• تاریخ انشار: ۲۷ اسد ۱۳۹۴
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 3316
  • 1,301 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

حضرت معصومه ‹س› از نمونه های بارز تاریخ بشریت است

n00115433-r-b-012

مسئول جدید دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مزار شریف می گوید که حضرت معصومه ‹س› از نمونه های بارز تاریخ بشریت است و کم تر زنانی وجود دارند که در تاریخ همچون ایشان درخشیده باشند.   روز گذشته، با حضور ده ها تن از فعالین فرهنگی و اجتماعی، علمای دین، دانشجویان، […]

مسئول جدید دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مزار شریف می گوید که حضرت معصومه ‹س› از نمونه های بارز تاریخ بشریت است و کم تر زنانی وجود دارند که در تاریخ همچون ایشان درخشیده باشند.

 

روز گذشته، با حضور ده ها تن از فعالین فرهنگی و اجتماعی، علمای دین، دانشجویان، مسئولین مراکز و هیأت های مذهبی از سالروز میلاد با سعادت حضرت معصومه ‹س›، هفته کرامت، بیست و هشتم اسد سالروز استرداد استقلال افغانستان تجلیل شده و مسئول جدید دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مزار شریف طی مراسمی به سایر همکاران معرفی گردید.

 

سید عبدالله نایاب؛ مسئول اسبق دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مزارشریف در ابتدای سخن فرارسیدن فرخنده میلاد با سعادت حضرت فاطمه معصومه‹ س›، هفته کرامت و بیست و هشتم اسد سالروز استرداد استقلال افغانستان را اصالتا از طرف خود و نیابتا از طرف همه مسئولین و کارمندان این مرکز، مخصوصا رییس کل مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان؛ حضرت حجت الاسلام والمسلمین سید عیسی حسینی مزاری به حاضرین محفل تبریک و مبارک باد گفت.

 

وی در ادامه گفت که طی مدت یک و نیم سالی که از افتتاح دفتر نمایندگی مرکز تبیان در مزارشریف با مسئولیت این جانب سپری شده، حقیقتاً آن چیزی که در توان ما بوده با همکاران مان تلاش کردیم که در راستای اندیشه و تفکر ولایت، خط نبوت و راه قرآن که شعار، حرف و سخن ما بود گام برداشته و تلاش نماییم و این که چقدر ما توانستیم در این راستا کار بکنیم و تاثیر گزار باشیم، قضاوت را با مردم می گذاریم.

 

نایاب در ادامه افزود که با همکاری سایر فرهنگیان و همکاران در این مدت، تلاش هایی صورت گرفت و مراکز فرهنگی که نیمه فعال بودند در کنار ما فعال شدند و برخی فعالیت شان افزایش یافت و ما نیز از حضور و توانایی های شان در محافل و برنامه های مختلف استفاده معنوی را بردیم.

 

وی در ادامه، علاوه کرد که یکی دیگر از اهداف برگزاری این محفل معرفی مسئول جدید دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مزارشریف می باشد که از این پس مسئولیت این مرکز، به جناب حجت الاسلام والمسلمین سید محمد موسوی که روحانی جوان، فعال، تحصیل کرده و فرهنگی که پیش از این مسئولیت دفتر نمایندگی مرکز تبیان در مشهد مقدس را به عهده داشتند، سپرده خواهد شد.

 

مسئول اسبق دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مزارشریف افزود که این جانب به قصد ادامه تحصیل در مقطع ماستری رشته جامعه شناسی، مزار شریف را ترک گفته تا بتوانم با کسب دانش، معلومات و آگاهی و تجربیات بیشتر در خدمت جامعه خود باشم.

 

وی خطاب به حاضرین و همکاران همیشگی این مرکز گفت که خواهش و توقع ما از فرهنگیان، جوانان، علمای کرام و دوستداران خط ولایت این است که بیش از  پیش همگام و همکار و یاور مسئول جدید این مرکز در عرصه های مختلف باشند.

 

در ادامه این مراسم، حجت الاسلام والمسلمین سید محمد موسوی؛ مسئول جدید دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مزارشریف، طی  سخنانی گفت که طی مدت یک و نیم سالی که آقای نایاب به عنوان مسئول مرکز تبیان در مزارشریف بودند، با همکاری سایر همکاران فعالیت هایی را به ثمر رسانیدند، بیش از فعالیت و تاثیر گزاری سایر مراکز فرهنگی که از سال ها بدین سو در این ولایت فعالیت داشتند.

 

وی در ادامه افزود که شناخت، پایه دین است و بدون شناخت وارد شدن در کاری دچار شکست می شویم و امروز جهان غرب با تهاجم فرهنگی که در کشورهای اسلامی راه انداخته اند بر اساس شناخت صورت گرفته است.

 

حجت الاسلام موسوی گفت که غربی ها از اول در اسلام، تحقیق و تفحص نموده و نقطه ضعف های جوامع اسلامی را به دست آورده و پس از آن بر علیه مسلمانان برنامه ریزی کرده اند.

 

وی افزود: اگر مسلمانان نیز بخواهند مقابله بمثل داشته باشند و جوانان را از شر استکبار جهانی نجات بدهند ناچارهستند که شناخت در مسائل روز، اعتقادات و دین که پایه و اساس برای مسلمانان می باشد، داشته باشند.

 

حجت الاسلام موسوی با اشاره به شخصیت حضرت معصومه ‹س› گفت: حضرت معصومه ‹س› دختر ولی خدا حضرت امام موسی کاظم‹ع› است، ایشان خواهر ولی خدا حضرت امام رضا‹ع› است و ایشان عمه ولی خدا حضرت امام جواد ‹ع› است. این بانو بانوی مجلله ایست که از سه طرف به ولی خدا وصل است.

 

وی افزود که حضرت معصومه ‹س› از نمونه های بارز تاریخ بشریت است و کم تر زنانی وجود دارند که در تاریخ همچون ایشان درخشیده باشند.

 

مسئول جدید دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مزارشریف گفت: زمانی که آموزش نباشد، جوانان ما به آسانی منحرف می شوند و این جانب در نظر دارم که در اولین روزهای فعالیت خود در این مرکز کلاس اعتقادی که در بسیاری از کشورهای دنیا و اروپایی برگزار شده و موثریت داشته و ارتباط به مذهب خاصی نداشته و فطرت جوانان را بیدار می سازد را برگزار نمایم.

 

این مراسم با دعائیه خیر، حضرت حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی مرتضوی؛ مسئول دفتر نمایندگی حضرت آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی در مزارشریف پایان یافت.

 

حضرت حجت الاسلام سید محمد موسوی، اصالتا از ولسوالی سنچارک ولایت سرپل بوده که دوره تحصیلی شان را در حوزه علمیه مشهد سپری کرده اند و در گذشته مسئولیت دفتر نمایندگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مشهد مقدس را نیز به عهده داشتند.

برچسب ها:

نظرات(۰ دیدگاه)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>