• تاریخ انشار: ۲ جدی ۱۳۹۵
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 8344
  • 1,131 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

حضور پرشور در مساجد و تکایا راه رسیدن به خدا و شرایط هماهنگی و انسجام عمومی را فراهم می کند

حسینی مزاری گفت برخی از افراد اعتقاد دارند که مساجد و تکیه خانه ها مکان سیاست نیست در حالی که این حرف کاملا اشتباه است به طوری که مساجد جای سیاست است و از این طریق ما می توانیم که به پیشرفت های عظیمی دست پیدا کنیم.   به گزارش خبرگزاری آوا، حجت الاسلام والمسلمین […]

حسینی مزاری گفت برخی از افراد اعتقاد دارند که مساجد و تکیه خانه ها مکان سیاست نیست در حالی که این حرف کاملا اشتباه است به طوری که مساجد جای سیاست است و از این طریق ما می توانیم که به پیشرفت های عظیمی دست پیدا کنیم.

 

به گزارش خبرگزاری آوا، حجت الاسلام والمسلمین سید عیسی حسینی مزاری؛ رئیس عمومی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان که به مناسبت هفته اخوت اسلامی و میلاد پیامبر(ص) در مسجد و تکیه خانه سید اسماعیل شهر مزار شریف صحبت می کرد، خاطر نشان ساخت: پیشرفت و خوشبختی مسلمین تنها حرکت در راه اسلام است و وحدت با این محوریت باعث نجات از نفاق و بدبختی ها می شود.

 

به باور وی، عمل به مبانی اسلامی زمینه را فراهم می کند تا به وحدت برسیم و وحدت و اتفاق باعث می شود که کشور را به سامان برسانیم.

 

حجت الاسلام و المسلمین سید عیسی حسینی مزاری اظهار داشت: راه خدا شناسی و قرآن شناسی آسان است به شرطی که مسلمانان به طرف قرآن بروند اما متاسفانه امروز مردم به فکر قرآن نیستند و این معضل باعث شده مسلمانان روز به روز ضعیف تر شوند.

 

دبیر کل حزب اسلامی تبیان از برخی مشکلات در میان مسلمین اظهار نگرانی کرد و افزود: متاسفانه در بین برخی از مسلمانان نفاق وجود دارد و همین معضل باعث افزایش بدبختی در کشورهای اسلامی شده است، در حالی که قرآن مسلمانان را به اخوت دعوت کرده و ما باید این مسئله را عملی کنیم.

 

این شخصیت سیاسی و فرهنگی کشور تاکید کرد: باید همه مسلمانان جمع شوند و بررسی کنند که این همه نفاق و بدبختی که در میان مسلمین جریان دارد از کجا به وجود آمده و باید این مشکلات را از طریق اسلامی حل کنیم و مسلمانان را به راه اسلامی دعوت و هدایت نماییم.

 

حسینی مزاری گفت: تنها پرداختن به نماز و احکام اسلامی به صورت شعاری نمی تواند درد اسلام را دوا کند بلکه باید به کارها و راهکارهایی که در اسلام گفته شده عمل نماییم و در تمام عرصه های دینی، سیاسی و فرهنگی سهم فعال داشته باشیم و به مسایل دینی عمل کنیم تا بتوانیم از این همه مشکلات موفق بیرون شویم.

 

حضور در مراسم های دینی از خیرات و برکات زیادی برخودار است

این عالم دینی حضور در مراسم دینی و مذهبی را بسیار موثر عنوان کرد و گفت: حضور در مساجد و تکیه خانه ها از خیرات و برکات زیادی برخوردار است و چنین مراسم هایی به سر بلندی و عزت ما ارتباط دارد و اشتراک در همچو مراسم ها باعث می شود که ما به خدا نزدیک تر شویم.

 

دبیر کل حزب اسلامی تبیان از کسانی که در مراسمات اشتراک نمی کنند شکوه نموده، افزود: این افراد مصروف زندگی روز مره شان هستند اما نمی دانند که همچو مراسم هایی باعث عنایت و روزی مندی انسان می شود و بسیاری از مشکلات خانوادگی شان را حل می سازد.

 

وی تصریح کرد: اگر مسلمانان می خواهند که مشکلات روز مره شان حل شود، باید به مساجد و تکیه خانه ها رجوع کنند و از این طریق به خداوند پناه ببرند. باید گفت اشتراک و گرامیداشت از چنین مراسم هایی باعث عنایت و پیشرفت مسلمین می شود.

 

حسینی مزاری مساجد و تکایا را یکی از مکان های ارزشمند الهی خواند و علاوه کرد: کسانی که در این مکان ها رفت و آمد دارند، آرامش روحی و فکری دارند و کم تر گرفتار مشکلات و مریضی ها می شوند.

 

وی از مردم خواست: به مراسم های اسلامی و مذهبی باید ارزش قائل شوند و بیشتر بپردازند تا از ثواب بالای الهی برخودار شوند.

 

این کارشناس مسائل دینی ادامه داد: حضور در مساجد و تکیه خانه ها باعث مستحکم شدن اسلام و مسلمین می شود و در این بین مساجد جامع بیشترین ثواب را دارد.

 

نامبرده افزود: بنابراین در قسمت برنامه های دینی نباید کوتاهی صورت بگیرد زیرا این مساجد یک ظرفیت است و باید از این مکان های ارزشی استفاده اعظمی شود و همه مساجد باید پر جمعیت و مملو از جوانان باشد چون اشتراک جوانان باعث رشد فکری و عقیدتی شان می شود.

 

وی مساجد و تکیه خانه ها را مرکز رشد و ترقی علما و دانشمندان عنوان کرد و اظهار داشت: پیشرفت و ترقی علمای بزرگ اسلامی از گوشه همین مساجد و حسینیه ها بوده و این مکان ها باید مراکز اقتصادی، فرهنگی و سیاسی مردم نیز باشد و از آن استفاده خوبی داشته باشیم.

 

رئیس مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان اضافه کرد: جوانان و سایر مردم باید در کنار علما همکاری جدی داشته باشند و از برنامه های آنان استفاده اعظمی شود و در مساجد آموزش قرآن، مسابقات قرآنی و فرهنگی دایر شود به طوری که این مکان ها هیچ وقت بی برنامه نباشند.

 

به عقیده وی، اگر مردم برنامه های دینی و فرهنگی را افزایش دهند وضعیت اقتصادی شان بهبود پیدا می کند و همزمان رستگاری را کسب می کنند، همانطور که بزرگان ما این عرصه ها را تجربه کردند.

 

همکاری مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان با مردم در تمام عرصه ها

 

حجت الاسلام والمسلمین حسینی مزاری اظهار داشت: اگر در دنیا فعالیت درست داشته باشیم، آخرت انسان نیز درست خواهد شد و ما تقاضا داریم که در بخش دینی و فرهنگی بیشتر تلاش کنید.

 

وی افزود: مرکز تبیان در تمام عرصه های دینی و فرهنگی همکاری لازم را خواهد داشت و هر همکاری که در این قسمت ها باشد این مرکز استقبال خواهد کرد.

 

مدیر مسوول روزنامه انصاف گفت: مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در بخش همکاری با جوانان و دانشجویان آمادگی دارد همانطور که در گذشته ها این مرکز همکار دایم این قشر در بخش های مختلف فرهنگی و سیاسی بوده و پس از این نیز خواهد بود.

 

حسینی مزاری ادامه داد: برخی از افراد به این باورند که این مراسم ها باعث زدودن معاصی نمی شود اما باید گفت این جلسات باعث عنایت و بخشش انسان می شود.

این عالم دینی پیروی از ائمه معصومین را در حد حرف زدن کافی ندانست و خاطر نشان کرد: اگر مسلمانان می خواهند در مسیر اسلام حرکت کنند باید به نماز اول وقت و درستی اقامه آن توجه جدی داشته باشند و خمس و زکات شان را نیز بدهند.

 

مسلمان واقعی باید اخلاق اسلامی داشته باشد

 

وی مشکلات جامعه اسلامی را ناشی از گناهان مسلمانان دانست و گفت: مشکلاتی که در جامعه اسلامی وجود دارد ناشی از گناهان ما است و باید در عرصه عقیدتی محکم باشیم و خود را بسازیم.

 

مسلمانان باید در عرصه های سیاسی سهم فعال داشته باشند

 

حسینی مزای ادامه داد: مسلمانان باید در عرصه سیاست سهم فعال داشته باشند اما متاسفانه افرادی هستند که کوشش می کنند از سیاست دور باشند و سیاست را تعبیر به دروغ گویی می کنند اما سیاست تنها اینطور نیست بلکه دین ما سیاسی است و اگر امامان معصوم علیه السلام از قدرت برخودار بودند قطعا حکومت تشکیل می دادند.

 

دبیر کل حزب اسلامی تبیان خاطر نشان کرد: دین اسلام سراسر سیاست است در نتیجه باید در مسایل سیاسی حضور جدی و فعال داشته باشیم و نیاز داریم که جوانان و بزرگان ما در عرصه سیاسی حضور داشته باشند.

 

وی با ابراز تاسف عنوان کرد: برخی از افراد اعتقاد دارند که مساجد و تکیه خانه ها مکان سیاست نیست در حالی که این حرف کاملا اشتباه است به طوری که مساجد جای سیاست است و از این طریق ما می توانیم که به پیشرفت های عظیمی دست پیدا کنیم.

 

رئیس عمومی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در پایان گفت: این همه مشکلاتی که در جامعه وجود دارد نشان دهنده عدم حضور مردم در جامعه و سیاست است به طوری که اگر مردم در مساجد و تکیه خانه ها وحدت داشته باشند و در عرصه های سیاسی فعال باشند بخش بزرگی از مشکلات جامعه ما حل خواهد شد.