داخل و خارج عنوان کرد.

 

رییس خبرگزاری صدای افغان(آوا) بار دیگر از همکاری وزارت امورخارجه جمهوری اسلامی ایران برای کمک به انتقال و درمان ۲۶ زخمی حادثه تروریستی حمله انتحاری به خبرگزاری صدای افغان”>7 جدی، تشکر کرد، اما انتقاد کرد که این یک ضعف جدی در سطح نهادها و جریان‌های ارزشی است که یک چنین حادثه‌ای رخ می‌دهد، ولی همه دست روی دست می‌گذارند و همکاری همه جانبه برای رفع التیام و جبران خسارت مادی و معنوی صورت نمی گیرد.

 

وی خواستار آغاز و ادامه ارتباطات فعال، نه تشریفاتی با حزب مؤتلفه اسلامی، به عنوان یکی از احزاب باسابقه و ولایت‌مدار در جمهوری اسلامی ایران و تبادل تجربیات و تعامل مستمر گردید.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی مزاری، مجموعه مرکز تبیان را یک جریان رو به رشد در افغانستان توصیف کرد و تأکید نمود که این جریان متعلق به حسینی مزاری نه، بلکه متعلق به خط اهل بیت عصمت و طهارت(علیهم السلام) در جهان اسلام است.

 

در ادامه این دیدار، آقای محمدنبی حبیبی، دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی نیز بار دیگر حمله تروریستی بر مرکز تبیان و خبرگزاری صدای افغان(آوا) را محکوم کرد.

IMG_1583

وی گفت؛  با وصف این‌که این حمله تروریستی آسیب جدی بر مرکز تبیان وارد کرد، اما با توجه به دیدگاه‌ها و تجربیات خود در طول دوران پیروزی انقلاب اسلامی و پس از آن در جمهوری اسلامی ایران، تأکید کرد که این‌گونه حوادث، از مجموعه مرکز تبیان الگویی برای دیگران خواهد ساخت؛ کما این‌که حادثه تروریستی ۷ تیر/ سرطان سال ۱۳۶۰ هجری شمسی بر دفتر حزب جمهوری اسلامی در ایران، تحولات بزرگی را در این کشور رقم زد.

 

به گفته دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی، حادثه تروریستی ۷ تیر ۱۳۶۰، به لحاظ سیاسی بیش از ۹۵ درصد تبلیغات منفی علیه سران حزب جمهوری اسلامی را خنثی کرد و فضای سیاسی تغییر نمود و به لحاظ نظامی نیز، سرآغاز پیروزی‌های پی‌هم بود.

 

بر این اساس، وی تأکید کرد که قطعا حمله تروریستی بر مرکز تبیان، با وجود این‌که حادثه‌ای هولناک بود، اما برکاتی نیز به همراه خواهد داشت.

 

آقای حبیبی تصریح کرد: “ما وظیفه امیدوار بودن و امیدوار کردن را به عهده داریم. ما باید امیدار باشیم و این باید، یک باید اعتقادی است، نه اداری”.

 

وی در ادامه با بیان خاطراتی از حضرت امام خمینی(ره) که خداوند حافظ نظام جمهوری اسلامی است، تأکید کرد: “من معتقدم نهایتا ما پیروز هستیم”.

 

دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی در پایان تصریح نمود که وظیفه ما، زمینه‌سازی برای ظهور امام زمان(عج) است و این افق دید، ممکن است با برخی مشکلات همراه شود، اما قطعا شکست نمی‌خورد.

IMG_1666