• تاریخ انشار: ۱۸ جوزا ۱۳۹۵
  • سرویس: سیاسی
  • کد خبر: 7413
  • 1,417 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

حسینی مزاری از فعالیت دفتر نمایندگی حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی درکابل حمایت کرد

حجت الاسلام و المسلمین سید عیسی حسینی مزاری با حضور در دفتر نمایندگی حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در کابل، از تداوم فعالیت این نمایندگی  حمایت کرد. به گزارش خبرگزاری آوا، سید عیسی حسینی مزاری؛ رئیس عمومی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان با اشاره به دیدارش با حجت الاسلام و المسلمین حیدر محقق […]

حجت الاسلام و المسلمین سید عیسی حسینی مزاری با حضور در دفتر نمایندگی حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در کابل، از تداوم فعالیت این نمایندگی  حمایت کرد.

به گزارش خبرگزاری آوا، سید عیسی حسینی مزاری؛ رئیس عمومی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان با اشاره به دیدارش با حجت الاسلام و المسلمین حیدر محقق ورسی  در صفحه ی فیسبوک خود نوشته است، آیت الله العظمی مکارم شیرازی از مراجع بزرگ شیعه و از شخصیتهای پیشتاز در عرصه علم و عمل و از عناصر ممتاز در جهت یاری رساندن به مستضعفان جهان و مبارزه با استکبار و حامی خط ولایت فقیه است.

حسینی مزاری با جمعی از همکاران خود، در دفتر نمایندگی حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در کابل حضور یافت عنوان کرد: این مرجع بزرگ شایسته تقلید مردم افغانستان بوده، حضور نمایندگی چنین مراجعی در کشور کار بسیار مثبت و نیکو است و امیدوارم که عموم مردم نیز قدر وجود چنین دفاتر را دانسته، در راستای بهره برداری از آن و نیز حمایت جدی در تمام عرصه ها از هیچ کوششی دریغ نورزند.

 

رئیس عمومی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان با ابراز خرسندی از مسؤلیت شخصیت فرهیخته، خوشنام و خوش سابقه ای چون حجت الاسلام والمسلمین حیدر محقق ورسی در راس دفترنمایندگی حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در کابل و اهمیت وجود و تداوم کار فراگیر، عمیق و اثرگزار این دفتر، گفت: هرچه دفاتر مراجع درکشور بیشتر باشد برای تبلیغ و ترویج تفکر اهل بیت عصمت وطهارت(علیهم السلام) و هدایت عمومی به سمت فلاح و پیروزی بسیار مؤثر بوده، ازین رواست که می گویم بایستی نمایندگی های مراجع هرچه بیشتر و گسترده تر مورد حمایت قرار بگیرد.

 

حسینی مزاری افزود: طی چهارسالی که اینجانب نمایندگی حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی را به عهده داشتم، سعی کردیم در امر تبلیغ و جا انداختن آن کار وسیعی انجام دهیم که همین طور هم شد و توانستیم به نحو مطلوب تبلیغ کنیم و شخصیت این مرجع را در جای جای افغانستان بیش از گذشته جا بیاندازیم.

 

رئیس عمومی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان، ظرفیت نمایندگی آیت الله العظمی مکارم شیرازی در کابل را بسیار بالا دانست و افزود: بایستی با استفاده ازین آدرس در عرصه های مختلف کار صورت بگیرد و اگر فعالیت منحصر گردد فقط به شهریه دادن به چند نفر طلبه و برپا کردن برخی محافل محدود، قطعا در جهت بهره برداری ازین نمایندگی بی توجهی صورت گرفته است.

 

وی گفت: امروزه ایجاد همسویی و وحدت میان مردم از اهم امور است که جناب آقای ورسی بایستی در این مسیر پیش قدم شده با دعوت تمام شخصیتهای مؤثر و مسؤلین جریان ها، زمینه نزدیکی عمومی را فراهم کند. در مسایل فرهنگی، سیاسی و اجتماعی اظهار نظر شود و طرح و برنامه داده شود و تحت هیچ شرایطی به حرف کسانی که دفاتر مراجع را از مسایل سیاسی برحذر می دارند، گوش داده نشود، چه اینکه خود حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی ازشخصیتهای بزرگ شیعه است که علاوه بر مباحث فقه و حقوق، در عرصه سیاسی نیز صاحب نظر بوده و همواره و به مناسبت های مختلف مواضع بسیار مثبت و صائب اتخاذ می کند و از مستضعفان حمایت کرده، علیه مستکبران نهیب می زند.

 

این شخصیت صاحب نظر فرهنگی سیاسی با اشاره به حضور حجت الاسلام والمسلمین شیخ حیدر محقق ورسی به دفترمرکزی مرکز تبیان و تقاضای جدی از آقای حسینی مزاری مبنی بر حمایت از دفتر نمایندگی مرجعیت و ارائه تجربیات کاری گذشته، گفت: حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی از مراجع بزرگی است که همواره مورد توجه، حمایت و پیروی ما بوده و تا آخر خواهد بود و از ابتدای احراز مسؤلیت آقای ورسی در این نمایندگی نیز نه فقط حسن نظر داشتیم که اهتمام به همکاری و حمایت وجود داشته و ازین پس و به خصوص پس از تقاضای اکید آقای ورسی این حمایت بیشتر گردیده و مسؤلینی که از دفترمرکزی مرکزتبیان در این جلسه حضوردارند ازین پس وظیفه دارند تا در راستای حمایت از دفتر حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی مسؤلیت حمایتی جدی تری انجام دهند و هرکاری که از عهده شان بر آمده است دریغ نورزند.

 

آقای مزاری گفت: تا کنون در جهت ادامه حضور آقای موحدی در دفتر آیت الله العظمی مکارم شیرازی تردید وجود داشت، چون همکاران این نگاه را داشتند که حضور آقای موحدی در دفترمرکزتبیان در کابل مؤثر تراست اما از امروز، جناب حجت الاسلام والمسلمین محمد ضیاء موحدی که از مسؤلین ارشد تشکیلات مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان است، رسما ازطرف ما به عنوان همکار دفتر نمایندگی حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی معرفی می شود و همین که ایشان در این دفتر مسؤلیت و حضور داشته باشد انگار که کل مرکزتبیان نیز در کنار شما و حامی دفترمرجعیت خواهد بود.

 

سپس حجت الاسلام والمسلمین محقق ورسی با ابراز سپاس از اظهارات حسینی مزاری و از اعلام حمایت جدی ایشان از دفتر نمایندگی حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی، گفت: فعالیت های دفترنمایندگی حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در طول فعالیت هایی است که جناب حجت الاسلام والمسلمین سیدعیسی حسینی مزاری انجام داده و همانگونه که در گذشته تشکیلات بزرگ مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در این رابطه اهتمام وسیع داشته و دفترمرجعیت را مورد حمایت و پشتیبانی قرار داده، ازین پس نیز همین انتظار بلکه بیشتر می رود تا ما بتوانیم به وظایف دینی و فرهنگی خود خوبتر و مناسبتر بپردازیم.

وی از پیشنهادات آقای مزاری در راستای پرداختن به امور مهم مورد نیاز روز مردم، اظهار خوشحالی کرده و آمادگی خویش را جهت پیگیری آن اعلام نمود.

گفتنی است که آقای محقق ورسی از شخصیتهای برجسته پاسداران جهاد سابق و از اعضای شورای مرکزی حزب وحدت اسلامی بود و نیز مسؤل کتابخانه فعال و بزرگ کابل است.

 

ایشان شخصیت فرهیخته، خوشنام و با سابقه نیک بوده و قطعا حضور ایشان در راس دفتر نمایندگی حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی انتخاب به جا و شایسته است و پس از استعفای حجت الاسلام والمسلمین سید عیسی حسینی مزاری از نمایندگی تام الاختیار حضرت آیت الله الظمی مکارم شیرازی در افغانستان، آن هم به دلیل کمبود وقت و گرفتاری بیش از پیش در راستای سایر مسایل فرهنگی، اجتماعی و سیاسی کشور، آقای محقق ورسی به عنوان مسؤل دفتر نمایندگی حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی برگزیده شد.

حجت الاسلام والمسلمین محمد ضیاء موحدی که به عنوان همکار در دفتر مرجعیت معرفی گردید تا پیش ازین مسؤل بخش فرهنگی دفترمرکزی مرکزفعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان بود و فعالیت های مثمر ثمری از خود به جا گذاشت. ایشان شخصیت فرهیخته ولایی است.