• تاریخ انشار: ۱۱ جدی ۱۳۹۵
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 8395
  • 1,287 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

حضرت مسیح(ع) مرده ها را زنده می کرد، اما مدعیان پیروی آن حضرت زنده ها را می کشند

حضرت مسیح(ع) مرده ها را زنده می کرد، اما مدعیان پیروی آن حضرت زنده ها را می کشند   نماز پر فیض عبادی سیاسی جمعه این هفته، در مسجد جامع حضرت سید الشهدا واقع در قلعه نو شرق کابل به امامت حجت الاسلام والمسلیمن سید عیسی حسینی مزاری؛ رییس مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان […]

حضرت مسیح(ع) مرده ها را زنده می کرد، اما مدعیان پیروی آن حضرت زنده ها را می کشند

 

نماز پر فیض عبادی سیاسی جمعه این هفته، در مسجد جامع حضرت سید الشهدا واقع در قلعه نو شرق کابل به امامت حجت الاسلام والمسلیمن سید عیسی حسینی مزاری؛ رییس مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان اقامه شد.

 

به گزارش خبر گزاری آوا،وی در اجتماع صدها زن و مرد نمازگزار، در خطبه اول پیرامون نقش خانواده و تربیت دینی آن در اقتدار جامعه انسانی صحبت کرد و در خطبه دوم به مناسبت های ۵ جدی(۲۵ دسامبر) سالروز میلاد حضرت مسیح(ع)، ۱۲ جدی(اول جنوری)آغاز سال نو میلادی، ۶ جدی سالروز تجاوز ارتش سرخ شوروی سابق به افغانستان و نا امنی های اخیر به خصوص حمله بر منزل میرولی و سؤقصد به جان فکوری بهشتی دو تن از نمایندگان مجلس ایراد سخن کرد.

 

دبیر کل حزب اسلامی تبیان در خطبه اول ابتدا ضمن توصیه خود و مردم به تقوی الهی، امر به واحبات و دوری از محرمات گفت: ملکه تقوی اگر در وجود انسان پیدا شود، بسیاری از مشکلات فردی و اجتماعی حل گردیده و بشر زندگی با عزت در دنیا و با سعادت در آخرت خواهند داشت.

 

 

به گفته آقای حسینی مزاری، یکی از بسترهایی که در رابطه با نهادینه کردن تقوی در جامعه اثر گزار می باشد بحث چگونگی تربیت خانواده ها است.

 

به باور این عالم دینی، اگر انسان در مراحل ابتدای زندگی توجه به خانواده داشته باشد و نسبت به تربیت اسلامی در سطح خانواده اهتمام بورزد طبیعی است که در پی آن جامعه در سایه تقوی و پرهیزگاری ساخته خواهد شد زیرا خانواده

زیر بنای اصلی جامعه است.

 

 

به گفته او، اگر از طریق تربیت درست اسلامی معرفت اعضای خانواده بالا رفت، بدون شک در پی آن تقوی بوجود خواهد آمد، زیرا تقوی ما حصل آگاهی و معرفت انسان است.

 

رییس خبر گزاری صدای افغان( آوا) همچنان اظهار داشت: اگر در جامعه امروز بی تقوایی به نظر می رسد و منکرات و فحشا فراگیر و فراوان دیده می شود و به همین ترتیب معروفها مفقود است، ناشی از پایین بودن سطح آگاهی و معرفت

نسبت به اموردینی و مذهبی است.

 

به گفته وی، عرق دینی و آگاهی نسبت به ارزشهای اسلامی و انسانی، شوق و علاقه ای در وجود انسان ایجاد می کند که به اثر آن منکرات را ترک کرده و به معروف ها رو می آورد.

 

وی تاکید کرد: اجتماعات بشری متشکل از خانواده ها است، بنا بر این اگر اعضای آن درست تربیت شده باشند و به خصوص پدر و مادرخانواده سالم باشند و فرزندان خانواده ها نیز تعلیم یافته باشند شکی نیست که جامعه سالم خواهد

بود.

 

به عقیده او، امروز اگر در میان کشورهای اسلامی جوامعی به نظر می رسد که در عرصه های مختلف رو به رشد و ترقی هستند به دلیل آن است که نسبت به خانواده ها انجام مسوولیت صورت می گیرد، اما در آن جامعه که انواع نا

رسایی های اجتماعی دیده می شود یقیناً علتش بی توجهی نسبت خانواده ها است.

 

به گفته آقای حسینی مزاری، انواع نا امنیهای اجتماعی، سیاسی، اقتصادی، و اخلاقی ناشی از این است که این جامعه متشکل از خانواده هایی می باشد که اکثراً نا سالم بوده و تربیت درست در قبال آنها صورت نگرفته است.

 

به گفته این عالم دینی، خانواده های ناسالم و پدر و مادر بی مسوولیت فرزندانی را به جامعه تقدیم می کنند که نه تنها بار دوش جامعه هستند بلکه مضرات زیاد و آسیب های جدی را در اجتماع وارد می کنند.

 

 

به گفته او، بلند رفتن آمار جرم و جنایت در یک جامعه به صورت مستقیم به چگونگی تربیت خانواده ها ارتباط دارد.

 

این شخصیت تحلیل گر مسایل روز گفت: امرورز در بسیار از جوامع اسلامی سرقت ها به انواع و اشکال مختلف آن، چه مالی یا رسانه ای و… و گرفتن حق امتیاز از دیگران عادی شده است.

 

آقای مزاری اضافه کرد:، بسیاری از رسانه ها امروز دست به سرقت می زنند و بدون اینکه تلاش بکنند و نیروی خاصی را در عرصه جمع آوری اطلاعات بسیج بکنند از سایر رسانه ها مطالب را بدون اجازه کاپی پیست می کنند و منبع رسانه را نیز ذکر

نمی کنند این کار نوعی سرقت بوده و خود حکایت از بی تقوایی و عدم تربیت سالم دارد.

 

به گفته او، افرادی که در جامعه دزد هستند و از وجود آنها نا امنی در منطقه احساس می شود و همچنین بدون موجب مرتکب قتل می شوند و انواع جنایت را مرتکب می شوند، حکایت از یک جامعه نا سالم دارد که سنگ بنای آن درحقیقت

که همان خانواده است درست گذاشته نشده است.

 

به عقیده این فعال سیاسی و فرهنگی، کسانیکه تربیت یافته مکتب اسلام و دامان پدر و مادر خوب باشند دیگر اهل بد اخلاقی نیستند و آنها نفع و ضرر خود و جامعه را به خوبی درک می کنند.

 

 

نماز یکی از عوامل مهم تربیت درخانواده

 

یکی از عواملی که سلامتی خانواده را تضمین می کند و ملکه تقوی را در وجود انسان تقویت می بخشد نماز است، لذا پدر و مادر باید توجه داشته باشند که فرزندانش را به خواندن این فریضه الهی تشویق کنند، زیرا نماز افزون بر

اینکه بزرگترین عبادت خداوند محسوب می شود، بزرگترین اثر و پیامد آن به گفته قرآن کریم این است که انسان را از فحشا و منکرات باز میدارد.

 

به گفته آقای حسینی مزاری، نماز باعث توفیق یافتن انسان و رسیدن او به قله های بلند بندگی می گردد و او را در صراط تقوی راهنمای و هدایت می کند.

 

همچنین به گفته آقای مزاری، نماز سبب موفقیت انسان در عرصه های مختلف سیاسی، اقتصادی و اجتماعی گردیده و روحیه توکل را تقویت می بخشد.

 

 

خطبه دوم و انحراف پیروان منتسب به مسیحیت

 

آقای حسینی مزاری در خطبه دوم نماز جمعه به مناسبت ها و وضعیت جاری در جهان به خصوص افغانستان اشاره کرد و گفت: در هفته گذشته مناسبت های چون ششم جدی و سالروز میلاد حضرت مسیح(ع) بود که بررسی این مناسبت ها در

شرایط کنونی خالی از لطف نخواهد بود.

 

وی ضمن تبریک میلاد حضرت مسیح(ع) و آغاز سال نو میلادی عنوان داشت: حضرت عیسی مسیح(ع) از جمله پیامبران اولو العظم و صاحب کتاب و مجهز به معجزه هایی چون زنده کردن مردگان و شفا دادن مرضهای صعب العلاج بود.

 

آن حضرت با امکانات در دست داشته در جهت هدایت انسانها بسوی توحید و یکتا پرستی لحظه ی فرو گزار نکرد.

 

به باور حجت الاسلام و المسلمین حسینی مزاری، حضرت عیسی مسیح(ع) افزون بر اینکه در راه سعادت اخروی بشر تلاش می کرد سعی داشت در دنیا نیز صلح و صفا و صممیت را نه تنها در میان پیروان خود بلکه در جوامع بشری حاکم

بسازد.

 

اما به گفته او، امروز متاسفانه برخی افراد، جریان ها و جوامعی که مدعیان پیروی حضرت مسیح هستند برخلاف

رویه این پیامبر بزرگ الهی عمل کرده و خشونت و نا امنی ها را در میان مردم دامن می زنند.

 

آقای مزاری تصریح کرد: اگر حضرت عیسی مسیح(ع) مرده ها را زنده می کرد اما برعکس امروز مدعیان پیروی ایشان زنده ها را می کشند و جریانهای منتسب به آن حضرت در گوشه و کنار عالم به صورت مستقیم یاغیر مستقیم جنایات عظیمی را علیه

بشریت مرتکب می شوند.

 

به گفته او، اگر امروز کشورهای اسلامی چون عراق، سوریه، یمن، بحرین، افغانستان، کشمیر، پاکستان و… از جنگ و خونریزی رنج می برند و هزاران انسان هر روز به خاک و خون کشیده می شوند به نحوی ارتباط دارد به جریانهایی

که منتسب به پیروی از عیسی مسیح(ع) هستند.

 

به گفته رییس حزب اسلامی تبیان، حضرت عیسی مسیح(ع) مریضان را شفا می داد، اما پیروانش امروز افراد صحت مند را با عملکرد های نا بخردانه و به دور از انسانیت به مرضهای مختلف جسمی و روانی دچار می کنند.

 

آقای مزاری، در ادامه سخنان خود از تمام پیروان حضرت عیسی مسیح(ع) خواست که اگر شما راست می گویید که پیرو این پیامبر هستید حد اقل برگردید به همان دین منسوخ شده خود و سیره عملی حضرت عیسی را الگوی خویش قرار داده و

از وحشیگری و جنایت دست برداشته به سمت صلح جهانی حرکت کنید.

 

او همچنان خطاب به پیروان دین مسیح گفت: اگر راست می گویید که پیرو پیامبر خود هستید دست از لجاجت برداشته و صلح جهانی را که به خاطر زیاده خواهی و جنایت و خیانت های شما از بین رفته است دو باره برقرار کنید.

 

آقای مزاری تصریح کرد: امروز مردم در تمام این کره خاکی از دست پیروان دروغین حضرت عیسی(ع) رنجورند و از نابسامانی ها رنج می برند و به مشکلات مختلف روحی و روانی دچار هستند.

 

به گفته او، اگر امروز پیروان مسیح یا مسیحیان که به قول خود شان اکثریت نفوس در میان سایر پیروان ادیان را دارند اصلاح شوند و روحیه آن حضرت را داشته باشند و دست از جنایت بردارند تمام دنیا اصلاح خواهد شد و بشر به

آرامش می رسد.

 

 

شش جدی روز سیاه در تاریخ معاصر افغانستان.

 

آقای مزاری در ادامه خطبه های نماز جمعه گفت: دومین مناسبت در هفته ی که گذشت ششم جدی سالروز تجاوز ارتش سرخ شوری سابق در افغانستان بود که محققین باید به زوایای این روز شوم بپردازند و عوامل آن را برای نسل

جوان بازگو نمایند.

 

به گفته وی، شش جدی که سر آغاز مصیبت در افغانستان است که حتی نا هنجاریهای امروز نیز به آن ارتباط دارد، امروز به فراموشی سپرده شده است.

 

به گفته او، در سال جاری در پایتخت یک کشور مجاهد که مبارزه با ارتش سرخ را افتخار تاریخی خود می دانند فقط دو جلسه در رابطه با ششم جدی برگزار شده و روی موضوع صحبت صورت گرفته که یکی از سوی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان و

محفل بی رمق دیگر در یک گوشه دیگر برگزار شده است.

 

به باور وی، حادثه ی ششم جدی که زیر بنای بسیاری از بد بختی های مردم افغانستان به شمار می رود چیز اندکی نیست که به فراموشی سپرده شود بلکه باید در سطح کشور، شخصیت های حقیقی و حقوقی، گروه ها، احزاب و سازمانها و حتی حکومت افغانستان به صورت جدی و علمی به آن پرداخته و درسهایی که میتوان از ششم جدی گرفت را مطرح کنند.

 

آقای مزاری در خصوص درسهای ۶ جدی نیز سخنان کوتاهی ایراد کرد.

وی ضمن انتقاد از برگزار نشدن مراسم و مجالس باشکوه در سطح کشور جهت یادبود از حادثه ۶ جدی و تحلیل این حادثه تا نسل کنونی در جریان حوادث و وقایع گذشته قرار بگیرند، به چند درس از تجاوز ارتش سرخ شوروی سابق به افغانستان اشاره کرد.

 

آقای مزاری گفت: اولین درس این است که هیچ ابرقدرتی مصؤن از شکست و فروپاشی نیست. چنانچه شوروی سابق که ابرقدرت مطرح بود و دربسیاری عرصه ها به خصوص نظامی از آمریکا هم قدرتمند تر بود از هم فروپاشید و مکتب مارکسیزم به زباله دان تاریخ فرستاده شد.

 

وی به عدم تحمیل خواست قدرتها بر ملتها به عنوان دومین درس اشاره کرد و با اشاره به صحبت امام خمینی(ره) گفت: اگر ملتی چیزی را نخواهد هیچ قدرتی نمی تواند خواست خود را بر آن ملت تحمیل کند چنانچه شوروی ها نتوانستند خواسته نا مشروع خود شان را بر مردم افغانستان تحمیل کنند.

 

آقای مزاری به سومین درس اشاره کرد و عنوان داشت: ضعیف ترین و کم امکانات ترین مردم می توانند در برابر قدرتها بایستند و زمینه های شکست و فروپاشی آن را فراهم کنند به شرطی که اول در محور دین و خدا گردهم بیایند و در ثانی وحدت و همبستگی داشته باشند.

 

وی گفت: مردم افغانستان در زمان جهاد و تا به پیروزی رساندن آن این دو شرط را دارا بودند اما پس از آنکه وحدت را از دست دادند و برخی از خدا دور شدند مصیبت ها دامنگیر مردم افغانستان شد و حالا هم اگر بخواهیم کشور را از بحران نجات بدهیم بایستی به خدا برگردیم و وحدت داشته باشیم.

 

دبیرکل حزب اسلامی تبیان از مردم خواست برای مواجهه با بحران و مقابله با ناامنی ها و خطرات پیش رو از نظام کنونی حمایت کرده و همه با هم نهضت اسلامی و ملی را تشکیل بدهیم.