• تاریخ انشار: ۲۶ حوت ۱۳۹۸
  • سرویس: سیاسی، نظامی
  • کد خبر: 29952
  • 593 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

حسینی مزاری: در مرکز تبیان هیچ فردی از انتقاد و سپس اصلاح خود مصون نیست

جلسه مشترک میان مسئولین، کادرها و اعضای فعال مرکز تبیان در ولایات/ استان‌های خراسان رضوی، تهران، قم و کاشانِ اصفهان با حضور ده‌ها تن در سالن اجتماعات دفتر مشهد مقدس برگزار گردید. خبرگزاری صدای افغان (آوا) -مشهد مقدس: حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی مزاری طی سخنانی در این جلسه گفت برگزاری چنین نشست‌هایی میان اعضای یک تشکیلات […]

جلسه مشترک میان مسئولین، کادرها و اعضای فعال مرکز تبیان در ولایات/ استان‌های خراسان رضوی، تهران، قم و کاشانِ اصفهان با حضور ده‌ها تن در سالن اجتماعات دفتر مشهد مقدس برگزار گردید.

خبرگزاری صدای افغان (آوا) -مشهد مقدس: حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی مزاری طی سخنانی در این جلسه گفت برگزاری چنین نشست‌هایی میان اعضای یک تشکیلات بسیار مفید و ثمربخش خواهد بود و همکاران علاوه بر اطلاع از احوال و اوضاع همدیگر، از روند کار دفاتر آگاه گردیده و به تبادل نظر و نیز تجربیات خود می‌پردازند.

وی ابتدا با قرائت روایتی از امام علی علیه‌السلام که می‌فرمایند “اوصیکم بتقوی الله و نظم امرکم”، اول خود و سپس دیگران را به تقوای الهی و نظم در امور توصیه کرد.

رئیس کل مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان گفت: با داشتن تقوا بسیاری از گره‌های کاری باز و موانع پیشرفت از فراراه عناصر متقی برداشته می‌شود.

وی با بیان اهمیت کار مرکز تبیان در عرصه هدایت‌گری خاطرنشان کرد: کار عناصر فرهنگی در جهت بیدارگری و هدایت‌گری انسان‌ها زمانی تاثیرگذار خواهد بود که توأم با تقوا باشد، در غیر آن آب در هاون کوبیدن است و جز ضیاع وقتِ دست اندرکاران و به انحراف کشاندن مردم مسلمان، اثر دیگری نخواهد داشت.

حسینی مزاری با بر شمردن گستره‌ی تقوا در عرصه فعالیت‌های اجتماعی افزود: “یک عنصر متقی دارای وجدان کاری است، به نحوی که نیازی به امر و نهی نداشته و خودکار و پرتحرک و با پشتکار وظایف خود را به نحو مطلوب انجام می‌دهد و در این مسیر نظارت خدای متعال را نه تنها کافی می‌داند بلکه به شدت مواظب است تا تحت هیچ شرایطی نارضایتی و ناراحتی خداوند را فراهم نکند. فرد متقی در یک کار سازمانی در بوته‌ی هدف الهی تشکیلات ذوب گردیده، فارغ از منافع مادی کار، چهارچوب تشکیلات را محیط مناسبی برای فعالیت احساس می‌کند تا به خدای متعال برسد.”

وی با ذکر مشخصه‌هایی از عناصر فعال در تشکیلات مرکز تبیان یادآور گردید؛ با وصف اینکه فضای اعتقادی در سطح مسئولین و کادرها و اعضای مرکز تبیان حاکم است و همگان بر اساس تکلیفی عمل می‌کنند که از طرف خدای متعال متوجه مؤمنین است، اما با آن‌هم ممکن است اشکالاتی در لایه‌های مختلف نیروهای تشکیلاتی وجود داشته باشد که قطعا با تذکر و تلنگر قابل اصلاح خواهد بود.

حسینی مزاری یکی از راه‌های اصلاح کار و برطرف شدن کجی‌ها و ناراستی‌های غیرعمدی را نقد و انتقاد عنوان کرد و گفت: نقد و بررسیِ فعالیت یک برادر مؤمن تخریب او نیست، بلکه کمک به او در جهت فهم نواقص کار برای اصلاح است. انتقاد نیز با غرض بر اندازی نمی‌باشد بلکه در راستای حمایت و پشتیبانی او جهت مقابله با نارسایی‌های کار و اصلاح روند کج و معوج پیش‌آمده است.

وی خاطرنشان کرد: گاهی ممکن است خواسته یا ناخواسته فضایی در سطح تشکیلات پیش آمده یا پیش آورده باشند که گویا نقد و انتقاد نسبت به فلان فردِ مسئول امکان ندارد و اگر صورت گرفت شنیده نمی‌شود و حرکت فردِ انتقادکننده هم به معنای ضدیت با تشکیلات تلقی گردیده و پس از آن به عنوان نیروی برانداز محسوب خواهد گردید، اما یقینا چنین چیزی را قبول ندارم و در مرکز تبیان هیچ فرد و افرادی مصئون از شنیدن نقد و انتقاد و سپس اصلاح خود نخواهند بود.

رئیس کل مرکز تبیان با تاکید بیشتر گفت: من به تمام مسئولین، کادرها و اعضای مرکز تبیان پیشنهاد می‌کنم که در هر جلسه‌ی تشکیلاتی بخشی از وقت را برای طرح نظرات، پیشنهادات و انتقادات بگذارند و در این حوزه هیچ فرد و هیچ قسمتی حتی شخص رئیس کل به عنوان خط قرمز مطرح نباشد و باید به آدرس ایشان هم انتقاد صورت بگیرد، چرا که نقد و انتقاد را نه تنها باعث عقب‌گرد کار نمی‌دانم بلکه معتقدم حرکت پویاتر، شفاف‌تر و سریع‌تر پیش خواهد رفت.

به باور حسینی مزاری در حقیقت تشکّلات و مجموعه‌هایی روند قهقرا را خواهند پیمود که در آنها نقد و انتقاد نه تنها وجود نداشته باشد بلکه با لطایف الحیلی نقطه نظرات دیگران نه تنها شنیده نشود بلکه زمینه ظهور و بروز نیز داده نشود و اگر کسی نقد و انتقادی داشت به سرعت سرکوب گردد.

وی از همگان خواست در هرجایی از کار، از هر فرد و بخشی، نقص و کوتاهی احساس می‌کنند حتما گزارش بدهند؛ حالا چه به صورت ناشناخته یا شناخته تا به وضعیت رسیدگی جدی صورت بگیرد.

حسینی مزاری از اعضایی که طی سال‌ها خدمات شایسته‌ای چه از طریق دفاتر داخل و چه خارج و چه در عرصه‌ی فرهنگی اجتماعی و چه رسانه‌ای، انجام دادند تشکر و تقدیر کرد و برای حال و آینده نیز از عموم همکاران خواسته شد تا فرصت را مغتنم شمرده در راه دستیابی به اهداف متعالی تشکیلات فعالیت بیشتری نمایند و در عرصه فضای مجازی نیز که برای همه سهل‌ الوصول است بیش از هر زمان دیگر پرداخته شود، چه اینکه عزیزان اگر کمترین وقت را در این عرصه صرف می‌کنند و زمینه‌ی بازتابِ حتی یک کلمه و یا جمله ناب اسلامی را فراهم می‌نمایند ثواب مضاعفی را در دنیا و آخرت صاحب خواهند شد.

گفتنی است که این جلسه با تلاوت آیاتی از کلام‌الله مجید توسط قاری مجتبی شریفی آغاز و با صحبت‌های افتتاحیه سید وحیدالله حبیبی مسئول دفتر مشهد مرکز تبیان ادامه یافت. سپس آقایان قاری رجب دهقان‌زاده، سیدزکی موسوی، علی دیداری، سید اسدالله حسینی، سیدرحمت الله ناصری، سیدسلطان حسینی و خانم‌های معصومی، پروین حسنی، مریم سادات حسینی نقطه نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را مطرح کردند.

شایان ذکر است که جلسۀ فوق، پیش از ایام شیوع ویروس کرونا برگزار شده است.