• تاریخ انشار: ۶ دلو ۱۳۹۷
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 23197
  • 634 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

حضرت فاطمه(س) تمام صفات نیک پیامبران و ائمه(ع) را در خویش متبلور نموده بود

کارشناسان و فعالین فرهنگی می گویند که تمام خصلت های خوبی که باید در یک انسان وجود داشته باشد در حضرت زهرا( س) وجود داشت و ما نمی توانیم تمام صفات و فضائل آن حضرت را بیان کنیم چون آن حضرت تمام صفات نیک پیامبران و ائمه را در خویش متبلور نموده بود.   گفتمان […]

کارشناسان و فعالین فرهنگی می گویند که تمام خصلت های خوبی که باید در یک انسان وجود داشته باشد در حضرت زهرا( س) وجود داشت و ما نمی توانیم تمام صفات و فضائل آن حضرت را بیان کنیم چون آن حضرت تمام صفات نیک پیامبران و ائمه را در خویش متبلور نموده بود.

 

گفتمان دانشجویی از سوی خبرگزاری صدای افغان( آوا) در مرکز فرهنگی آموزشی اهل بیت(ع) در ولسوالی گذره ولایت هرات با حضور دانشجویان و فعالین فرهنگی برگزار گردید.

 

در این گفتمان کارشناسان درباره ابعاد شخصیت والای حضرت  فاطمه زهرا سلام الله علیها بحث و تبادل نظر نمودند.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان (آوا)، خانم سیما ثمر جعفری یک تن از کارشناسان این گفتمان، در رابطه با شخصیت حضرت فاطمه(س) طی سخنانی بیان کرد: تمام خصلت های خوبی که باید در یک انسان وجود داشته باشد در حضرت زهرا( س) وجود داشت. ما نمی توانیم تمام صفات و فضائل آن حضرت را تبیین کنیم و بشماریم چون آن حضرت تمام صفات نیک پیامبران و ائمه را در خویش متبلور نموده بود.

 

بانو جعفری همچنان افزود:  آن حضرت یک الگوی تمام عیار برای زنان و حتی در بسیاری موارد برترین الگو برای مردان می باشد. آن حضرت در زندگی اجتماعی خویش یک معلم بود و شاگردان توانمندی را تربیت نمود.

 

وی با تاکید بر اینکه زن باید سیره چنین بانویی را سرمشق زندگی خویش قرار دهد، علاوه کرد: مادر بعنوان اولین آموزگار یک‌ انسان می باشد، اگر مادران  بتوانند از حضرت زهرا (س) در تربیت فرزندان خود الگو بگیرند و فرزندانشان را درست تربیت کنند، خانواده درست می شود و سپس جامعه نیز یک جامعه نمونه خواهد شد.

 

خانم ثمر جعفری همچنان اظهار داشت: در زندگی خانوادگی، آن حضرت بی نظیر بود، در شوهر داری همیشه وقت در امور معیشتی مراعات حال همسر خویش را می نمود و زمانی که حضرت علی وارد خانه می شد، به وی خوش آمدید می‌گفت.

 

از سویی دیگر، اسدالله حسینی آزاد فعال فرهنگی و یک تن از کارشناسان این نشست طی سخنانی اظهار داشت: حضرت فاطمه زهرا (س) در پیشگاه خداوند مقام والایی داشت، ایشان در راستای زندگی اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و خانه داری برای زنان عالم می تواند بهترین الگو قرار بگیرد.

 

آقای حسینی آزاد با اشاره به حجاب حضرت زهرا (س) علاوه کرد: اگر به سیره گفتاری و رفتاری حضرت زهرا( س) در خصوص حجاب دقت نماییم متوجه می شویم که آن حضرت چقدر به این مسئله اهمیت قائل بوده است، و این بدین خاطر است که حجاب در حفظ و پایداری خانواده بسیار مهم است.

به گفته وی، آن حضرت در حجاب نمونه بودند و همواره زنان را به حفظ حجاب و عفاف سفارش می کردند و نیز حجاب را در کردار و عمل خویش عملا به نمایش گذاشتند.

 

آقای حسینی ادامه داد؛ اما پوشش آن حضرت وی را از حضور در صحنه های سیاسی باز نداشت، و زمانی که آن حضرت احساس کرد که امت محمد(ص) نیاز به روشنگری دارد، به مسجد رفت و خطبه ایراد نمود .

 

در همین حال، بانو بومانه حسینی در حاشیه این گفتمان در رابطه به زندگی حضرت صدیقه طاهره(س) اظهار داشت: شخصیت والای حضرت زهرا (س) برای تمام مسلمانان یک نمونه بود ، آن حضرت کسی بود که بهترین فرزندان را به جامعه تحویل نمود.

 

بانو حسینی افزود: مردم باید زندگانی آن حضرت را مطالعه کنند و اکنون از هر زمانی بیشتر نیاز است تا کتاب زندگی آن حضرت خوانده شود و الگو برداری صورت بگیرد.

 

در جریان این گفتمان دانشجویان و حاضرین سوالاتی را در رابطه با موضوع این نشست مطرح کردند.