• تاریخ انشار: 8 نوامبر 2017
  • سرویس: اندیشه
  • کد خبر: 15214
  • 738 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

حضور حسینی مزاری و هیات همراه در راهپیمایی میلیونی اربعین حسینی(ع) در مسیر نجف به کربلا

حجت الاسلام والمسلمین سیدعیسی حسینی مزاری، دبیر کل حزب اسلامی تبیان با هیات همراه اش در راهپیمایی میلیونی اربعین حسینی(ع) در مسیر نجف به کربلا شرکت کرد.   آقای حسینی مزاری در گفت‌وگو با خبرنگار اعزامی خبرگزاری صدای افغان(آوا) گفت: امسال در حالی توفیق حضور در راهپیمایی اربعین را پیدا میکنم که متاسفانه جای همکارانم […]

حجت الاسلام والمسلمین سیدعیسی حسینی مزاری، دبیر کل حزب اسلامی تبیان با هیات همراه اش در راهپیمایی میلیونی اربعین حسینی(ع) در مسیر نجف به کربلا شرکت کرد.

 

آقای حسینی مزاری در گفت‌وگو با خبرنگار اعزامی خبرگزاری صدای افغان(آوا) گفت: امسال در حالی توفیق حضور در راهپیمایی اربعین را پیدا میکنم که متاسفانه جای همکارانم که خیلی علاقه داشتند، بیایند اما تا هنوز با وصف اخذ ویزای عراق، توفیق اخذ ویزای ایران را پیدا نکردند، کاملا خالی است.

 

وی افزود: حضور عاشقان اسلام در راهپیمایی اربعین از کشورهای مختلف به خصوص افغانستان، می‌تواند کمک بزرگی در تشکیل و حمایت از جبهه مقاومت اسلامی بکند.

 

به گفته این عالم دینی، راهپیمایی اربعین با ترکیب حضور هر رنگ و نژاد و تبعه تمام کشورهای اسلامی و حتی غیر اسلامی، بیانگر حقانیت روشن اسلام و باز شدن راه هدایت درست انسان‌ها به سوی اهداف متعالی دینی و تسریع در شکل گیری و تقویت جبهه ضد استکبار جهانی است.

 

دبیر کل حزب اسلامی تبیان اظهار کرد: مردم افعانستان با داشتن سابقه ی جهاد اسلامی و مبارزه آزادیبخش دینی و مقابله با جهان‌خواران جهانی، به عنوان رکن رکین امت اسلامی مطرح بوده و با حضور در راهپیمایی اربعین، می توانند در راستای دستیابی ملت های آزادی خواه به عوامل عزت و اقتدار بیش از پیش کمک به سزایی نماید.

 

وی تاکید کرد که مانع تراشی و سنگ اندازی در جهت نرسیدن مسلمانان افعانستان در راهپیمایی میلیونی اربعین ظلم به مردم ما و مقابله با پررنگ شدن جبهه بزرگ امت اسلامی جهت رسیدن به فلاح و پیروزی و قطع ایادی استکبار از سر ملت مسلمه است.

 

آقای حسینی مزاری تصریح کرد: سال گذشته خیل عاشقان هموطن مشتاقانه به زیارت عتبات عالیات شتافتند و در راهپیمایی بزرگ اربعین شرکت کردند و انتطار این بود که امسال چند برابر سال قبل، در آیین پرشکوه راهپیمایی اربعین شرکت کنند.

 

به گفته او، زایران با انکه ویزای عراق را در کمترین زمان ممکن از سفارت عراق در تهران گرفته اند؛ اما از گرفتن به موقع ویزا از سفارت ایران در کابل بازمانده اند و برخی هم که تا امروز چهارشنبه موفق به اخذ ویزا شده اند، قادر به رسیدن در روز اربعین به کربلا نیستند. این درحالی است که جناب اقای عجمی اعلام کرده که مرز عراق به روی زوار در ظهر روز ۱۸ مسدود می‌شود.