• تاریخ انشار: ۹ سنبله ۱۳۹۷
  • سرویس: فرهنگی
  • کد خبر: 20583
  • 363 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

حضورخواهران ارزش گرا و مبارز به عنوان زنان و دختران در جامعه مهم و حیاتی می باشد

مسئول امور زنان مرکز تبیان هرات؛ حضور همگان مخصوصا خواهران ارزش گرا و مبارز به عنوان زنان و دختران در جامعه مهم و حیاتی می باشد. تهاجمات و تخریبات دشمن را باید با حضور پرشور و مبارزاتی خود ناکار و خنثی نماییم به گزارش خبرگزاری صدای افغان آوا، عصر روز پنج شنبه گفتمان تحلیلی – […]

مسئول امور زنان مرکز تبیان هرات؛ حضور همگان مخصوصا خواهران ارزش گرا و مبارز به عنوان زنان و دختران در جامعه مهم و حیاتی می باشد. تهاجمات و تخریبات دشمن را باید با حضور پرشور و مبارزاتی خود ناکار و خنثی نماییم

به گزارش خبرگزاری صدای افغان آوا، عصر روز پنج شنبه گفتمان تحلیلی – پژوهشی غدیر در آئینه تاریخ، فرهنگ و سیاست از سوی مرکز تبیان هرات با حضور کارشناسان، دانشجویان و فعالین فرهنگی به مناسبت عید سعید غدیرخم برگزار گردید.

در این نشست،‌ سیده زهره عرب؛ مسئول امور زنان مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان هرات طی سخنانی گفت: غدیر یک راه است راهی که مسیری پر خم و پیچ را پیموده و در این مسیر رویش و ریزش هایی در اسلام و میان مسلمانان صورت گرفته تا این پرچم به صاحب اصلی اش یعنی مصلح جهانی حضرت مهدی موعود(عج) برسد.

وی درادامه علاوه کرد: کم ترین بی توجهی به غدیر ممکن است ما را به انحراف بکشاند و از اسلام ناب محمدی (ص) فاصله بگیریم. اسلامی که پیامبر(ص)، ائمه دین و علمای دین برای به رویش رسانیدنش خون دلها خوردند.

خانم عرب همچنان تاکید کرد: ما در قبال غدیر وظیفه بس خطیر ومسئولیت سنگین داریم و نیاز امروز زن و مرد مسلمان درک شرایط دنیای اسلام و در مقابل آن دنیای کفر است، بدون شک عصر امروز ما کمتر از زمان امام علی(ع) و فتنه های امروز کم تر از فتنه های آن روز نیست، باید بشناسیم که رهبری طاغوت و جبهه باطل به دست کیست؟ وظایف و مسولیت ما به عنوان زنان و مردان مسلمان در قبال حق و باطل چیست؟

وی در ادامه  سخنانش با اشاره به وظیفه مسلمانان در رابطه با خط غدیر افزود: وظیفه دیگر ما داشتن خط و تفکر شاخص برای پیمودن مسیر درست است. باید بدانیم در زمان کنونی چه خطی خط غدیر و ولایت را دنبال میکند و ما در این مسیر در کجای کار هستیم. ما برای پیمودن مسیر امیرالمومنین (ع) دارای کدام تفکر هستیم و برای درک این تفکر چه کرده ایم.

این فعال فرهنگی همچنان علاوه کرد: باید با حضوراثر گذار، ارزشمند، با فکر و اعتقاد راسخ برای حمایت مظلوم، هدایت و رهبری جامعه و همراهی جبهه حق علیه باطل وارد صحنه شده و نگذاریم تا دشمن از این فرصت به نفع خود بهره ببرد.

وی همچنان افزود که حضور همگان مخصوصا خواهران ارزش گرا و مبارز به عنوان زنان و دختران در جامعه مهم و حیاتی می باشد. تهاجمات و تخریبات دشمن را باید با حضور پرشور و مبارزاتی خود ناکار و خنثی نماییم.

مسئول امور زنان مرکز تبیان هرات گفت: بخش زنان مرکز تبیان هرات به عنوان یک مرکز ارزش گرا و باورمند به حضور اثر گذار زنان در صحنه آماده است تا با حمایت و پشتیبانی از دختران در عرصه های سیاسی، دینی، فرهنگی و اجتماعی همیار و همکارشان باشد و این بستر را فراهم کرده است تا آنان بتوانند در کنار برادران شان به مدیریت و رهبری جامعه اسلامی بپردازند.