• تاریخ انشار: ۲۷ قوس ۱۴۰۰
  • سرویس: آئین و اندیشه
  • کد خبر: 31454
  • 55 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

حضرت فاطمه حلقه وصل نبوت بر امامت است

خبرگزاری صدای افغان (آوا)ـبلخ٬ حجت الاسلام سید محمد حسینی، مدیر مسئول مدرسه خاتم المرسلین در شمال شهرمزارشریف در گفتمان دانشجویی دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان با موضوع « فاطمه (س)؛ الگوی آخرالزمانی » گفت: دانشجویان و فرهنگیان عزیز تلاش کنید تا در مسیر زندگی٬ خود را با شخصیت همه شمول حضرت فاطمه […]

خبرگزاری صدای افغان (آوا)ـبلخ٬ حجت الاسلام سید محمد حسینی، مدیر مسئول مدرسه خاتم المرسلین در شمال شهرمزارشریف در گفتمان دانشجویی دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان با موضوع « فاطمه (س)؛ الگوی آخرالزمانی » گفت: دانشجویان و فرهنگیان عزیز تلاش کنید تا در مسیر زندگی٬ خود را با شخصیت همه شمول حضرت فاطمه (س) وفق بدهید هر چند زندگانی تمامی انبیاء و اولیا اسوه زندگی است اما قرآن کریم روی عده خاصی انگشت می گذارد و تاکید می کند.

وی افزود: قرآن کریم وجود حضرت محمد (ص) را برای مسلمین و بشریت اسوه حسنه معرفی کرده و راه تکامل انسان الگوگیری از پیامبر اسلام می باشد و حضرت فاطمه (س) بخش از وجود پیامبر است که حضرت ولی عصر ایشان را اسوه معرفی می کند٬ همانطوریکه پیامبر (ص) اسوه است حضرت فاطمه (س) نیز اسوه و الگوی جامعه می باشد.

این عالم دینی تذکر داد: به هر اندازه که ما از پیامبر و اهلبیت دوری کنیم به همان اندازه مشکلات در جامعه ما بیشتر خواهد شد و بدانید که حضرت مهدی (عج) فرموده حضرت فاطمه (س) الگوی نیکو برای من است.

مدیر مسئول مدرسه خاتم المرسلین در شمال شهرمزارشریف ادامه داد: حضرت فاطمه (س) در میان ائمه یک نقش محوری داشته است و حتی وقتی در قرآن مشاهده میکنم تمامی اهلبیت در محوریت حضرت فاطمه الزهرا (س) می چرخند و به قول علمای بزرگ حضرت حلقه وصل نبوت به امامت می باشد.

حجت الاسلام حسینی اظهار داشت: پیامبر (ص) بار ها و بار ها حضرت فاطمه (س) را برای مردم معرفی کرد و ایشان را قلب و پاره تن خود خطاب می نمود و امام حسن العسکری فرموده ما حجت خدا بر زمین و حضرت فاطمه (س) حجت خدا بر ما ائمه است و ایشان برای معصومین الگو بود.

وی گفت: فضیلت و جایگاه حضرت فاطمه (س) بخاطر این است که گفتار٬ رفتار و تمامی اعمال ایشان مطابق به خواست و رضایت خداوند متعال بوده٬ شیعه و سنی آورده اند که اگر حضرت فاطمه (س) غضب کند خداوند متعال غضب می کند و رضایت ایشان رضایت خداوند است.

این عالم دینی خاطر نشان ساخت: محور حرکت ائمه حضرت زهرا (س) بوده است و به همین منظور حضرت مهدی (عج) می فرمایند که مادرمان حضرت فاطمه اسوه و الگوی من است و ما هم باید با شناخت فضیلت و جایگاه حضرت باید آن را در زندگی خود الگو قرار بدهیم تا به سعادت دنیوی و اخروی دست پیدا کنیم.

شایان ذکر است: در گفتمان دانشجویی دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان ده ها دانشجو و فعال فرهنگی حضور داشتند.