• تاریخ انشار: ۱۰ حمل ۱۳۹۶
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 9621
  • 1,023 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

حضور علمای مهاجر مقیم ایران در داخل افغانستان ضروری است

آقای علوی حضور علمای مهاجر مقیم ایران را داخل کشور الزامی دانست و گفت: این همه درس خواندن ها برای چه چیزی بود، ما مبلغ دین هستیم و وظیفه اصلی ما این است که در افغانستان حضور پیدا کنیم.   به گزارش خبرگزاری صدای افغان (آوا) روز پنجشنبه ۱۰ حمل ۱۳۹۶ همزمان با گرامیداشت سالروز […]

آقای علوی حضور علمای مهاجر مقیم ایران را داخل کشور الزامی دانست و گفت: این همه درس خواندن ها برای چه چیزی بود، ما مبلغ دین هستیم و وظیفه اصلی ما این است که در افغانستان حضور پیدا کنیم.

 

به گزارش خبرگزاری صدای افغان (آوا) روز پنجشنبه ۱۰ حمل ۱۳۹۶ همزمان با گرامیداشت سالروز میلاد حضرت امام محمد باقر(ع)، نشست هفتگی علما در دفتر مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان با حضور شخصیت های برجسته علمی در مشهد مقدس برگزار شد.

 

آقای سید مقدس علوی در این نشست به بحث عید نوروز پرداخت و گفت: امام صادق (ع) از عید نوروز تعریف و تمجید کرده است و در یکی از احادیث خود نوشته است که نوروز مصادف با روز امیرالمومنین به عنوان وصی و جانشین پیامبر اسلام(ص) معرفی شده است.

 

وی ادامه داد: عید نوروز به عنوان یک روز بزرگ و مبارک است که مسلمانان باید این روز را جشن بگیرند.

 

آقای علوی در ادامه به بحث ناامنی ها و مشکلات مردم در داخل افغانستان اشاره کرد و حضور علما خصوصا علمای مهاجرِ مقیم ایران را در داخل کشور الزامی دانست.

 

وی با انتقاد از برخی علما که به داخل افغانستان نمی روند و توجیهات مختلفی برای خود می آورند تصریح کرد: این همه درس خواندن ها برای چه چیزی بود، ما مبلغ دین هستیم و وظیفه اصلی ما این است که در افغانستان حضور پیدا کنیم.

 

آقای علوی با اشاره به اینکه در افغانستان ناامنی است اما اشکالی ندارد باید علما حضور پیدا کنند اظهار داشت: چنانچه در افغانستان خدمتی برای اسلام و دین بکنیم و در آن راه هم کشته شویم، شهید محسوب می شویم و این در پیشگاه خداوند با ارزش است.

 

این عالم دین با عنوان اینکه علما باید در افغانستان حضور جدی داشته باشند گفت: اگر علمای مهاجر مقیم ایران داخل افغانستان بروند مسئله وحدت و برادری را مطرح کنند نفاق ها بین مردم کشورمان برداشته می شود.

 

آقای علوی در پایان این نشست گفت: اگر ما با خیال راحت اینجا بنشینیم و هیچ کاری انجام ندهیم بدترین انسان ها در پیشگاه خداوند خواهیم بود و به شدت مجازات خواهیم شد.