• تاریخ انشار: ۲۲ دلو ۱۳۹۳
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 2084
  • 1,463 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

حضور پرشور مهاجرین مقیم ایران در راهپیمایی ۲۲ دلو

همزمان با سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، خیل عظیمی از مهاجرین مقیم جمهوری اسلامی ایران با حضور در راهپیمایی بزرگ ۲۲ بهمن/ دلو از آرمانها و اهداف انقلاب اسلامی، حمایت کردند. به گزارش خبرگزاری آوا،  درکنار مردم مسلمان ایران، مردمان سایر کشورهای اسلامی به خصوص مردم مسلمان افغانستان نیز با برگزاری مراسم های […]

همزمان با سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، خیل عظیمی از مهاجرین مقیم جمهوری اسلامی ایران با حضور در راهپیمایی بزرگ ۲۲ بهمن/ دلو از آرمانها و اهداف انقلاب اسلامی، حمایت کردند.

به گزارش خبرگزاری آوا،  درکنار مردم مسلمان ایران، مردمان سایر کشورهای اسلامی به خصوص مردم مسلمان افغانستان نیز با برگزاری مراسم های گوناگون در افغانستان و سایر کشورهای دنیا و اشتراک در تظاهرات ۲۲ دلو، دین دینی و انسانی خود را ادا نمودند.

مهاجرین افغانستانی مقیم مشهد مقدس با هماهنگی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان، در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن/دلو، دوشادوش ملت جمهوری اسلامی ایران شعارهای ” مرگ بر امریکا و مرگ بر اسراییل”، سردادند.

همزمان با سراسر کشور جمهوری اسلامی ایران، راهپیمایی پرشکوه ۲۲ بهمن در خراسان رضوی از ساعت ۹ صبح از میدان پانزده خرداد به طرف حرم مطهر آغاز گردید.

در این راهپیمایی، حضرت حجت الاسلام و المسلمین حسینی مزاری رئیس عمومی مرکزفعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان و نماینده تام الاختیار حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در افغانستان نیز که امسال توفیق حضور در سرزمین ثامن الحجج حضرت امام رضا(ع) را داشت همراه با ده ها تن از همکاران تشکیلات ولایی حزب اسلامی تبیان و با بدرقه صدها و بلکه هزاران تن از مهاجرین افغانی مقیم مشهد مقدس در راهپیمایی ۲۲ دلو(بهمن) شرکت ورزید و ادای دین نمود.

اقشار مختلف مردم، اعم از پیر و جوان در این راهپیمایی حضور داشتند، از نکات بارز راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال در خراسان رضوی حضور پرشور مهاجرین اعم از علماء، متنفذین، فرهنگیان، تجار، دانشجویان و اقشار مختلف مردم افغانستانی بود.

مهاجرین افغانستانی و دهها تن از مسئولین و کادرهای مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در مشهد،  از نخستین ساعات امروز با حمل پرچم افغانستان و با تجمع در محل اصلی راهپیمایی بار دیگر با آرمان‌های امام خمینی (ره) و انقلاب اسلامی بیعت کردند.

در حاشیه این راهپیمایی محمد مهدی حبیبی؛ یکی از تجار افغانستانی به خبرگزاری آوا گفت: امروز وظیفه هر مسلمانی است که در این راهپیمایی شرکت کند و شکر خداوند را به جا بیاورد که این نعمت را به شیعیان داده است.

وی افزود که ما مهاجرین افغانستانی مقیم مشهد مقدس همبستگی خودمان را با ملت ایران و امام خامنه ای اعلام و حاضریم برای حمایت از آرمانهای بزرگ این انقلاب تا پای جان ایستادگی نمائیم.

حبیبی ابراز امیدواری نمود که مهاجرین مثل این روز در تمامی عرصه ها حضور پررنگ داشته باشند.

همچینین امیری؛ یکی دیگر از مهاجرین شرکت کننده در این راهپیمایی گفت که امروز آمده تا از آرمانهای انقلاب اسلامی، حمایت کند.

وی گفت که مهاجرین افغانستانی با حضور پرشور خودشان ثابت کردند که این انقلاب فرامرزی است و دشمن بداند که ما تا آخر از آرمانهای امام خمینی (ره) و منویات خلف صالحش امام خامنه ای (مدظله) حمایت می کنیم.

همچنین سید محمد موسوی (مرتب)، یکی دیگر از مهاجرین که در این راهپیمایی عظیم شرکت کرده، می گوید که امروز آمده ایم تا دینمان را به شهدا، انقلاب و آرمانهای بلند امام (ره)، ادا نماییم.

وی افزود: من به عنوان یک مهاجر امروز آمده ام تا نشان دهم که امت اسلامی یک امت واحد و یک پارچه است و به امریکا و صهیونیزم بین الملل ثابت کردیم که مسلمانان در مقابل آنها تا آخر ایستاده اند.

مراسم پایانی راهپیمایی ۲۲ بهمن در مشهد مقدس در حرم مطهر رضوی با سخنرانی آیت الله دری نجف آبادی به پایان رسید.

گفتنی است که با سازماندهی مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان در اکثر شهرهای مهاجرنشین به خصوص تهران، قم و کاشان، مهاجرین حضور پرشوری در راهپیمایی پیروزی انقلاب اسلامی داشتند.

همچنین در شهر مقدس قم علاوه بر مسولین و کادرهای مرکز فعالیت های فرهنگی اجتماعی تبیان، یکتن از نمایندگان پارلمان افغانستان نیز اشتراک کرده بود.