• تاریخ انشار: ۲۵ ثور ۱۳۹۸
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 25521
  • 441 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

حسینی مزاری در دیدار با سفیر عراق در تهران بر حل تشرف مردم افغانستان به عتبات عالیات تأکید کرد

حسینی مزاری در دیدار با سعد جواد قندیل سفیر جمهوری عراق در تهران بر فعال شدن سفارت این کشور در کابل و تسریع در رو ند صدور ویزه عراق به مردم افغانستان خصوصا مهاجرین افغانستانی به عتبات عالیات تأکید کرد.   به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) حجت الاسلام والمسلمین سید عیسی حسینی مزاری رئیس عمومی […]

حسینی مزاری در دیدار با سعد جواد قندیل سفیر جمهوری عراق در تهران بر فعال شدن سفارت این کشور در کابل و تسریع در رو ند صدور ویزه عراق به مردم افغانستان خصوصا مهاجرین افغانستانی به عتبات عالیات تأکید کرد.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) حجت الاسلام والمسلمین سید عیسی حسینی مزاری رئیس عمومی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان و رئیس خبرگزاری صدای افغان(آوا)با داکتر سعد جواد قندیل سفیر جمهوری عراق در تهران دیدار و گفتگو کرد.

 

در این دیدار ابتدا حسینی مزاری ضمن قدردانی و سپاس از زحمات دولت و ملت عراق در برگزاری هرچه باشکوه تر اربعین حسینی گفت که سال گذشته دولت و ملت عراق در برگزاری اربعین حسینی سنگ تمام گذاشتند.

 

ایشان با اشاره به تحولات عراق تصریح کرد: “جنگ دولت و ملت عراق با تروریسم تنها دفاع از تمامیت ارضی و منافع ملی و دینی عراق نبود بلکه دفاع از جهان اسلام  و مبارزه برای تامین امنیت منطقه و جهان بود.”

 

حسینی مزاری اظهار داشت: مجاهدان افغانستان در ابتدای بحران عراق اعلام امادگی کردند تا درکنار برادران و خواهران عراقی قرار بگیرند و برای دفاع از کیان امت اسلامی و حمایت از اماکن شیعی به جهاد و تقابل با تروریسم بپردازند.

 

رئیس مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در ادامه ضمن درخواست فعال شدن مجدد سفارت عراق در کابل از سفیر عراق خواست تا مهاجرین بتوانند مثل سایر ملل جهان در هر روز و ماهی به زیارت عتبات عالیات مشرف شوند.

 

وی همچنین بر نزدیکی دو ملت افغانستان و عراق تأکید کرد و گفت؛ در راستای فراهم نمودن شرایط نزدیکی دو دولت و ملت افغانستان و عراق،  آماده همکاری با سفارت و دولت عراق هستیم.

سعد جواد قندیل سفیر جمهوری عراق نیز در ادامه این دیدار ضمن تشکر و قدردانی از حسینی مزاری و هیأت همراه برنزدیکی دو ملت و دولت تأکید کرد.

 

وی به تحولات اخیر عراق خصوصا جنگ با داعش اشاره کرد و گفت که مردم عراق تنها برای دفاع از مقدسات در مقابل گروه های تروریستی مبارزه نکردند بلکه مردم عراق از تمام کشورهای همجوار و دنیا دفاع کردند.

 

اقای قندیل به حسینی مزاری قول همکاری داد تا ویزه عراق برای مردم افغانستان خصوصا مهاجرین به زودی حل شود.