• تاریخ انشار: ۲۶ میزان ۱۳۹۶
  • سرویس: سیاسی
  • کد خبر: 14722
  • 962 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

حاکمیت با پشت کردن به خارجی هایی که تاهنوز مخالف امنیت ملی کشور عمل کرده است، تکیه بر داشته های داخلی نماید

n00151650-b

در پی حملات انتحاری علیه نیرهای امنیتی و مردم ملکی توسط گروه طالبان در پکتیا، غزنی و کابل، سیدعیسی حسینی مزاری پیام تسلیتی صادر کرد.   به گزارش آوا، دبیر کل حزب اسلامی تبیان در این پیام آورده است: امیدوارم حد اقل به برکت خون شهدا، مردم ما بیش از حالا بیدار گردیده، حاکمیت به […]

در پی حملات انتحاری علیه نیرهای امنیتی و مردم ملکی توسط گروه طالبان در پکتیا، غزنی و کابل، سیدعیسی حسینی مزاری پیام تسلیتی صادر کرد.

 

به گزارش آوا، دبیر کل حزب اسلامی تبیان در این پیام آورده است: امیدوارم حد اقل به برکت خون شهدا، مردم ما بیش از حالا بیدار گردیده، حاکمیت به وظایف خود بیش از گذشته عمل کرده، با پشت کردن به کشورهای خارجی که در حقیقت دشمنان این آب و خاک بوده و به جای تامین امنیت در کشور، زمینه ایجاد و تقویت و حمایت گروه های تروریستی را فراهم می کنند، به داشته های داخلی توجه کرده، با تکیه بر نیروهای مردمی و سازماندهی توده های میلیونی ملی، برای مقابله با ناامنی ها و عوامل آن و ساختن کشور و مستحکم ساختن و مقتدر کردن حکومت، اقدامات عاجل و جدی را روی دست بگیرد.

 

متن پیام به شرح ذیل است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

حمله های تروریستی، روز سه شنبه، از پکتیا تا غزنی و کابل را درنوردید و ده ها شهید و زخمی بر جای گذاشت.

 

در نخستین حمله، فرماندهی پولیس ولایت پکتیا هدف قرار گرفت که با هلاکت تمام تروریست ها و شهادت ۴۱ پولیس ملی و غیر نظامی و همچنین ۱۵۸ زخمی پایان یافت.

 

این حمله یک قربانی مهم دیگر نیز داشت و آن، فرمانده پولیس پکتیا بود.

 

خط خون تروریست های جنایتکار اما تنها به پکتیا متوقف نماند. غزنی نیز سه شنبه خونینی را پشت سر گذاشت و تروریست های طالبان طی حمله ای بر ولسوالی اندر این ولایت، ۴۱ نیروی امنیتی را شهید و ۲۹ تن دیگر را زخمی کردند. همچنین در این حمله ۳ غیر نظامی شهید و ۲ تن دیگر زخم برداشته اند.

 

شامگاه سه شنبه، صدای چند انفجار از حوزه دوم امنیتی کابل نیزشنیده شده که به گفته شاهدان عینی، چند تروریست با پرتاب بمب دستی بر یک پست امنیتی در منطقه ده افغانان در مرکز شهر کابل، باعث شهادت یک غیر نظامی و زخمی شدن ۵ نیروی پولیس شده اند.

 

درهفته ها و روزهای اخیر اقدامات دیگر تروریستی نیز در برخی نقاط کشور صورت گرفته که همگان نشانگر عزم تروریست ها در مبارزه با حکومت و نیروهای وابسته به آن و قتل عام مردم عادی کشور می باشد. این در حالی است که دست اندرکاران حاکمیت همواره داد ازصلح زده، با هماهنگی کشورهای موجد و حامی تروریسم در حال رایزنی برای برقراری صلح می باشند.

 

به هر حال اینجانب شهادت جمعی از نیروهای امنیتی و مردم ملکی در پکتیا، غزنی و کابل را به خانواده های شهدا و مردم مسلمان افغانستان تسلیت گفته، از خدای متعال برای شهدا علو درجات و برای زخمی ها شفای عاجل و برای بازماندگان شهدا صبر جمیل و اجر جزیل خواهانم.

 

امیدوارم حد اقل به برکت خون شهدا، مردم ما بیش از حالا بیدار گردیده، حاکمیت به وظایف خود بیش از گذشته عمل کرده، با پشت کردن به کشورهای خارجی که در حقیقت دشمنان این آب و خاک بوده و به جای تامین امنیت در کشور، زمینه ایجاد و تقویت و حمایت گروه های تروریستی را فراهم می کنند، به داشته های داخلی توجه کرده، با تکیه بر نیروهای مردمی و سازماندهی توده های میلیونی ملی، برای مقابله با ناامنی ها و عوامل آن و ساختن کشور و مستحکم ساختن و مقتدر کردن حکومت، اقدامات عاجل و جدی را روی دست بگیرد.

 

سیدعیسی حسینی مزاری

 

کابل- افغانستان

 

۲۶-۷-۹۶

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>