• تاریخ انشار: 8 مارس 2019
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 24324
  • 545 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

حرکت های نامحسوس برای زدودن ارزشهای جامعه در جریان است

مسوول بخش فرهنگی تبیان در هرات می گوید اگر بیان و سخنرانی نباشد تجربیات، آموخته ها و آموزه ها، علوم و فنون قابل انتقال به دیگری نبوده و هر کس بخواهد اینها را بیاموزد باید از صفر شروع کند، چه بهتر که بیان انسان به نحو احسن و موثر آن باشد که لازمه آموزش و […]

مسوول بخش فرهنگی تبیان در هرات می گوید اگر بیان و سخنرانی نباشد تجربیات، آموخته ها و آموزه ها، علوم و فنون قابل انتقال به دیگری نبوده و هر کس بخواهد اینها را بیاموزد باید از صفر شروع کند، چه بهتر که بیان انسان به نحو احسن و موثر آن باشد که لازمه آموزش و تمرین است.

امروز جمعه(۱۷ حوت) همایشی به مناسبت ختم سومین دور از کارگاه فن بیان، اصول سخنرانی و هنر گویندگی که از سوی انجمن علمی فرهنگی “تکوین” به همکاری دفتر نمایندگی مرکز فعالیتهای فرهنگی اجتماعی تبیان در هرات دایر گردید.

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا)، محمد موحدی مسوول بخش فرهنگی دفتر نمایندگی مرکز فعالیتهای فرهنگی اجتماعی تبیان در هرات و مدرس این دوره از کارگاه در این همایش ضمن تبریک به مناسبت سالروز میلاد با سعادت حضرت امام محمد باقر(ع) راجع به ارزش و اهمیت فن بیان صحبت نموده و گفت: اهمیت و ضرورت بیان درست، بر کسی پوشیده نیست.

IMG_20190308_225524_517

وی با اشاره به جایگاه بیان در قرآن کریم افزود: خداوند در قرآن می فرماید ” خلق الانسان و علمه البیان ” و در جایی دیگر می فرماید” الّذی علم بالقلم” که به دو نعمت مهم بیان و قلم اشاره نموده است.

او افزود: خداوند نعمات بیشماری را به انسان ارزانی داشته، اما اگر به دو نعمت بیان و قلم دقت کنیم، در می یابیم که اگر این دو نبودند، انسان همان انسان به اصطلاح اولیه و عصر حجری بود.

IMG_20190308_225519_707

آقای موحدی تاکید کرد: اگر بیان و سخنرانی نباشد تجربیات، آموخته ها و آموزه ها، علوم و فنون دیگر قابل انتقال نمی باشد و هر کس بخواهد علمی بیاموزد باید از صفر شروع کند، چه بهتر که این بیان بنحو احسن و موثر آن باشد که لازمه آموزش و تمرین است.

مسوول بخش فرهنگی دفتر نمایندگی تبیان با اشاره به مشکلات فعلی کشور اظهار داشت: علی رغم مشکلات فراوان این مملکت، حرکت های زیر پوستی و نامحسوس در جریان است که می خواهد فرهنگ و ارزشهای ما را از خانواده و جوانان ما بگیرند.

موحدی در اخیر جلو گیری از این تهاجمات را الزامی دانسته و خطاب به جوانان تاکید کرد: بر شما جوانان لازم است که به عنوان جوانان نخبه و تحصیل کرده و با استفاده از بصیرت این مشکلات را شناسایی و با استفاده از هنر بیان و انواع هنر های دیگر در صدد رفع آن بر آیید.

IMG_20190308_225526_074

گفتنی است که در اخیر این همایش از محمد موحدی مدرس این دوره با اهدای لوح سپاس، تقدیر به عمل آمده و به فارغین این دور تصدیق نامه توزیع گردید.