• تاریخ انشار: ۱۸ سرطان ۱۳۹۴
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 2923
  • 1,199 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

حسینی مزاری در مصاحبه با رسانه ها تقاضا کرد: مردم در تظاهرات روزجهانی قدس شرکت کنند، دشمنان را مایوس و مسلمانان را خوشحال نمایند

مراکز و تشکل های فرهنگی وظیفه دارند که در جهت بررسی و کنکاش موضوعات مبتلابه جامعه و انعکاس آن تلاش جدی نمایند. به گزارش خبرگزاری آوا، مطلب فوق توسط حجت الاسلام و المسلمین سید عیسی حسینی مزاری؛ رهبر حزب اسلامی تبیان در حاشیه نشست پژوهشی تحت عنوان ” شب قدر، شاهراهی به سوی کمال” در […]

مراکز و تشکل های فرهنگی وظیفه دارند که در جهت بررسی و کنکاش موضوعات مبتلابه جامعه و انعکاس آن تلاش جدی نمایند.

به گزارش خبرگزاری آوا، مطلب فوق توسط حجت الاسلام و المسلمین سید عیسی حسینی مزاری؛ رهبر حزب اسلامی تبیان در حاشیه نشست پژوهشی تحت عنوان ” شب قدر، شاهراهی به سوی کمال” در گفتگو با تلویزیون تمدن عنوان شد.

 

این مراسم با حضور علما، دانشجویان دانشگاه های دولتی و خصوصی در دفتر مرکزی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در کابل برگزار شد.

 

سید عیسی حسینی مزاری، رهبر حزب اسلامی تبیان گفت: مراکز و تشکل های فکری و فرهنگی وظیفه دارند که در جهت بررسی و کنکاش موضوعات مبتلابه جامعه و انعکاس آن تلاش جدی نمایند.

 

وی افزود که مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان نیز علاقه گرفت که با برگزاری نشست ها و گفتمان هایی و دعوت از کارشناسان برجسته کشور موضوعات مختلفی را بررسی کند و به عنوان خوراک فکری جامعه به دست انعکاس بسپارد.

 

حسینی مزاری در رابطه با انگیزه نشست(شب قدر؛ شاهراهی به سوی کمال) گفت: دو انگیزه باعث برگزاری این نشست در چنین مقطع زمانی شد. یکی: گرامیداشت سالروز شهادت مولای مؤمنان، امیر بت شکنان، حضرت امام علی(ع)، بهره برداری از معارف شب قدر و اتحاف دعا و قرائت فاتحه، به روح پرفتوح شهدای کشور به خصوص شهدای اخیر ولسوالی جلریز، و دوم بررسی موضوعات مبتلابه جامعه و تهیه خوراک فکری و انعکاس آن و در جریان قرار گرفتن عموم مردم می باشد که در نشست امروزی، سه موضوع مبتلابه جامعه مورد ارزیابی قرار گرفت ” شب قدر، سر آغاز زندگی نوین” با سخنرانی آیت الله مجاهد، ” چیستی و کجایی قدس چرایی مبارزه با آن” و “تاثیر روز جهانی قدس در این رهایی” توسط حجت الاسلام و المسلمین رضوانی بامیانی و ” شب قدر دولت و ملت، چالش ها و مسوولیت ها” توسط وحید مژده به بررسی گرفته شد.

 

وی همچنین در مورد روز قدس گفت که اصولا تظاهرات روز جهانی قدس از جایگاه قرآنی برخوردار است، قرآن کریم در این رابطه آیاتی مختلفی دارد که مسلمانان قطعا باید در برابر یهود مبارزه کنند.

 

به گفته وی، همچنین سیره پیامبر (ص) و ائمه معصومین (ع) در این رابطه تاکید دارد و مراجع عظام تقلید ما و به خصوص حضرت آیت الله العظمی امام خمینی (ره) این روز را احیا و بنیانگذاری کرد تا اینکه مسلمانان در برابر افکار و توطئه های استکباری، صهیونیست جهانی متحد شوند و در صحنه حضور پیدا کنند. حضرت امام خامنه ای این نظریه را دارد و آیات عظام آیت الله العظمی مکارم شیرازی و نوری همدانی هم شرکت در روزجهانی قدس را یک عمل عبادی خواندند.

 

او علاوه کرد: از نگاه سیاسی امروز هم روز جهانی قدس، اهمیت پیدا می کند، با توجه بر اینکه امروز دشمنان اسلام دست به یکی کردند تا اینکه افکار و ذهنیت مسلمانان را از موضوع قدس و مقاومت منحرف بسازند.

 

رهبر حزب اسلامی تبیان افزود که دشمنان گروه های تکفیری را در کشورهای اسلامی به وجود آوردند تا اینکه جنگ های مذهبی و نیابتی را در کشور های اسلامی به وجود بیاورند و به این ترتیب مسلمانان را در گیر هم دیگر کنند تا مسلمانان نتوانند به موضوع قدس و فلسطین و موضوعات مهم جهان اسلام رسیدگی کنند.

 

حسینی مزاری گفت که لازم است که برای خنثی سازی توطئه های دشمنان، مردم افغانستان هم در کنار سایر مسلمانان جهان، فردا ساعت ۹ در چهارراهی شهید مزاری حضور به هم برسانند و به برادران و خواهران فلسطینی اطمینان بدهند که ما در کنار شما هستیم و تقویت روحی برای آنان شود.

 

رئیس خبرگزاری صدای افغان (آوا) گفت که مردم افغانستان، به دشمنان اسلام هم هشدار بدهند که ملت افغانستان تحت تاثیر توطئه های آنان قرار نگرفته و به هیچ وجه با وصف اینکه مشکلات داخلی دارند، برادران و خواهران مسلمان را در سطح دنیای اسلام فراموش نمی کنند.

 

 

نماینده تام الاختیار حضرت آیت الله مکارم شیرازی گفت: شهروندان ما برای دنیای اسلام هم می خواهند این را تفهیم کنند که مردم افغانستان با وصف اینکه در طول ۱۴ سال در معرض مشکلات مختلف و تهاجمات شرق و غرب قرار داشته اند، اما همچنان وظایف دینی و اسلامی خود را فراموش نکرده اند.

وی افزود: همانطور که مردم افغانستان در طول ۱۴ سال جهاد کرده اند و در ۱۳ سال اخیر، با آنکه در معرض تهاجمات گوناگون شرق و غرب قرار داشته اند اما باز هم در صحنه بوده و افتخار آفریده اند و اکنون هم بر اساس همان خط و مش در عرصه حضور دارند و بر اساس وظایف دینی و اسلامی خود عمل خواهند کرد و افتخارات دیگری را برای جهان اسلام کسب خواهند کرد.

 

حسینی مزاری همچنین در مصاحبه ای به تلویزیون نورین گفت: شب های رمضان و به خصوص شب های قدر یک فرصت بسیار مناسبی است برای برگشت انسان به خود و خدا و کافیست که انسان طی این ایام در راستای خود سازی کار کند.

وی افزود که تمامی مشکلات بشر امروز ناشی از دوری خداوند و عدم انجام مسوولیت های فردی خودش در قبال خود، خانواده، خدا اجتماع و امت مسلمه است.

 

سید عیسی حسینی مزاری گفت: ما اگر این فرصت را پیدا کردیم که در راستای اصلاح خود کار کنیم تبعا مشکلات امروزی در جامعه از میان خواهد رفت.

 

رئیس کل مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان گفت که مردم افغانستان می توانند با اصلاح خود و برقراری رابطه مستحکم با خدای متعال، در برابر تمامی مشکلات مبارزه کنند و تمامی بحران های موجود را پشت سر بگذارند و قطعا در این راه هم موفق خواهند بود.