• تاریخ انشار: ۱۹ قوس ۱۴۰۰
  • سرویس: سیاسی
  • کد خبر: 31374
  • 52 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

حزب موتلفه اسلامی نقش به سزایی در اقتدار جامعه ایرانی و نظام اسلامی برآمده از دل انقلاب اسلامی ایفا کرده است

رییس کل مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان در پیامی به سیزدهمین مجمع عمومی حزب موتلفه اسلامی جمهوری اسلامی ایران، با تأکید بر سازمان‌یافتگی و فعالیت‌های سازمان‌یافته در شرایط حاکم در دنیای کنونی، گفت که حزب موتلفه با درک این اهمیت، با فعالیت‌های سازمان‌یافته و ایجاد انسجام، نقش به سزایی در شکل گیری و پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره) و پس از آن، در مقتدر کردن جامعه ایرانی و نظام اسلامی برآمده از دل این انقلاب و تداوم با صلابت آن به رهبری حضرت امام خامنه‌ای(حفظه الله تعالی) ایفا کرده است.

خبرگزاری صدای افغان(آوا) ـ قم: متن کامل این پیام حجت‌الاسلام والمسملین سید عیسی حسینی مزاری، رییس کل مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان افغانستان به شرح زیر است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

در دنیای کنونی شرایطی حاکم است که بیش از هر چیزی دیگر، سازمان یافتگی یا فعالیت‌های سازمان‌یافته، حرفی برای گفتن دارد و اگرچه تمام هستی براساس نظم و انظباط بنا یافته و بشر نیز به وسیله تشریع، هدایت داده شده تا در تمام امور زندگی از آن برخوردار گردد، ولی متاسفانه نگاه اندک به اوضاع درونی جوامع بشری گویای بی نظمی و درهم ریختگی به ویژه در میان خداباوران مسلمان است. این درحالی است که بسیاری از جریان ها و حلقات مادی که به دنبال زیاده خواهی و سلطه استکباری هستند، سعی بر سازمان یافتگی در عرصه هایی دارند که آنان را در شیطان صفتی توانمند نماید تا از وضع آشفته موجود مسلمانان بهره جسته، به دنبال استیلا بر مردم و دارایی‌های حداقل کشورهای اسلامی باشند. اینجاست که سازمان‌یافتگی کار مسلمانان، ضمن اینکه مطابق اصل قرآنی است، قدرتی ایجاد خواهد کرد که علاوه بر قطع دست ایادی دشمن، مسیر اقتدار جوامع اسلامی را هموار خواهد کرد.

در این میان حزب موتلفه اسلامی را می‌توان از آن دست سازمان‌های متشکل و جهت‌دار نام برد که نه از حالا، بلکه از دهه ها قبل به این مهم پی برده و با ورود هدفمند در صحنه مبارزات و ایجاد انسجام میانِ گروهی از مردم، در شکل گیری و پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری حضرت امام خمینی رحمت الله علیه نقش داشته و در به استحکام رساندن خود و مقتدر کردن جامعه ایرانی و نظام اسلامی برآمده از دل این انقلاب و تداوم با صلابت آن به رهبری حضرت امام خامنه ای حفظه الله تعالی، سهم به سزایی ایفا کرده است. اینک که انقلاب اسلامی گام در دهه پنجم عمر خود گذاشته، این حزب موتلفه اسلامی است که سیزدهمین مجمع عمومی خود را با موفقیت برگزار می کند و می رود تا افق روشن‌تری را برای خود و مردم خویش در ایران و سایر مسلمانان در منطقه و جهان نویدبخش و الگوآفرین باشد.

این‌جانب به عنوان سرباز انقلاب اسلامی و دوست دار جریان های انقلابی چون حزب موتلفه اسلامی در افغانستان، برگزاری سیزدهمین مجمع این حزب را به رهبران و مسئولان انقلابی آن به ویژه جناب آقای دکتر بادامچیان تبریک گفته، ضمن نثار درود و صلوات به ارواح طیبه دکتر عسکر اولادی و دکتر حبیبی رحمت‌الله علیهما، طول عمر، سلامتی و توفیق روزافزون دست اندرکاران حاضر حزب موتلفه اسلامی را از خدای منان خواهانم.

به امید پیروزی اسلام بر کفر جهانی به رهبری حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای(حفظه‌الله تعالی)

سید عیسی حسینی مزاری

رییس کل مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان افغانستان و خبرگزاری صدای افغان(آوا)

۱۷ قوس/ آذر ۱۴۰۰ برابر با ۳ جمادی‌الاولی ۱۴۴۳

این در حالی است که سیزدهمین نشست مجمع عمومی حزب مؤتلفه اسلامی جمهوری اسلامی ایران با شعار «تحزب، جامعه و دولت اسلامی» روز پنج‌شنبه(۱۸ قوس/ آذر) با حضور جمعی از شخصیت‌های بین‌المللی از جمله ریاست کل مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان از افغانستان و همچنین چهره‌های حوزوی و سیاسی ایران در شهر مقدس قم برگزار شد.

مجمع عمومی حزب موتلفه اسلامی هر سه سال یک بار تشکیل می‌شود و در آن، گزارش عملکرد سه ساله این حزب ارایه و دستاورد‌ها مورد بررسی قرار می‌گیرد. به گفته دکتر اسدالله بادامچیان، دبیرکل این حزب، در این مجمع، اعضای شرکت کننده انتقادات و پیشنهادات خود را برای بهبود و پیشرفت حزب ارایه می‌دهند.

از سوی دیگر، در این اجلاس مجموعه‌ای از دبیران ولایات و مراکز این حزب حضور داشته و با برگزاری انتخابات، شورای مرکزی جدید حزب را مشخص و خط مشی آینده آن را نیز تثبیت می‌کنند. انتخاب دبیر کل و دبیر اجرایی و مشاوران شورا نیز از برنامه‌های دیگر این اجلاس بوده است.