• تاریخ انشار: 8 مارس 2019
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 24318
  • 584 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

حسینی مزاری: مهمترین عنصر پیشرفت امور در سازمان،‌ احساس دغدغه‌ مندی در وجود همه‌ی اعضای سازمان است

به گزارش خبرگزاری آوا؛ روز پنج‌شنبه (۱۶ حوت ۹۷)، نشست هم‌اندیشی درون تشکیلاتی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان با حضور ریاست کل تشکیلات حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعیسی حسینی مزاری، جمعی از مسئولین، پرسنل و اعضای مرکز تبیان در محل دفتر این مرکز در شهر مقدس قم برگزار گردید. در این نشست، ابتدا اعضای حاضر در جلسه […]

به گزارش خبرگزاری آوا؛ روز پنج‌شنبه (۱۶ حوت ۹۷)، نشست هم‌اندیشی درون تشکیلاتی مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان با حضور ریاست کل تشکیلات حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعیسی حسینی مزاری، جمعی از مسئولین، پرسنل و اعضای مرکز تبیان در محل دفتر این مرکز در شهر مقدس قم برگزار گردید.

در این نشست، ابتدا اعضای حاضر در جلسه به بیان دیدگاه‌ها، نقطه ‌نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود در مورد نحوه‌ی فعالیت‌های این مرکز در شهر قم پرداختند.

سپس، حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی مزاری با بیان اینکه برگزاری چنین جلساتی بسیار مهم و ضروری می‌باشد، گفت: می‌توان از این طریق به ابهامات و اشکالات احتمالی شکل‌ گرفته در ذهن اعضا پاسخ داد تا اذهان آنان روشن شود و بتوانند با توجه به معلومات خود با اهتمامی ویژه در جامعه به درستی فعالیت کنند.

رئیس مرکز تبیان، در ادامه اساسی ‌ترین کار این مرکز را شناسایی، جذب، توجیه و آموزش نیروها دانست و بیان کرد: حدود ۸۰ فیصد فعالیت‌های ما در همین راستا صورت می‌گیرد و اعضا نیز باید مهیا و آماده برای انجام حرکات تاثیرگذار باشند، لذا برگزاری جلسات پرسش و پاسخ با مسئولین ذیربط بسیار خوب و ضروری است و ما امیدواریم که این نشست‌ها به صورت دوام ‌دار برگزار شود.

حسینی مزاری در تکمیل مطلب فوق اظهار داشت: وقتی توجیهات صورت می‌گیرد و به سوالات و ابهامات پاسخ درخور داده میشود از یکسو نیرو قدرتمند از قبل در عرصه ظاهرگردیده، با اقناع مخاطب در جهت دهی آن توفیق مناسب به دست می آورند و از سوی دیگر، فرصت از اختیار برخی عناصر سطحی نگر، زیاده خواه و فرصت طلب و حتی عناصر نفوذی دشمن جهت ایجاد تردید در اعضای تازه وارد شده و کم اطلاع از گستره و عمق تشکیلات و جهت دهی آنان به سمت و سوی نادرست و حتی مخالف روند سیاست تشکیلات، گرفته خواهد شد.

۰۲(۲)

رئیس مرکز تبیان ادامه داد: هر چند ایجاد تردید در برخی اعضای تازه وارد و زودباور و ایجاد دسته و حلقه تفرقه افگنانه، یک آسیب است، ولی به هرحال چنین وضعیتی هم در گذشته رخ داده و هم در آینده رخ خواهد داد پس نه اولین خواهد بود و نه آخرین و طبیعت روند کار سازمانی، بروز رویش‌ها و ریزش‌ها است اما سعی گردد از بستر رویشها بالاترین سود برده شود و فضا و عرصه برای ریزش ها تنگ گردد و به حد اقل برسد.

وی با تاکید بر این نکته که ممکن است یک تشکیلات صدها رویش و در کنار آن چند ریزش در بخش نیروهایش داشته باشد، گفت: مسئولین ولایتی سازمان‌ باید با تعامل سازنده و صحیح نیروهایشان را مدیریت کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی مزاری در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در سطح دفاتر باید شرایط به گونه‌ای باشد که هیچ عضوی بیکار نباشد، بیان داشت: البته کار سازمانی به معنای فراهم شدن زمینه‌ی کار همه‌ی اعضا در داخل دفاتر نیست؛ چه اینکه سازمان‌هایی در دنیا وجود دارند که بیش از ۵۰ میلیون عضو دارند، لذا هیچ حزب و تشکیلاتی را نمی‌توان یافت که همه‌ی اعضای آن مشغول به کار در داخل دفاتر باشند.

وی اظهار داشت: مهمترین عنصر پیشرفت امور در سازمان،‌ احساس دغدغه‌مندی در وجود همه‌ی اعضای سازمان است. همچنین در صورتی می‌توان در راستای رفع نواقص تشکیلات گام نهاد که هر عضوی با وجود بودن در درون تشکیلات، خود را تنها فرض کند، به ظرفیت و قدرت دیگران تکیه نکند و سوال ننماید که تشکیلات برای من چه کاری انجام می‌دهد بلکه از خودش بپرسد که برای تشکیلات چه کاری می‌تواند انجام بدهد. فارغ از نوع، میزان و تعدد مسئولیت سایر اعضا، اگر هر یک از اعضا به سهم خود تمام مسئولیت‌ها را متوجه خود کند و با این دید وارد سازمان شود تشکیلات مورد نظر بسیار قدرتمند خواهد شد.

حسینی مزاری با یادآوری این سنت الهی که هر انسانی که تلاش می‌کند قطعا مزد زحمات خود را خواهد گرفت، گفت: تلاش ما در مرکز تبیان این است تا کادر و نیرویی تربیت کنیم که به صورت بالقوه و بالفعل توانمندی رهبری و مدیریت کلان جامعه را داشته باشد و بتواند در اجتماع تحول ایجاد کند.

۰۳(۱)

رئیس مرکز فعالیت‌های فرهنگی اجتماعی تبیان با بیان اینکه این مرکز در تاریخ ۱۵ سنبله ۱۳۷۰ تاسیس شده است، اظهار داشت: مرکز تبیان در طول حیات خویش همواره با تکیه بر کارهای تشکیلاتی و مبانی اصولی پیش رفته در گستردگی و تعمیق ریشه های فکری کارخود عمل مؤثر انجام داده و به هیچ عنوان به کشور دیگری وابسته نبوده است. وی ادامه داد: ممکن است برخی افراد عنوان کنند که مرکز تبیان به جمهوری اسلامی ایران وابسته است،‌ اما باید گفت که ما به هیچ عنوان به جمهوری اسلامی ایران وابسته نیستیم،‌ چرا که وابستگی یعنی دوئیت و دوگانگی، در حالی که ما و انقلاب اسلامی کاملا یکی هستیم. آنانی که به ما اتهام وابستگی می‌زنند باید به این سوال پاسخ دهند که اگر نتوان به یگانگی فکری و اندیشه‌ای افتخار نمود باید به چه چیزی افتخار کرد؟

حجت‌الاسلام والمسلمین حسین مزاری در پایان اظهار امیدواری کرد تا اعضای مرکز تبیان به صورت کاملا هدفمند از کوچکترین فرصت‌‌ها برای رشد آرمان‌های ولایی و اسلامی خود استفاده کنند و وظایف خود را در قبال دین و ملت افغانستان به درستی انجام دهند.

گفتنی است جلسه با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید توسط سمیع الله رضایی، برادر شهید خلیل الله رضایی، آغاز شد و به وسیله سیدمصطفی احمدی مسئول دفترنمایندگی مرکزتبیان در قم افتتاح گردید و سپس حجج اسلام والمسلمین سیدمحسن سجادی، سیدحسن موسوی، سیداحمدشجاعی، سید اسدالله حسینی، سیدرحمت الله ناصری، جواد زاهدی لعلی و آقایان موسی بشیر، سیدغضنفرموسوی، سیدرضا مبلغ، سیدحسین علوی، خداداد جعفری و خانمها معصومه علوی و رضایی به طرح سوال ها و پیشنهادهای خود پرداختند.