• تاریخ انشار: ۱۳ سرطان ۱۳۹۴
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 2966
  • 1,208 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

حضور در تظاهرات روز جهانی قدس عمل کردن به تک تک آیات قرآن در رابطه با یهود است

رئیس حزب اسلامی تبیان یکی از عرصه های مبارزه با صهیونیزم جهانی را حضور در تظاهرات روز جهانی قدس برشمرد و گفت: حضور در تظاهرات روز جهانی قدس عمل کردن به تک تک آیات قرآن در رابطه با یهود است.   به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) سید عیسی حسینی مزاری در گفتمان تخصصی “رمضان؛ فرصتی […]

رئیس حزب اسلامی تبیان یکی از عرصه های مبارزه با صهیونیزم جهانی را حضور در تظاهرات روز جهانی قدس برشمرد و گفت: حضور در تظاهرات روز جهانی قدس عمل کردن به تک تک آیات قرآن در رابطه با یهود است.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان(آوا) سید عیسی حسینی مزاری در گفتمان تخصصی “رمضان؛ فرصتی برای تجدید حیات اسلام” که روز پنجشنبه گذشته در دفتر مرکزی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در کابل، برگزار شد تحت عنوان “تقابل اسلام و صهیونیزم و جایگاه تظاهرات روز جهانی قدس در فرهنگ قرآنی” سخنرانی کرد.

 

پیدایش قوم یهود و چگونگی مبارزه با پیامبر اسلام و مسلمانان

وی بخش اول سخنرانی خویش را به پیدایش قوم یهود و چگونگی مبارزه و اقدامات آنها در جهت از بین بردن حضرت محمد(ص) و تقابل آنها با اسلام اختصاص داد و صحبت های تاریخی و نقد شیوایی در این خصوص ارائه کرد.

رئیس حزب اسلامی تبیان به نحوه از بین بردن پدران حضرت محمد(ص) توسط قوم یهود اشاره کرد و گفت از آنجایی که یهودیان نسب شناس بودند و می دانستند که پیامبر آخر الزمان از چه نسلی ظهور می کند در پی شناسایی نسب پیامبر خدا بر آمدند و یکی یکی اقدام به سؤقصد علیه آنان کردند.

 

وی گفت با آنکه یهودیان یکی یکی اجداد و پدران حضرت محمد(ص) را مورد سؤقصد قرار دادند که در این میان هاشم جد اعلای پیامبر گرامی اسلام را ترور کردند اما تیر را دیر به هدف زدند و آن زمانی بود که قبل از حادثه ترور، نطفه عبدالمطلب بسته شده بود و وی چندی بعد به دنیا آمد اما وی نیز مورد سؤقصد قرار گرفت ولی جان به سلامت برد و مرگ عبدالله و آمنه مشکوک است و برخی اسناد تاریخی اذعان به ترور آنها توسط عوامل یهود دارد.

 

آقای مزاری در ادامه به مقابله یهود با شخص پیامبر(ص) در کودکی و سن نوجوانی اشاره کرد و گفت: وجود نازنین پیامبر گرامی اسلام(ص) نیز بارها مورد سؤقصد قرار گرفت اما با توجه به مواظبتی که از ایشان صورت می گرفت و نیز خواست خدای سبحان ایشان حوادث را یکی پس از دیگری پشت سر گذاشت تا اینکه بحث بعثت پیامبراسلام(ص) پیش می آید و رسول اکرم(ص) به پیامبری مبعوث می شود.

 

وی در ادامه بحث خویش به مشکلاتی که قوم یهود در زمان حیات پیامبر برای ایشان و اسلام ایجاد کردند اشاره کرد و اقدامات سیاسی، نظامی، فرهنگی، اعتقادی و اقتصادی را از مشکلاتی برشمرد که قوم یهود به تقابل با پیامبر اکرم و مسلمانان می پرداختند.

 

نماینده تام الاختیار حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در افغانستان به تلاش پیامبر اسلام در فتح فلسطین نیز اشاره کرد و گفت با توجه به سد یهود در راه فتح فلسطین، پیامبر در زمان حیات خویش توفیقی در فتح این منطقه نداشت.

 

وی به تلاش قوم یهود در بعد از رحلت پیامبر و رخنه به بالاترین سطوح حکومت اسلامی اشاره کرد و گفت که عناصر یهود توانستند سازمان یافته عمل کنند و انحرافاتی در حکومت اسلامی بعد از رحلت پیامبر گرامی اسلام پدید بیاورند. چنانچه این انحرافات به دلیل حضور عناصر اهل کتاب در حزب اموی و دربار حاکم آن زمان، آشکار تر گردید تا جایی که حادثه عاشورا و تبعات بعد از آن را به دنبال داشت.

 

رئیس حزب اسلامی تبیان به اقداماتی جهت جلوگیری از نقل احادیث موثق و جعل احادیث به نفع حرکت های انحرافی از سوی قوم یهود اشاره کرد و گفت که بسیاری از مشکلاتی که ما اکنون در دنیای امروزی اسلامی داریم، مشکلاتی است که یهودی ها در آن زمان به وجود آوردند.

 

وی افزود: تقابل صهیونیزم و اسلام که اکنون به صراحت مطرح است، ریشه تاریخی دارد و در زمان صدر اسلام وجود داشته و این تقابل تا کنون نیز ادامه پیدا کرده است.

 

نحوه شکل گیری صهیونیزم جهانی و پیدایش “ایده یهود ملتی مستقل”

حسینی مزاری در ادامه به نحوه شکل گیری صهیونیزم در یک سرزمین و حکومت اشاره کرد و نحوه ایجاد رژیم صهیونیستی را از سال ۱۹۸۶ و پیشنهاد انگلیس به سازمان ملل برای ایجاد حکومت یهودی در فلسطین و تصویب این سازمان تا زمان اشغال فلسطین و سلطه بر خاورمیانه را مورد نقد و بررسی قرار داد.

وی در بخش دوم سخنرانی خویش به عملکرد و برنامه های صهیونیزم نسبت به اسلام و مسلمانان پرداخت و تسلط بر مراکز خبری و اطلاع رسانی، مراکز علمی، اقتصادی، روابط خارجی دولت ها، اشغال فلسطین و تسلط بر خاورمیانه را از طرح ها و برنامه های مهم رژیم صهیونیستی برشمرد.

 

برنامه های صهیونیزم جهانی جهت تسلط بر جهان

وی با بیان اینکه صهیونیزم جهانی بر بخش های زیادی از رسانه های معتبر اعم از خبرگزاری ها، تلویزیون ها، سینماها و تئاتر جهانی و شبکه های اجتماعی تسلط دارد، افزود که صهیونیزم از طریق همین رسانه ها است که افکار و برنامه های خود را ارائه می کند و در راستای ضربه زدن به جهان اسلام و امت اسلامی توفیقات بسیار جدی را تا هنوز به دست آورده است.

 

رئیس خبرگزاری صدای افغان(آوا) تسلط یهودیان بر مراکز علمی را یکی از حرکت های استراتژیک رژیم صهیونیستی عنوان کرد و گفت که متأسفانه تا حدود زیادی در این راستا توفیقات جدی را به دست آورده اند.

 

وی با بیان اینکه مراکز علمی و دانشگاه ها برای ابلاغ پیام و اهداف اساسی مکتب ها و گروه ها نقش بسیار تعیین کننده دارد اظهار داشت: به همین خاطر است که صهیونیزم تلاش مجدانه داشته است تا بر مراکز علمی جهان تسلط پیدا کند.

 

صاحب امتیاز روزنامه انصاف ضمن بررسی سلطه رژیم صهیونیستی بر روابط خارجی دولت ها و تسلط بر اقتصاد جهانی به برنامه مهم و خطرناک دیگر این رژیم اشاره کرد و گفت: برای اینکه آنها(صهیونیزم) بتوانند حکومت بین المللی تشکیل دهند و نسبت به دنیا تسلط پیدا کنند فلسطین را اشغال کردند و تا هنوز هم در اشغال آنها قرار دارد.

 

وی تسلط بر خاورمیانه را از دیگر برنامه های شوم این رژیم قلمداد کرد و گفت که تنها هدف نهایی صهیونیزم جهانی، داشتن سرزمین فلسطین نیست بلکه آنها می خواهند از این نقطه به خاورمیانه ی بسیار باارزش دست پیدا کنند.

 

وی مشکلات کشورهای اسلامی از جمله وضعیت عراق، سوریه، یمن، لبنان و تحریم ها علیه ایران را ناشی از برنامه های صهیونیزم جهانی عنوان کرد.

 

پیامدهای اجرای نقشه ها و برنامه های صهیونیزم جهانی

حسینی مزاری در ادامه به پیامدهای برنامه ها و حرکات رژیم صهیونیستی پرداخت و دو پیامد عمده را مورد نقد و بررسی قرار داد.

 

به مخاطره انداختن امنیت جهانی

وی اولین پیامد برنامه های رژیم صهیونیستی را به مخاطره انداختن امنیت جهانی عنوان کرد و در این زمینه طرح انفجار برج های دوقولوی امریکا را از برنامه های مهم رژیم صهیونیستی برای رسیدن به مقاصد خودشان قلمداد نمود.

 

وی به کشتار مردم در خود امریکا بعد از انفجار برج های تجارت جهانی توسط صهیونیست ها اشاره کرد و کشتار مردم در افغانستان، عراق و سایر کشورهای دنیا را نشأت گرفته از اقدام اسرائیل در انفجار این دو برج عنوان داشت و گفت که تبعات حمله به برج های دوقلو و تبعات اهداف و برنامه های صهیونیزم جهانی این است که ما تا حالا هم باید زجر این حرکت را بکشیم و ناامنی در سطح دنیا را متحمل شویم.

 

ایجاد تفرقه و نفاق میان دولت ها و ملت های اسلامی

رئیس حزب اسلامی تبیان پیامد دوم از برنامه ها و طرح های رژیم صهیونیستی را تفرقه و نفاق بین مسلمانان برشمرد و گروه های تکفیریی را که امروز تأسیس شده اند، ناشی از فعالیت ها و عملیات های پنهان و آشکار صهیونیزم جهانی برشمرد.

 

نماینده تام الاختیار حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی به ایجاد وهابیت و بهائیت توسط صهیونیست ها اشاره کرد و گفت که صهیونیزم جهانی نه فقط از حالا بلکه از گذشته های دور تلاش داشته تا مذاهب ساختی برای ما درست کند.

 

وی به خاطرات مسترهمفر و برخی از جاسوسان معروف دیگر در نحوه و چگونگی ایجاد مذاهب ساختگی بین کشورهای اسلامی اشاره کرد و این مذاهب را مرتبط به صهیونیزم جهانی و رژیم نامشروع اسرائیل دانست.

وی به مشکلاتی که بین کشورهای اسلامی به وجود آمده است اشاره کرد و تفرقه، نفاق و ناسازگاری بین دولت ها و ملت ها را نشأت گرفته از مذاهب ساختگی و دست پرورده رژیم صهیونیستی عنوان داشت و حتی مباحث زبانی را از برنامه های این رژیم سفاک دانست.

 

افغانستان نیز گرفتار توطئه های شوم صهیونیزم جهانی

وی در ادامه نقد و بررسی موضوعی که تحت عنوان “تقابل اسلام و صهیونیزم و جایگاه تظاهرات روز جهانی قدس در فرهنگ قرآنی” در مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان و با حضور علما، اساتید، فرهنگیان و دانشجویان سخنرانی می کرد، افغانستان را گرفتار افکار تاریک و برنامه های کشنده صهیونیزم جهانی عنوان کرد.

 

وظیفه ما در قبال صهیونیزم جهانی

حسینی مزاری در بخش سوم از سخنرانی خویش با طرح این سوالات که حالا وظیفه ما در برابر این جریان خطرناک چیست؟ وظیفه ما به عنوان پیکره ای از این بستر وسیع بشریت چه است؟ چه کار باید بکنیم؟ آیا ما باید در برابر این جریان خطرناک جهانی مبارزه کنیم یا نکنیم؟ تصریح کرد که صحبت و تاکید من این است که اگر ما در عرصه مبارزه با صهیونیزم جهانی حضور جدی داشته باشیم، این مبارزه براساس احکام قرآن خواهد بود، قرآن به صراحت خودش از قوم یهود یاد می کند و می گوید شدیدترین دشمنان و سرسخت ترین دشمنان اسلام و مسلمین یهودی ها هستند، وقتی اینها سرسخت ترین دشمنان ما باشند حکم قرآن قطعا مبارزه، مجادله و ایستادگی و تقابل در برابر این حرکت جهانی است.

 

مبارزه با صهیونیزم جهانی، از نگاه آیات قرآن و سیره ائمه معصومین(ع) و دستور مراجع تقلید

وی به آیات متعدد از قرآن کریم در مقابله کردن مسلمان ها با قوم یهود و صهیونیست ها اشاره کرد و گفت که امروز صهیونیزم جهانی در جایگاه شیطان نشسته است و حتی این رژیم دست شیطان جنی را از پشت بسته است.

 

حسینی مزاری علاوه بر اشاره به آیات متعدد در مواجهه مسلمانان با قوم یهود، سیره پیامبر اسلام و ائمه معصومین(ع) را نیز ایستادگی در مقابل قوم یهود دانست و جنگ خیبر را یکی از نمونه های مبارزات پیامبر با این جریان بیان کرد.

 

وی در تکمیل مطلب فوق افزود: پیامبر ما این کار را کرده است، آیا ما پیرو آن پیامبر هستیم یانه؟ اگر هستیم باید از سیره آن حضرت در جهت مقابله با صهیونیزم جهانی، به صورت جدی پیروی کنیم.

 

رئیس حزب اسلامی تبیان تصریح کرد: سیره ائمه معصومین ما هم این است و عملکرد مراجع نیز به ما می گوید که باید در برابر صهیونیزم جهانی جدی باشیم و مبارزات خستگی ناپذیر را در پیش بگیریم و نگذاریم که صهیونیزم جهانی با سرنوشت ما و شما بازی کرده و ما را نابود کند، حقوق ما را زیر پا بگذارد و حتی حقوق اولیه انسانی را از بین ببرد.

 

وی به دیدگاه امام خمینی در مبارزه کردن مسلمانان با صهیونیزم جهانی و آزادی قدس اشاره کرد و اظهار داشت: امروز در سطح دنیا تفکر مبارزه با صهیونیزم مطرح است و حضرت امام خمینی(ره) به عنوان امام و پیشقراول، بحث مبارزه با صهیونیزم را به صورت جدی مطرح می کند و برای همه مسلمانان دستور می دهد که این مبارزه باید پیگیری شود.

 

مبارزه نکردن در برابر صهیونیزم جهانی، تقابل با آیات قرآن، سیره معصومین(ع) و دستورات مراجع

حسینی مزاری با بیان اینکه از نگاه قرآن، پیامبر و ائمه معصومین و همچنین از نگاه مراجع ما، مبارزه علیه صهیونیزم جهانی مشروع و مورد تأکید است، اذعان داشت: پس ما دیگر هیچ بهانه ای نداریم تا بگوییم نیازی به کار علیه صهیونیزم جهانی نیست بلکه اگر در عرصه مبارزه با صهیونیزم جهانی کاری نکنیم گناه کرده ایم و اگر در برابر این جریان نه ایستیم، براساس حکم قرآن عمل نکرده ایم و اگر در صحنه های مختلف مبازره با صهونیزم جهانی حضور جدی نداشته باشیم، در برابر حکم خدا(ج)، پیامبر(ص)، ائمه معصومین(ع) و مراجع خود ایستاده ایم و این گناه بزرگ است.

 

حضور در تظاهرات روز جهانی قدس، یکی از عرصه های مبارزه با صهیونیزم جهانی و عمل به دستور قرآن

رئیس حزب اسلامی تبیان یکی از عرصه های مبارزه با صهیونیزم جهانی را حضور در تظاهرات روز جهانی قدس برشمرد و گفت: بحث تظاهرات روز جهانی قدس در فرهنگ قرآن و اسلام از جایگاه وسیع، مهم، عمیق و ریشه ی برخوردار است، بنا براین حضور در تظاهرات روز جهانی قدس عمل کردن به تک تک آیات قرآن در رابطه با یهود است.

 

حضور در تظاهرات روز جهانی قدس، پیروی از سیره معصومین(ع) و اوامر مراجع تقلید

رئیس مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان تصریح کرد: حضور در تظاهرات روز جهانی قدس، عمل به سیره رسول خدا(ص) و پیروی قاطع از ائمه معصومین(ع) و تبعیت مطلق از اوامر مراجع ما است، و اینجاست که اگر ما در عرصه زندگی خود، مطیع خدا ، پیرو پیامبر او و ائمه معصومین(ع)باشیم و مقید به انجام برنامه هایی باشیم که مراجع ما گفته اند، عزت دنیا را خواهیم داشت و در آخرت هم از سعادت بالا و مقام برتری بر خوردار خواهیم شد.

 

حساسیت مضاعف تظاهرات روزجهانی قدس امسال

وی عنوان داشت: تظاهرات روز قدس امسال از حساسیت زیادی نسبت به سال های گذشته برخوردار است، به دلیل اینکه ما در شرایطی قرار داریم که اوج توطئه های دشمن و صهیونیزم جهانی، دنیا، به خصوص کشورهای اسلامی را فرا گرفته است، آنها به این امید و اذعان و اعتقاد هستند که ما داریم آهسته آهسته بر کل دنیای اسلام تسلط پیدا می کنیم و بر افکار و اذهان جهانی و مسلمانها اثر گذاشته و از این طریق به اهداف شوم و نیات پلید خود می رسیم.

 

شرکت کنندگان در تظاهرات روزجهانی قدس، صاحب اجر و پاداش عظیم

رئیس خبرگزاری صدای افغان(آوا) با اشاره به اینکه اگر کسانی در روز جهانی قدس حضور جدی و با اخلاص به اینکه این حضور یک حرکت عبادی است، پیدا کند و در این راه هرگونه مشکلی را تحمل نماید، صاحب اجر و پاداش دنیوی و اخروی خواهد شد، اظهار داشت: ما به عنوان مسلمان مطیع خدا و پیرو پیامبر اسلام(ص) و ائمه معصومین(ع) و دنباله رو مراجع خود، باید حضور جدی در صحنه روز جهانی قدس داشته باشیم.

 

علمای کشور و پیشگامی جهت حضور درتظاهرات و سازماندهی نیروهای مردمی

صاحب امتیاز و مدیر مسؤل روزنامه انصاف با اظهار اینکه همه علما و مردم افغانستان با پیشقراولی امامان مساجد در روز جهانی قدس شرکت کنند، تصریح کرد: ما با حضور خود علاوه بر عمل کردن به وظیفه دینی مان، دل برادران و خواهران فلسطینی را نیز شاد می کنیم و برای آنها تقویت قلب و تقویت روحیه ایجاد می کنیم و آنها را تشویق می کنیم تا در برابر رژیم اشغال گر قدس مقاوم باشند و همچنین آنها بدانند که در دنیا حامیان جدی و قاطع بین امت مسلمه دارند.

 

وی گفت: با حضور خودمان در روز جهانی قدس به دشمنان اسلام نیز تفهیم می کنیم که مردم افغانستان با وصف داشتن مشکلات خودشان، باز هم آگاه و بیدار هستند و وظایف یک انسان مسلمان را به خوبی درک می کنند، و در جهت حمایت از امت مسلمه بر اساس دستور پیامبر اسلام(ص) عمل می کنیم و از این گوشه دنیا فریاد مخالفت با استکبار جهانی و فریاد حمایت از مظلومین عالم را سر می دهیم.

 

شرکت در تظاهرات روزجهانی قدس، محقق کردن دستور امام علی(ع)

حسینی مزاری گفت: با توجه به اینکه نزدیک شب های قدر و یا قرین به شبها و روزهای قدر امسال، روز جهانی قدس برگزار می شود ما آن دستور حضرت امام علی(ع) را که گفت ” کُونَا لِلظَّالِمِ خَصْماً وَ لِلْمَظْلُومِ عَوْناً ” محقق می کنیم و از مظلومین فلسطین حمایت می کنیم و در برابر ظالمین دنیا می ایستیم و برای کشورهای اسلامی و ملل اسلامی هم اعلام می کنیم که برادران ما در عراق، سوریه، بحرین، یمن، لبنان، حتی در افغانستان و در هرکجای دیگر که هستید!، دل تان جمع و خاطر شما آسوده باشد که مردم افغانستان در برابر تهاجمات ۱۳ ساله شرق و غرب کمر خم نکرده و همچنان مثل سرو سربلند و کوه های پولادین بابا و هندوکوش در راستای انجام وظایف دینی خود حاضر و به پا ایستاده هستند و در راستای کسب افتخارات برای دنیای اسلام به وظایف دینی و اسلامی خود عمل می کنند.

 

وعده ما در روزجمعه ۲۳ رمضان

رئیس حزب اسلامی تبیان در پایان سخنرانی خود در گفتمان تخصصی “رمضان؛ فرصتی برای تجدید حیات اسلام” عنوان داشت: وعده ما روز ۲۳ رمضان، جمعه آینده، ساعت ۹ صبح، در کابل میدان شهید مزاری، و درسایر ولایات مطابق اطلاع رسانی مراجع دست اندکار برگزاری تظاهرات روزجهانی قدس. امیدواریم که همه ما و شما از این امتحان بزرگ و الهی موفق و سر فراز بیرون بیایم.

 

لینک گزارش تصویری:

http://www.avapress.com/vglhwxnzw۲۳nz۶u..f۲۲tdtyz.html