• تاریخ انشار: ۲۴ جوزا ۱۳۹۹
  • سرویس: سیاسی، نظامی
  • کد خبر: 30120
  • 415 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

حسینی مزاری در واکنش به شهادت مولوی مفلح: برای دشمن شیعه و سنی فرق نمی کند

  حسینی مزاری در واکنش به شهادت مولوی عزیزالله مفلح خطیب نماز مسجد شیرشاه سوری گفت، دشمن نشان داد که برایش شیعه و سنی، تاجیک و پشتون یا هزار و ازبک فرق نمی کند، بلکه او به دنبال عناصری است که افکار و رفتارشان برای ارتقاء معارف دینی و فرهنگی عمومی مؤثر باشد.   خبرگزاری […]

 

حسینی مزاری در واکنش به شهادت مولوی عزیزالله مفلح خطیب نماز مسجد شیرشاه سوری گفت، دشمن نشان داد که برایش شیعه و سنی، تاجیک و پشتون یا هزار و ازبک فرق نمی کند، بلکه او به دنبال عناصری است که افکار و رفتارشان برای ارتقاء معارف دینی و فرهنگی عمومی مؤثر باشد.

 

خبرگزاری صدای افغان(آوا) ـ کابل: ظهر روز گذشته در نتیجه‌ی یک انفجار در داخل مسجد جامع شیرشاه سوری واقع در ساحه‌ی کارته چهار شهر کابل، مولوی عزیزالله مفلح، ملا امام این مسجد و سه نمازگزار دیگر به شهادت رسیدند.

 

طارق آرین سخن‌گوی وزارت داخله گفته است که این انفجار ظهر دیروز (جمعه، ۲۳ جوزا) هنگام ادای نماز جمعه در داخل مسجد رخ داده است. آقای آرین گفته است که انفجار ناشی از مواد منجره‌ی از قبل جاسازی شده بوده است. در این انفجار ۸ نمازگزار دیگر نیز زخمی شدند.

 

در پیوند به شهادت مولوی مفلح حسینی مزاری طی بیانیه ای انفجار در مسجد شیرشاه سوری را محکوم کرده و گفته دشمن به دنبال تاریکی است و سعی دارد راه ترقی افغانستان را سد کند، تا نتواند برده سالاری نماید و چند صباحی زمینه حکمروایی خود را تداوم بخشد.

 

متن کامل بیانیه حسینی مزاری به شریح ذیل است

بسم الله الرحمن الرحیم

انا لله و انا الیه راجعون

 

دشمن یکبار دیگر با به شهادت رساندن مولوی عزیزالله مفلح، نشان داد که برایش شیعه و سنی، تاجیک و پشتون یا هزاره و ازبک و هرقومیت و اهل هر سرزمینی تفاوت ایجاد نمی کند، بلکه او به دنبال عناصری است که افکار و رفتارشان برای ارتقاء معارف دینی و فرهنگ عمومی موثر باشد، یعنی همان برآیندی که اگر نباشند کشور و مردم رشد نکرده، نه تنها اقتدار به دست نمی آورند بلکه تاریکی آفریده مسیر سقوط مردم و کشور را فراهم می کنند.

 

آری! دشمن به دنبال تاریکی است و سعی دارد راه ترقی افغانستان را سد کند، تا بتواند برده سالاری نماید و چندصباحی زمینه حکمروایی خود را تداوم ببخشد.

 

مولوی عزیزالله مفلح از آن دست شخصیت های عالمی بود که آرامش نداشت و شبانه روزی در تلاش روشنگری و تبلیغ و ترویج معارف دین و سبک زندگی اسلامی بود و ازین رو دشمن وجود اورا چون وجود مولوی نیازی شهید تحمل نتوانست و آنهم در موقع ادای نمازجمعه، همراه با دوفرزندش و برخی نمازگذاران به شهادت رساند.

 

اما دشمن با هرلباس و چهره ای که است بداند که خون این شهدا یک روزی جوشش ایجاد خواهد کرد و ریشه ظلم را هدف قرار خواهد داد، چنانچه هم اکنون این اتفاق در حال جریان پیدا کردن است و اصل ریشه محور شرارت جهانی یعنی آمریکای جنایتکار را هدف گرفته و انشالله می رود تا با نابودی حتمی مواجهش کند.

 

اینجانب شهادت این مرد بزرگ همراه با دوفرزندش و نمازگذاران شهید مسجد شیرشاه سوری را به اعضای خانواده شان، علما و دانشگاهیان و مردم مسلمان کابل و تمام هموطنان عزیز خود تبریک و تسلیت می گویم.

 

از خدای متعال برای شهدا علو درجات و جنت برین و برای بازمانده ها صبر جمیل و اجر جزیل خواهانم.

والسلام.

سیدعیسی حسینی مزاری

روزشنبه ۲۴ جوزا ۱۳۹۹