• تاریخ انشار: ۲۲ دلو ۱۳۹۳
  • سرویس: اجتماعی
  • کد خبر: 2144
  • 1,488 بازدید
  • بدون دیدگاه
  • نسخه مخصوص پرینت

حضور پُرشور مهاجرین افغانستانی ساکن شهر قم در راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ دلو

مهاجرین افغانستانی در شهر قم ایران، امروز به همت مرکز فعالیت فرهنگی اجتماعی تبیان،  حضوری گسترده و پرشورتر در  سی وششمین راهپیمایی مردمی یوم الله ۲۲ دلو این کشور داشتند. به گزارش خبرگزاری آوا، جمع کثیری از مهاجرین، محصلین، طلاب و اعضای دفتر نمایندگی مرکز فعالیتهای فرهنگی اجتماعی تبیان در شهر قم، با اعلام انزجار […]

مهاجرین افغانستانی در شهر قم ایران، امروز به همت مرکز فعالیت فرهنگی اجتماعی تبیان،  حضوری گسترده و پرشورتر در  سی وششمین راهپیمایی مردمی یوم الله ۲۲ دلو این کشور داشتند.

به گزارش خبرگزاری آوا، جمع کثیری از مهاجرین، محصلین، طلاب و اعضای دفتر نمایندگی مرکز فعالیتهای فرهنگی اجتماعی تبیان در شهر قم، با اعلام انزجار از کشورهای غربی و ضد اسلامی عنوان کردند: راهپیمایی امروز مختص به ایرانیان نیست بلکه بر همه مسلمانان واجب است تا با شرکت در آن، نفرت و انزجار خود را از ظلم و زیاده خواهی استکبار اظهار نمایند.

 

مردم شهر مقدس قم صبح امروز در یوم‌الله ۲۲ دلو با حضوری پرشور در راهپیمایی به دنیا نشان دادند که این انقلاب اسلامی از دستاوردهای بزرگ امام خمینی(ره) است و آنها همچون همیشه از آرمان‌های نظام و انقلاب در زیر سایه امام خامنه ای پاسداری خواهند کرد و انسجام ملی و اسلامی را به نمایش خواهند گذاشت.

راهپیمایان با حضور گسترده و وحدت بخش خود در طول مسیر راهپیمایی با سر دادن شعارها و حمل پلاکاردها هدف خود از حضور در راهپیمایی را یک وظیفه و تکلیف عنوان کردند .

حضور حداکثری مردم در این روز حماسی و سردادن شعارهای انقلابی علاوه بر اعلام برائت خود از سران کشورهای غربی و سردادن شعارهای انقلابی و کوبنده نشان دادند که ذره‌ای از اهداف اصولی و انقلابی خود کوتاه نخواهند آمد و اجازه نمی دهند دشمنان با تحریم و تهدید آنان را از مسیر دستیابی به آرمانهای امام راحل(ره)  دور سازند.

همچنین حضور گسترده و چشم گیر مردم قم در راهپیمایی ۲۲ دلو/بهمن نشان از ایمان و یقین مردم در دفاع از آرمانهای اعتقادی و معنوی است که آنان را در مقابله با تحریم ها و  فشار کشورهای غربی و مستکبر استوار تر می سازد.

راهپیمایی امروز مردم قم در واقع مانور وحدت ملی مردم بود که آمده بودند به جهانیان غرب و شرق ثابت کنند که تا پای جان در برابر آنها و در راستای حمایت از ولایت فقیه، نظام و ملت ایستادگی خواهند کرد و از پای نخواهند نشست.

 

در همین راستا به منظور گرامیداشت سالرز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران و سرنگونی رژیم پهلوی و تجدید بیعت با امام خامنه ای و آرمانهای انقلاب، جمع کثیری از مهاجرین، محصلین، طلاب و اعضای دفتر نمایندگی مرکز فعالیتهای فرهنگی اجتماعی تبیان قم، در کنار اقشار مختلف مردم این ولایت یک روز تاریخی را در کارنامه دینی و اسلامی و شهر مقدس قم به ثبت رساندند.

حضور اتباع خارجی به ویژه مهاجرین افغانستانی در راهپیمایی ۲۲ دلو  حاکی از این امر است که پیروزی انقلاب اسلامی و اعلام انزجار از کشورهای غربی و ضد اسلامی تنها مختص به ایران نبوده و نیست بلکه بر همه مسلمانان واجب است تابرابر هر گونه ظلم و استکباری در مقابل دین، اسلام و آرمانهای امام و رهبری ایستادگی کنند.

 

گفتنی است در این حماسه جمعی از مراجع و آیات عظام  مکارم شیرازی، جوادی آملی، نوری همدانی، علمای قم و جمع کثیری از مسئولین و نمایندگان مردم قم در مجلس شورای اسلامی ایران حضور یافتند تا بگویند با پشتوانه مردم و نظام اجازه نخواهیم داد این حادثه بزرگ و تاریخی انقلاب اسلامی به فراموش سپرده شود .

 

یکی دیگر از دستاوردهای مهم راهپیمایی عظیم ۲۲ دلو این بود که مردم آمدند تا بگویند تنها راه نجات این کشور راه ولایت پذیری است و امروز هر آنچه که ملت و نظام از قدرت، اقتدار، سربلندی، عزت، وحدت و انسجام دارد از وجود پربرکت رهبرانقلاب اسلامی؛ امام خامنه ای است که مردم توانسته اند با اتکا بر رهبری و بصیرت به راحتی از گردنه های پرخطر عبور کنند.