• تاریخ انشار: ۲۳ قوس ۱۳۹۴
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 5529
  • 1,723 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

حسینی مزاری کشتار اعضای جنبش اسلامی نیجریه را محکوم کرد

سید عیسی حسینی مزاری رئیس عمومی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان حادثه به شهادت رسیدن تعدادی از مسؤلین و کادرهای ارشد جنبش اسلامی نیجریه به دست عوامل سفاک دولت نیجریه را به شدت محکوم کرد.   بیانیه حسینی مزاری به مناسبت شهادت جمعی از اعضای جنبش اسلامی نیجریه به دست ارتش سفاک این کشور […]

سید عیسی حسینی مزاری رئیس عمومی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان حادثه به شهادت رسیدن تعدادی از مسؤلین و کادرهای ارشد جنبش اسلامی نیجریه به دست عوامل سفاک دولت نیجریه را به شدت محکوم کرد.

 

بیانیه حسینی مزاری به مناسبت شهادت جمعی از اعضای جنبش اسلامی نیجریه به دست ارتش سفاک این کشور

بسم الله الرحمن الرحیم

وسیعلمو الذین ظلمو ای منقلبون ینقلبون

بار دیگر از سرزمین نیجریه صدای شلیک نفرت طنین انداز شد، جوی خون به راه افتاد و بوی خون مشام تمام مسلمانان و آزادیخواهان جهان را آزرد.

 

آری! در حمله بامداد روز یکشنبه ۲۱/۹/۹۴ نیروهای ارتش نیجریه به منزل شخصی شیخ «ابراهیم زکزاکی» رهبر شیعیان نیجریه در منطقه «گیسلو» در شهر «زاریا» در ایالت «کادونا» چندین نفر از نزدیکان شیخ زکزاکی به شهادت رسیدند.

 

جنبش اسلامی نیجریه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد در جریان حمله نیروهای ارتش این کشور به محل اقامت شیخ زکزاکی، چندین عضو ارشد این جنبش از جمله شیخ محمد توری، دکتر مصطفی سعید، ابراهیم عثمان و جمی گلیما به شهادت رسیده‌اند.

 

همچنین «زینت ابراهیم» همسر شیخ زکزاکی و سید علی پسر وی نیز در میان ده‌ها شهید حملاتی هستند که از شب یکشنبه صورت گرفته و روز یکشنبه نیز ادامه یافت.

 

این دومین جنایت نیروهای نظامی نیجریه است که علیه شیعیان مظلوم این سرزمین رقم می زند. سال گذشته نیز ارتش نیجریه با آتش گشودن بر روی تظاهرات کنندگان روزجهانی قدس ده ها نفر از جمله سه فرزند پسر شیخ ابراهیم زاکزاکی را به شهادت رساندند.

 

اگرچه مبارزان مسلمان به ویژه آنان که خط خونین حسینی را پی می گیرند در میراث داری حرکت در مسیر کشته شدن و شهادت افتخار می کنند و رقم خوردن این سرنوشت برای خود را به نوعی قبولی زحمات و تلاشهای شان در جهت به ثمر نشاندن اهداف الهی، مقاصد انبیای عظام و ائمه کرام و فقهای گرام می دانند اما از یکطرف کجاست مدعیان دفاع از حقوق بشر و انسانیت که در بسا اوقاتی آن هم به بهانه های اندک به ویژه آنگاه که منافع شان ایجاب کند، گوش فلک را کر نموده، شرایط را به گونه ای می نمایانند که گویا تمام ابنای بشر به قتل رسیده و اموال آنان به غارت برده شده است اما درجایی مثل نیجریه که صدها انسان مظلوم به شهادت می رسند، رگی از رگهایشان نپریده و فریادی نه تنها بر نمی آورند که دم فرو خورده و چشمان خود را بر روی حقیقت بسته و گوشهای خویش را به کری می زنند و از طرف دیگر نظام و ارتش نیجریه نیز بدانند که با کشتن عناصر مسلمان و آزادیخواه، نه تنها صدای آزادی خواهی و خداطلبی و حقیقت جویی مردم مظلوم نیجریه را قطع نمی توانند که با ریختن هر قطره خون مسلمانان، شرایط تولد ده ها و صد ها مبارز دیگر را فراهم می کنند و دیری نخواهد پایید که خود، با دستان خویش در جهت جمع کردن بساط ظلم و استبداد دولتی عمل ناخواسته انجام خواهند داد و از سوم سو شیعیان نیجریه نیز یقین داشته باشند که با به شهادت رسیدن تعدادی از نیروهای مخلص شان، نه تنها جنبش اسلامی نیجریه به سردی و رکود نمی گراید که روز به روز به شادابی، طراوت و پویندگی آن افزایش به عمل آمده، به سمتی سیر جدی را درپیش خواهد گرفت که جنبش به اهداف دینی و الهی خود نزدیک گردیده و نظام ضد دین و انسانیت این کشور به سراشیبی سقوط نزدیک خواهد گردید و بدینترتیب است که شرایط همبستگی بیشتر مسلمانان نیجریه و نیز امت مسلمه در سرتاسر جهان با جنبش اسلامی این کشور به رهبری شیخ ابراهیم زاکزاکی فراهم خواهد گردید.

 

اینجانب به نمایندگی از مردم افغانستان، به خصوص مسؤلین، کادرها و اعضای مرکزفعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان، حادثه به شهادت رسیدن تعدادی از مسؤلین و کادرهای ارشد جنبش اسلامی نیجریه به دست عوامل سفاک دولت نیجریه را به شدت محکوم کرده، خواهان آزادی هرچه عاجلتر رهبر شیعیان این کشور هستم و از مجامع جهانی، محافل حقوق بشری به خصوص تشکلات بین المللی اسلامی تقاضا دارم هرچه زود تر دست به اقداماتی زده، زمینه آزادی شیخ ابراهیم زاکزاکی را فراهم نموده، در راستای اجرای مجازات عاملین حمله به منزل رهبر شیعیان نیجریه و احقاق حق مسلمین این سرزمین عمل جدی کنند.

 

با استفاده از فرصت، شهادت جمعی از مبارزان جنبش شیعی مردم مسلمان نیجریه به خصوص همسر و فرزند رهبر شیعیان نیجریه را به محضر حضرت ولی عصر(عج) و نایب برحقش حضرت امام خامنه ای، جناب آقای شیخ ابراهیم زاکزاکی، بستگان، مردم مسلمان نیجریه و تمام امت مسلمه تسلیت می گویم. از خداوند متعال برای شهدا جنت برین و برای بازماندگان صبر و اجر مسئلت می نمایم.

سیدعیسی حسینی مزاری

عضو مجمع جهانی اهل بیت(ع)

رئیس عمومی مرکزفعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان

روز دوشنبه ۲۲/۹/۹۴