• تاریخ انشار: ۲۱ جدی ۱۳۹۷
  • سرویس: آئین و اندیشه
  • کد خبر: 23007
  • 416 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

`حضرت زینب(س) دشمن را شناسایی کرد و تحریف را از میان برداشت

مسوول دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در هرات می گوید که حضرت زینب(س)به همگان دشمن دین را شناساند و از به انحراف کشیده شدن دین اسلام جلوگیری کرد.   به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) امروز جمعه، همایش اسوه شکیبایی و پایداری به مناسبت فرا رسیدن سالروز میلاد با سعادت حضرت زینب سلام […]

مسوول دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در هرات می گوید که حضرت زینب(س)به همگان دشمن دین را شناساند و از به انحراف کشیده شدن دین اسلام جلوگیری کرد.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) امروز جمعه، همایش اسوه شکیبایی و پایداری به مناسبت فرا رسیدن سالروز میلاد با سعادت حضرت زینب سلام الله علیها از سوی دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در هرات برگزار گردید.

 

در این همایش که جمعی از فرهنگیان و دانشجویان شهر هرات حضور داشتند سخنرانان در رابطه با ابعاد مختلف شخصیت گرانمایه حضرت زینب سلام الله علیها سخنرانی نمودند.

 

در این همایش، سید عبدالله نایاب مسوول دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در هرات طی سخنانی بیان کرد:  حضرت زینب سلام الله علیها در قدم اول تحریف زدایی کرد؛ در زمان شهادت امام حسین(ع) دستگاه حکومتی امام حسین را یک خارجی و یاغی معرفی نموده بود که علیه حکومت اسلامی قیام نموده و برای قتلش حکم شرعی صادر کردند، امازینب(س) در کوفه، شام و در مسیر راه روشنگری و تحریف زدایی کرد تا حسین بن علی، حرکت و انقلابش هدر نرود.

 

وی دیگر رسالت زینب(س) را دشمن شناسی دانسته، اظهار داشت: حضرت زینب(س) به همگان فهماند که امام حسین دشمن خدا، دین و پیامبر نیست بلکه آن کسی که از دین و ارزش های دینی سوء استفاده می کند و بر جایگاه رسول خدا تکیه زده است دشمن اسلام، خدا و بشریت است.

 

به باور آقای نایاب، ایستادگی در راه حق، نشانه بارز دیگری از این شیر زن انقلابی بود.

 

مسوول مرکز تبیان در هرات همچنان علاوه کرد: زینب (س) به این باور رسیده بود که راه و مسیری را که انتخاب نموده، حق است و باید در این راه ایستادگی کند

 

وی در ادامه تصریح نمود: حضرت زینب ایستادگی نموده و دین خدا را یاری کرد، خداوند نیز او را عزت داد که بعد از هزار و  چهارصد سال در سرتاسر دنیا از سالروز میلادش تجلیل به عمل می آید.

 

در ادامه این همایش، نجیبه کاظمی دانشجوی طب دانشگاه هرات با اشاره به جایگاه زن در دین مقدس اسلام طی سخنانی گفت: امروز که غربی ها از آن سوی دنیا آمده و برای ما حقوق زن را تعریف می کنند، سمینار ارائه می دهند، قانون طرح می کنند و ادعا دارند که زن در اسلام تحقیر شده، حقوق وی پایمال گردیده و در این دین، زن جایگاهی ندارد؛ آیا براستی زن در اسلام از چه جایگاهی برخوردار است؟

 

خانم کاظمی در ادامه با اشاره به آمار بالای تجاوز جنسی در غرب تاکید کرد: امروز که عصر تکنالوژی است، حقوق زن که هیچ که حتی کرامت و شرافت انسانی نیز پایمال می گردد.

 

وی با اشاره به وضعیت اسفبار حقوق بشر، خطاب به مدعیان حقوق بشر گفت: آیا حقوق بشر که ادعا دارید همین است؟ و یا کودکان یمن، افغانستان و سوریه را جزء بشر نمی دانید! اگر تعریف بشر منهای مردم افغانستان، سوریه و یمن است، پس چرا برای ما آمده اید سمینار می گذارید؟ مانند روز روشن است که امروز نه حقوق زن، نه حقوق مرد و نه حقوق کودک، بلکه آنچه که زیرپا شده است انسانیت است.