• تاریخ انشار: ۲۶ دلو ۱۳۹۷
  • سرویس: آئین و اندیشه
  • کد خبر: 23788
  • 491 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

حضرت فاطمه (س) دارای آثار نبوت و باطن ولایت بود

فعالین فرهنگی در هرات بر این باورند که حضرت فاطمه (س) دارای آثار نبوت و باطن ولایت بود، آن حضرت در زمان پدرش، مونس و یاور پیامبر بود، در حدی که پیامبر بزرگ اسلام او را ام ابیها ” مادر بابا ” نامید.   به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) روز پنج شنبه به مناسبت ایام […]

فعالین فرهنگی در هرات بر این باورند که حضرت فاطمه (س) دارای آثار نبوت و باطن ولایت بود، آن حضرت در زمان پدرش، مونس و یاور پیامبر بود، در حدی که پیامبر بزرگ اسلام او را ام ابیها ” مادر بابا ” نامید.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) روز پنج شنبه به مناسبت ایام فاطمیه و سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها، بانوان دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در هرات در مرکز قرآنی عترت شهرک المهدی جبرئیل مراسم گرامی داشت به عمل آوردند.

 

سید اسدالله بهشتی مسوول بخش دانشجویان دفتر نمایندگی مرکز فعالیتهای فرهنگی اجتماعی تبیان در هرات طی سخنانی گفت: حضرت زهرا سلام الله علیها در دوران کوتاه بعد از شهادت پیامبر (ص) با چهار نوع مسلمان روبرو بود.

 

به گفته او، نخستین گروه، مسلمانان واقعی بود که تعدادشان اندک بود و آنها کسانی بودند که تا آخر در کنار حضرت علی (ع) ماندند. گروه دوم مسلمانانی فرصت طلب بودند که قبل از قضایای جانشینی پیامبر (ص) دنبال فرصت برای بدست آوردن ریاست، مقام و منصب بودند.

 

آقای بهشتی علاوه کرد: گروه دیگر از مسلمانان که حضرت زهرا (س) با آنها روبرو بود کسانی بودند که در فتح مکه به ناچار تسلیم شده و به اسلام گرویده که برجسته ترین آنها ابوسفیان بود.

 

او همچنان تاکید کرد که گروه آخر، مسلمانانی بودند که نسبت به قضایای سیاسی و اجتماعی آن عصر بی تفاوت بوده و برایشان تفاوت نمی کرد که حضرت زهرا از قضایایی که اتفاق افتاده، راضی و یا ناراضی هستند.

 

از سویی دیگر، ملکه کاشفی یک تن از اعضای فعال بخش بانوان مرکز تبیان در هرات طی سخنانی گفت: حضرت فاطمه (س) دارای آثار نبوت و باطن ولایت بود.

 

او علاوه کرد: آن حضرت در زمان پدرش، مونس و یاور پیامبر بود، در حدی که پیامبر بزرگ اسلام او را ام ابیها ” مادر بابا ” نامید.

 

وی افزود: هر زمان که آن حضرت بر رسول خدا وارد می شد، رسول خدا به احترام وی تمام قد بر خواسته و دستان وی را می بوسید و می فرمود : فاطمه پاره تن من است، خشم او خشم من است، خداوند در غضب او غضب میکند و در رضایت او خوشنود می گردد.

 

خانم کاشفی، یکی از خصوصیات حضرت زهرا (س) را همسرداری نیک خواند و خاطر نشان ساخت: برای یک زن بزرگترین افتخار این است که در زندگی خوشنودی همسرش را به دست آورد، و آن حضرت در این امر بقدری الگو بود که همسر ایشان فرموده؛ زهرا(س) هیچ وقت مرا ناراحت نکرد و من نیز او را ناراحت ننمودم و هر وقت به او رو می کردم، تمام رنج و اندوهم بر طرف می شد.

 

قابل ذکر است، این محفل توسط خانم کاظمی گردانندگی شده و مقاله ای در مورد حضرت زهرا (س) توسط سمیه موحدی یکی از نونهالان فرهنگی به خوانش گرفته شد.