• تاریخ انشار: 1 ژانویه 2020
  • سرویس: آئین و اندیشه
  • کد خبر: 28570
  • 381 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

حضرت زینب(س)، بهترین الگو برای زنان جهت یاری امام زمان(عج) می باشد

حضرت زینب (س)، در تمام زندگی شان مطیع امر امام زمانش بود و تمام داشته هایش را صرف امام زمانش کرد. او بهترین الگو برای زنان جامعه فعلی است برای یاری امام زمان(عج) می باشد. همزمان با، پنجم جمادی اول، سالروز ولادت حضرت زینب (س) هیات محبان سیدالشهدا به همکاری مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی […]

حضرت زینب (س)، در تمام زندگی شان مطیع امر امام زمانش بود و تمام داشته هایش را صرف امام زمانش کرد. او بهترین الگو برای زنان جامعه فعلی است برای یاری امام زمان(عج) می باشد.
همزمان با، پنجم جمادی اول، سالروز ولادت حضرت زینب (س) هیات محبان سیدالشهدا به همکاری مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان، مراسمی را در مسجد جامع امام زمان در منطقه یلمرب شهر مزارشریف برگزار کردند.

سید احمد مبارز یکی از علمای دین بلخ در این مراسم گفت: این سعادت بس بزرگ در شرایط کنونی است که در شادی اهلبیت شاد و در غم آنان غمگین باشیم.

این عالم دین با اشاره به آیه ۲۱ سوره روم “وَمِنْ آیَاتِهِ أَنْ خَلَقَ لَکُمْ مِنْ أَنْفُسِکُمْ أَزْوَاجًا لِتَسْکُنُوا إِلَیْهَا وَجَعَلَ بَیْنَکُمْ مَوَدَّهً وَرَحْمَهً،باز یکی از آیات (لطف) او آن است که برای شما از جنس خودتان جفتی بیافرید که در کنار او آرامش یافته و با هم انس گیرید و میان شما رأفت و مهربانی برقرار فرمود. در این امر نیز برای مردم بافکرت ادله‌ای (از علم و حکمت حق) آشکار است.” گفت که متاسفانه این آرامش در خانه های کنونی وجود ندارد زیرا جامعه الگوی های چون اهلبیت را فراموش کرده است.

مبارز از زنان مجلس خواست تا در عرصه های مختلف زندگی خود از حضرت زینب الگو بگیرند .
به گفته او ما با پیروی از حضرت زینب (س)، از امام زمان(عج) پیروی کنیم و به دستورات آن حضرت عمل نماییم

این عالم دین می گوید که تمام مشکلات جامعه ناشی از دوری از اهلبیت می باشد .

مبارز خطاب به بانوان گفت: هر عمل زنان ثواب دارد زیرا خداوند برای زنان عزت زیاد داده و باید قدر خودشان را بدانند.

این عالم دین تاکید کرد که زنان با الگوگیری از حضرت زینب با تربیت سالم فرزندان امام زمان شان را یاری کنند.

خانم حکیمه احمدی، مسوول بخش بانوان مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان، حضرت زینب سلام الله علیها را بهترین الگو برای زنان جامعه امروز برای یاری امام زمان(عج) عنوان کرد.

به گفته او حضرت زینب سلام الله علیها در تمام زندگی اش امام زمانش را یاری کرد که حتی شرط ازدواج اش را یاری امام زمانش قرار داد.

احمدی می گوید دشمن با دوری زنان مسلمان از امام زمان، ظهور را به عقب می اندازد و در شرایط کنونی باید زنان مسلمان حضرت زینب را بشناسند و مانند حضرت زینب سلام الله علیها امام زمان شان را یاری کنند.

مسوول بخش بانوان تبیان در مزار شریف، با اشاره به پلان های غرب و دشمنان اسلام گفت که دشمن امروز تمام برنامه های شان را روی زنان اسلام ریخته اند تا جامعه اسلامی را تضعیف و به فحشا بکشاند.
او معرفت، آگاهی و عبادت حضرت زینب را عامل پیشرفت ها و موفقیت های حضرت زینب عنوان کرد و از زنان مسلمان خواست تا مطابق خط حضرت زینب سلام الله علیها حرکت کنند.