• تاریخ انشار: 2 ژانویه 2020
  • سرویس: زنان
  • کد خبر: 28655
  • 482 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

حجاب برای زنان افغان ارزش ملی و حکم دینی دارد

مسئول بخش بانوان مرکز تبیان در بلخ می گوید حجاب برای زنان افغانستان ارزش ملی و حکم دینی دارد. خبرگزاری صدای افغان(آوا) ـ مزارشریف: دومین نمایشگاه خیابانی حجاب امروز (پنجشنبه ۱۲ جدی) تحت عنوان ” بانوی فراتر از تاریخ ” به مناسبت ولادت حضرت زینب (س) در پر ازدحام ترین نقطه شهر مزارشریف برگزار شد. […]

مسئول بخش بانوان مرکز تبیان در بلخ می گوید حجاب برای زنان افغانستان ارزش ملی و حکم دینی دارد.

خبرگزاری صدای افغان(آوا) ـ مزارشریف: دومین نمایشگاه خیابانی حجاب امروز (پنجشنبه ۱۲ جدی) تحت عنوان ” بانوی فراتر از تاریخ ” به مناسبت ولادت حضرت زینب (س) در پر ازدحام ترین نقطه شهر مزارشریف برگزار شد.

نمایشگاه خیابانی حجاب محیط تزئین شده با عکس های حجاب، نمایشگاه کتاب و انواع پوشش زنان مسلمان و افغانستان برای ترویج فرهنگ حجاب اسلامی راه اندازی شده بود.

این نمایشگاه بکر و امید بخش برای ملت مسلمان افغانستان از طرف بخش بانوان مرکز فعالیت های فرهنگی و اجتماعی تبیان در شهرمزارشریف برگزار شد.

خانم حکیمه احمدی مسئول بخش بانوان مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در بلخ می گوید “نمایشگاه خیابانی حجاب حدودا با ۱۰۰ عکس و ۱۵۰ جلد کتاب راه اندازی شده است و ما خواستیم با برگزاری این نمایشگاه فرهنگ اسلامی و افغانستانی را تقویت و در مقابل استکبار جهانی و تهاجم فرهنگ غربی مقابله کنیم”.

وی گفت حجاب برای زنان افغانستانی ارزش ملی و حکم دینی دارد.

بانو احمدی، برگزاری چنین نمایشگاه ها را در سطح جامعه ضروری دانسته، افزود: “هدف ما آگاهی دهی جامعه بخصوص زنان از اهمیت حجاب می باشد و برای همین دروازه شرقی روضه مبارک مقابل عکس شهید احمد شاه مسعود پرازدحام ترین نقطه شهر را انتخاب کردیم”.

سید ظاهر مسرور وکیل پارلمان با حضور در این نمایشگاه فعالیت های بخش بانوان مرکز تبیان را تحسین کرد و آن را قابل قدر خواند.

آقای مسرور ضمن تبریکی ولادت حضرت زینب (س) چنین فعالیت ها را ضروری دانسته، جوانان را تشویق نمود که در عرصه های مختلف جامعه فعالیت های مفید انجام بدهند.